Upgrade notebooku Asus N61VG (2009) + SSD + RAM ?

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
martynko1
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 08 kvě 2014 17:08

Upgrade notebooku Asus N61VG (2009) + SSD + RAM ?

Příspěvekod martynko1 » 08 kvě 2014 17:10

Zdravim,

mal by som otazku, ci sa oplati vrazit nejake peniaze do tohto notebooku:
Procesor - Incel Core 2 Duo T6600 (2200Mhz)
Chipset - Mobile Intel PM45 Express Chipset +ICH9M
RAM - 2 x 2 GB DDR2 800 Mhz
Disk - 750 GB WD Scorpio Black 7200 RPM (povodny odisiel)
Grafika - Nvidia GeForce GT220M 1 GB
OS - Windows 7 64 bit
Vyuzivam ho len na beznu pracu, ziadne hry. Problem je, ked mam otvoreny Firefox (cca 12 okien a v kazdom okne niekolko Tabov - niekedy aj 100 - samozejme si ich aj ukladam, ale vacsinou mam stranky zapnute, aby som ich mal na ociach a nezabudol na ne), tak praca uz nie je plynula, ale spomalena. A ak rozrobenu pracu necham otvorenu a na noc notebook prepnem len do rezimu dlhodobeho spanku, tak velmi mu to na vykone neprospeje ...

Upgrade:
+ SSD disk - Rozmyslal som, ze vyhodim DVD-rom (roky som ju nepouzil a myslim, ze uz nie je ani funkcna, nenacitava dvd/cd) a namiesto toho kupim ramcek (staci obycajny z ciny?), do ktoreho presuniem povodny disk (WD 750 GB) a na jeho miesto kupim SSD disk ( Crucial M500 120 GB - myslim, ze 60 GB sa nevyraba) - SSD by bol len systemovy disk
+ RAM - program Aida64 mi pise, ze mozem zvysit kapacitu max. na 8 GB 1066 Mhz(je to limitovane cipom na zakladnej doske), ale problem je, ze su tam DDR2, takze DDR3 tam nedam ... na oficialnej stranke asusu k tomu notebooku je napisane, ze max. kapacita RAM je 4 GB, co mam teraz ... Takze neviem, co si mam z toho vybrat a k tomu DDR2 su o dost drahsie ako DDR3 (kvoli cene som rozmyslal skor nad bazarom a kupe 2 x 4 GB DDR2 Ram)
Momentalne, ak sa pozriem do spravcu uloh a na vytazenie RAM, tak 3GB fyzickej pamate zo 4 su vyuzite, stalo sa mi, ze windows zahlasil, ze ma malo RAM ...

Otazka znie, co je najlepsia volba na zrychlenie PC a konkretne vyssie spominaneho problemu? Pomoze tomu len SSD disk za tu cenu aj bez navysenia RAM? Ak ano, mohli by ste mi napisat nejake percentualne navysenie vykonu pri praci (realne) po upgrade, aby som si to vedel predstavit, ci sa to oplati? Po upgrade nebude lepsie prejst na Windows 8.1 - nema lepsiu spravu vykonnosti PC? Pripadne bolo by mudre upgradnut aj procesor samozrejme z pohladu pomer cena / vykon (myslim, ze mozu tam ist tieto procaky Intel C2D T9600/P8800/P7450). Este ma napadlo, bolo by mozne vymenit webkameru za lepsiu, ktora by samozrejme pasovala za tu staru, je to mozne?

Vdaka za reakcie

kubino
guru
Příspěvky: 812
Registrován: 15 čer 2007 19:07

Příspěvekod kubino » 09 kvě 2014 04:11

Mám podobný stroj Asus N61VN (verze s Q9000). Přidal jsem tam SSD (Crucial M4 128GB a později M500 240GB) a ram 2x4GB. Používám ho na kancelářinu a pár specifických programů na práci s velkými objemy dat.

S čistým OS je svižný, upgrade doporučuju.

Plotnový disk místo mechaniky jsem původně zkoušel taky, ale trochu to zlobilo. Běžný provoz byl bez problému, ale při benchmarku disku notebook zamrzal. To bylo s M4 se starším fw.
[size=92]Compal->Asus->Dell (Razer->Logitech)[/size]

lukaskoh
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 14 bře 2016 09:11

Rada

Příspěvekod lukaskoh » 14 bře 2016 09:13

Zdravím, tiež mám tento notebook, a chcem dať namiesto CD romky SSD disk. Aký rámček (v ktorom je disk) mám použiť?
Ďakujem

kubino
guru
Příspěvky: 812
Registrován: 15 čer 2007 19:07

Příspěvekod kubino » 15 bře 2016 09:34

Potřebuješ něco takovéhleho
https://www.alza.cz/akasa-ak-oa2ssa-bk- ... d=18843029
s rozhranním SATA a klasickou výškou 12,5 mm. V čechách stojí okolo 400,-, na eBay/Ali/Dx... polovinu.
[size=92]Compal->Asus->Dell (Razer->Logitech)[/size]

lukaskoh
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 14 bře 2016 09:11

Ďakujem za radu

Příspěvekod lukaskoh » 15 bře 2016 10:37

Ďakujem za radu


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 hostů