Non system disk or disk error u HP 4510s

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
BlackKnife
píše často
Příspěvky: 117
Registrován: 14 pro 2007 20:30

Non system disk or disk error u HP 4510s

Příspěvekod BlackKnife » 12 úno 2012 11:26

čau potřeboval bych poradit,
občas se mě u NB stane že zamrzne, HDD pracuje na max, pak v něm něco lupne (jakoby "pružinka", podobný zvuk jak když se zapíná) a pak nezbývá nic jiného než natvrdo restartovat.
Po spuštění to ukáže toto:
http://www.imagehosting.cz/images/1chc.jpg
Což je tipnu bootování z Ethernetu
A pak:
http://www.imagehosting.cz/images/2knk.jpg
Bios HDD vůbec nenajde ale pokud ten NB tak 10x zapnu a vypnu tak ho zázračně objeví a bezproblémů načte můj Win 7.

Včera jsem kompletně naformátoval HDD a nahrál nově OS ale to nepomohlo.
Na netu jsem četl že to može vyvolávat disketa ve floppy mech. nebo flashka, ale nic takového nemám a BIOSu je bootování povoleno jen HDD nebo Ethernetu, nic jsem tam neměnil, nikdy to neblblo.

Má teda HDD nakročeno do křemíkového nebo je jak mě říkal kámoš poškozená FAT tabulka (nevím ani co to je) a musí se uložet do jiného sektoru HDD (nevím jak).

Opravdu moc díky za jakoukoliv odpověd a eště přikládám výpis z HD Tune z toho taky nejsem nějak chytrý (error scan bez chyby)
http://www.imagehosting.cz/images/3kwk.jpg

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 12 úno 2012 11:40

Pokud se ti HDD zasekává a občas ho ani BIOS nenačte, tak si můžeš být jist, že to nebude způsobeno pokaženým filesystémem (to by se spravilo naformátováním a přeinstalováním), ale nějakým závažnějším HW problémem. Zálohuj, zálohj, zálohuj a sháněj nový disk, protože tenhle už to bude mít brzo za sebou (aneb jak se zpívá v tý písničce: ♫♫♫ Knock, knock, knockin' on silicon heaven's door... ♫♫♫)
Lenovo X1 Carbon Touch

* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

BlackKnife
píše často
Příspěvky: 117
Registrován: 14 pro 2007 20:30

Příspěvekod BlackKnife » 13 úno 2012 13:59

No tak to je teda výhra.
Člověk šetří na osmičlánkovou baterku a teď to asi budu muset dat do HDD. :?
No každopádně, kdyby ještě někoho něco napadlo tak napište.

divo
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 27 zář 2007 11:09

Příspěvekod divo » 21 dub 2012 21:33

tak mam podobny problem. NB sa mi zacal nakratko pri praci zamrzat. zamrzol na 30 sekund a potom sa opet rozbehol, stupnovalo sa to dva dni a teraz pri spustani NB po nabehnuti biosu len cierna obrazovka a za tri minuty napise: System Windows nezle spustit. uvedeny subor je poskozen nebo nebyl nalezen: windows/system32/config/system pise sa ze tento subor mozem opravit spustenim instalacie systemu windows pomocou cd disku windows.

problem je ze mam pokazenu mechaniku uz viac ako rok takze opravit alebo preinstalovat windows tymto sposobom nespravim.

pise mi to hlasky ako NON-SYSTEM DISK ERROR REPLACE AND STRIKE ANY KEY WHEN READY

na USB s boot instalackou windows 7 NB tiez nereaguje, pise REMOVE DISKS OR OTHER MEDIA. PRESS ANY KEY TO RESTART ta instalacka na USB kluci je dobra, predtym som z toho instaloval, kamos z toho instaloval ale teraz mi nejde. botovanie z USB mam nastavene, nic som nemenil..

v biose som skusil HDD SELF TEST diagnostic. test zlyha hned na prvom bode TEST 1 QUICK napise ERROR READ FAILIURE.

takze NB nereaguje na instalacku z USB ani z CD. ako mam teda preinstalovat a skusit naformatovat disk?

neviem ci je to dolezite, ale pred dvomi rokmi sa na NB vylial cely obed, po roku som NB rozobral a vnutro je skorodovane, nozicky čipov tiez koroduju. myslite ze tato zavada je len nasledok poskodenia zakladnej dosky? ma cenu sa s tym babrat, skusat co je z NB ci mam to zahodit do smeti? NB je lacne HP550 len mam na disku fotky, dokumenty to ma stve

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 22 dub 2012 01:06

starý, levný, s poničenou deskou -> neřešit.
(přitom tu desku stačilo vyčistit něčím na elektroniku :?
http://www.telcotechnologies.cz/zbozi/i ... ol-ipa-170 a pořádně vysušit)
rozprodat na ND - šasi, LCD, panty, ... pokud jsou ok.

HDD - ty nemáš zálohováno? :shock:
Obzvlášť, když už se to několik dní chová takto?
Jinak ano, může být načatý řadič na desce.

Zkus ten disk přpojit přes USB rámeček k jinému PC, ideálně k nějakému Linuxu (můžeš si ho nabootovat z USB), je vyšší šance, že to pobere poškozený HDD, i když to bude "pyskovat"(v případě, že není ok HDD)

Pokud nic, tak smolík a jedině zkusit nějakou profi firmu na záchranu dat. Svépomocí by sis toti jinak bez potřebných znalostí spíše uškodil a šanci záchrany dat ještě zhoršil.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

divo
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 27 zář 2007 11:09

Příspěvekod divo » 22 dub 2012 02:07

mas pravdu, nema cenu opravovat NB. kupoval som naraz dva NB jeden lacny prave toto HP550 a druhy Toshibu za 850 EUR, ktora tiez dosla. tam zas nejde vetrak, takze za 2O minut sa toshiba vypne. predtym ked vetrak fungoval bol problem aj tak s chladenim teploty nad 75 stupnov bez zataze a pri hrani hry sa vypol. toshibe skoncila zrovna dva roky zaruka. uz nikdy nechcem NB. predtym som mal este jeden NB ale vratili mi peniaze, bola velka zavada. teraz idem kupit klasicke PC a snad bude klud.

ten externy ramcek na 2,5 disk je celkom drahy na jedno pouzitie. da sa disk z NB napojit priamo do stolneho PC ? myslim tak, ze otvorim PC a pripojim 2,5 sata disk z NB na zakladnu dosku PC, ktora ma tiez sata rozhranie. cital som, ze sata rozhranie pre disky 2,5 aj 3,5 su kompatibilne, takze pojde to napriamo?

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 22 dub 2012 12:28

ano, půjde to takto.

jinak ntb se vyplatí pouze tehdy, pokud to potřebuješ nosit, jinak je lepší PC.
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů