Intel core i5 - jedno nefunkční jádro

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
CTiTeL
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 28 úno 2009 18:27
Bydliště: Opava

Intel core i5 - jedno nefunkční jádro

Příspěvekod CTiTeL » 16 zář 2010 17:08

Dobrý den,

chtěl bych Vás poprosit o pomoc, teprve 4 měsíce vlastním notebook HP Elitebook 8540w, ve verzi s procesorem i5-520M a v posledních dnech jsem si všiml úbytku výkonu, procesor je stále dosti vytížený a navíc se celý systém začíná zasekávat už při jednodušší hře.

Zkoumal jsem tedy čím by to mohlo být a napadlo mě, že mi jedno jádro na procesoru vůbec nejede, rozhodl jsem si to ověřit v pár programech:

Everest Home Edition 2.20 - Program mi ukazuje jen vytížení jednoho jádra, první jádro má stále 0%, kdežto druhé pořád kolísá.

CPUID HWMonitor - Program mi ukazuje teplotu pouze jednoho jádra, předtím mi tuším ukazoval teploty obou jader, ale nejsem si tím jistý.

3DMark06 - Zkoušel jsem udělat test a porovnat výsledek s testy naměřenými na http://www.notebookcheck.net/Mobile-Pro ... 436.0.html , v mém testu byl výsledek CPU - 1308 bodů, výsledek na netu - 2727.

Nějaké screeny: http://img684.imageshack.us/gal.php?g=procesoru.jpg

Proto bych rád věděl Váš názor, co s tím, jak to vyřešit, jestli rovnou poslat na reklamaci nebo je zde i jiné řešení. Předem díky za rady.

onne
guru
Příspěvky: 1766
Registrován: 01 úno 2008 10:27
Bydliště: Opava

Příspěvekod onne » 16 zář 2010 17:11

Napadá mě třeba nabootovat nějakou distribuci z CD a otestovat to tam, aby se vyloučila chyba Windowsů. Jinak reklamace.

V BIOSu všechno OK?
ThinkPad T420

CTiTeL
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 28 úno 2009 18:27
Bydliště: Opava

Příspěvekod CTiTeL » 16 zář 2010 17:15

V Biosu jsem našel jedinou věc ohledně procesoru - Multi core CPU (nebo tak nějak) a tu mám zaškrtlou (=povolenou).

CeCo

Příspěvekod CeCo » 16 zář 2010 17:27

Nabootuj v Linuxe a skus spravit testy tam. Je kludne mozne, ze je len odpaleny Windows.

A ak servis tak si dokup onsite zaruku ak nemas a nechaj technika poslat k sebe. Na 3 roky stoji pre 8540w onsite nejakych 50€ + DPH, co je pri cene NB smiesna cena za ten komfort (okrem opravy u teba doma sa diel objednava a dodava prioritne).

C

CTiTeL
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 28 úno 2009 18:27
Bydliště: Opava

Příspěvekod CTiTeL » 16 zář 2010 17:45

Zkusím to, jinak, můžu tu záruku objednat i 4 měsíce po zakoupení ? Plánoval jsem jí dokoupit hned, ale neuměl jsem vybrat tu vhodnou, HP v tom má strašný bo*del, ani prodavač v tsbohemii se v tom neuměl zorientovat :lol: Tak popřípadě jestli by si mi mohl poslat odkaz, na tu pravou ;)

CeCo

Příspěvekod CeCo » 16 zář 2010 18:47

Do 180 dni od kupy notebooku treba rozsirenie zaregistrovat.

Pre 8540w (vyber):
3 roky onsite v EU - U4415E
3 roky onsite celosvetovo - U4418E
4 roky onsite v EU - U7860E
4 roky onsite celosvetovo - U7863E

Je tam toho kopec, este sa to da zmiesat s DMR (ostane ti pevny disk, ak ti odide, HPcko ho nevymeni kus za kus) a ADP (poistenie proti nahodnemu poskodeniu). Povedz co chces a najdeme P/N.

C

CTiTeL
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 28 úno 2009 18:27
Bydliště: Opava

Příspěvekod CTiTeL » 16 zář 2010 22:05

No určitě bych dokoupil minimálně ty 3 roky onsite v EU, celosvětově to určitě nevyužiju.
Jinak to DMR zní dobře, ale spíš bych šel do toho ADP, pokud by to bylo za rozumnou cenu.

Tak jestli můžu poprosit o nějaké P/N na rozšíření DMR/ADP (asi jen na 3 roky, na 4 roky mít nebudu).

CeCo

Příspěvekod CeCo » 16 zář 2010 22:13

Najlacnejsie su:
HP Carepack – 3 roky onsite medzinárodne + ADP UF243E
HP Carepack – 3 roky onsite + DMR UE335E
ale vsetko okolo 130 €. O dost lacnejsi je obycajny "onsite" na 3 roky, U4415E je za cca 65€.

C

jarkov1

Příspěvekod jarkov1 » 16 zář 2010 23:03

Je v správcovi zariadení to nefunkčné jadro zapnuté? Lebo pokiaľ dobre viem, tak sa to tam dá vypnúť.

P.s: Daj vedieť ako sa to skončilo, jedno nefunkčné jadro, to je teda dobré :D

CTiTeL
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 28 úno 2009 18:27
Bydliště: Opava

Příspěvekod CTiTeL » 16 zář 2010 23:14

Jarkov1: No mám zapnutý graf pro obě jádra, stačí se podívat na screeny co jsem sem dával, ale připadá mi, jak kdyby windows vypisoval 1 jádro ve 2 tabulkách, protože podle toho vypadá aji ten graf.

CeCo: No za cenu 130 € to není zase nejhorší, celkem o tom uvažuju, ale zajímalo by mě, jestli se to za tu dvojnásobnou cenu oproti obyčejnému 3 roky NBD vyplatí, jestli mi ten notebook bez keců opraví/vymění, když mi náhodou někde spadne. Prostě by mě zajímali výhody DMR oproti klasické NBD záruce.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 17 zář 2010 11:38

DMR - ak sa pokazi disk a bude ho treba vymenit, tak ti nechaju ten povodny (je to vlastne kvoli udajom). Ostatne klasicky ako bezna zaruka (resp. onsite, kedze DMR je predavana vylucne v baliku s nim).

ADP - narok na 1 vymenu dielov rocne v pripade, ze notebook sa poskodi nechtiac inac ako zarucne - napr. rozliata voda, spadne v batohu atd. Toto onsite nie je, robi sa to vylucne v servise a trva to cca 10 dni. Menia diely, nie notebook a nevracaju peniaze.

C

CTiTeL
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 28 úno 2009 18:27
Bydliště: Opava

Příspěvekod CTiTeL » 20 zář 2010 19:57

No, nakonec jsem se rozhodl pro klasickou NBD na 3 roky, čekal jsem že to DMR bude NBD. Když bych si na to i tak čekal takovou dobu, to raději zainvestuju do pořádné brašny.
Potom bych měl ještě pár otázek k té záruce, zajímalo by mě jak to vůbec funguje, to mi příjde nějaký aktivační kód, který pak aktivuju na jejich stránkách ? :roll:


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů