Integrovaná grafika v notebooku vs 3ds max?

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
martens.xy
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 23 bře 2007 11:06

Integrovaná grafika v notebooku vs 3ds max?

Příspěvekod martens.xy » 23 bře 2007 11:16

Mám trochu specifický dotaz. Na webu autodesku je uvedeno že je potřeba na 3ds max: Hardware-accelerated OpenGL® and Direct3D supported
Znamená to tedy že GK typu GMA950 která toto podporuje(alespoň podle toho co jsem našel) že pod ní bude fungovat 3ds max v pohodě?jak vůbec velkej vliv na rychlost maxu grafická karta?nejde spíš o procesor a RAM?ale předpokládám že asi není třeba nějaký extra 3d výkon na modelování...s vyjímkou animací samozřejmě. Díky za jakékoli info a třeba i případné zkušenosti s touto kombinací oproti klasickým grafickým kartám

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 23 bře 2007 12:37

Fungovat to bude, ale jak to bude s výkonem to si nejsem jistej.
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Re: Integrovaná grafika v notebooku vs 3ds max?

Příspěvekod Ghost » 23 bře 2007 13:29

martens.xy píše:Na webu autodesku je uvedeno že je potřeba na 3ds max: Hardware-accelerated OpenGL® and Direct3D supported

treba si zistit aj ktoru verziu tychto 2ch API vyzaduju. ale podla mna ist by to malo akurat, ze hybat sa to moc rychlo nebude.

martens.xy
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 23 bře 2007 11:06

Příspěvekod martens.xy » 23 bře 2007 16:25

no mě jde o to jestli s tím někdo nemá zkušensti z praxe, tak doufám že se tu někdo najde kdo to vyzkoušelprotože hry nehraju tak výběr závisí pouze na téhle věci..mám teď na stolním PC Geforce 6600GT, a tam nevidím problém...ale jestli vůbec je potřeba nějaký extra 3d výpočetní výkon na modelování. A jinak API je co?

miklo
občas něco napíše
Příspěvky: 58
Registrován: 12 pro 2006 00:08

Příspěvekod miklo » 25 bře 2007 00:35

Ahoj,
zajímavý dotaz 950ku, osobně od této karty očekávám výkon spíše ve 2D, ale na 3D konkrétně maxe je už obvykle potřeba výkonnější karta, aby scénu spočetla pokud možno v reláném čase sama a ušetřila tak práci processoru.

Rád bych byl za test, nicméně nějaké srovnání dá i 3Dmark:
http://www.notebookcheck.net/Intel-Grap ... 177.0.html
a jasně naznačuje, abys na prácí v 3D šáhnul po výkonnější kartě.

soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 29 bře 2007 19:50

hmm...
zajimave tema, ktere ted tak trochu resim i neresim... :o)

Je mi jasne, ze pokud clovek chce aslepon trochu hrat, nema o integrovane grafiky ani zavadit... Nicmen v soucasne dobe ma moje malickost k dispozici pouze pracovni NB. Tahle plecka je fajn, pro praci v officu, venku naprosto staci. IBM je docela mobilni, da se na nej rychle zvyknout... ma proste vsechno... az na tu grafiku :o) (inu workstation)

Ja si hry rad zahraju, dokonce je smazim on-linove a tady je dalsi kampen urazu, protoze nejradeji hraji bud call of duty nebo battlefield 2 - hry ne tak nove, ale ani ne tak stare.

Mam original BF2 a v manulu se pise, ze EA integrovane grafiky oficialne nepodporuje, ale ze na nekterych NB ta hra muze bezet. Kazdopadne support EA mi tak jako tak neporadil.

Az na tu GMA, mam:
- 1.8 GHz Dual 2 Core
- 1 GB RAM
tedy vse co hra potrebuje, ale potom je tady ta grafika:
- potrebuje 128 MB graf. ram (a mam blbej pocit ze i -4 shadery), dle popisku ma moje integr. grafika zvladat 8-224 MB graf. ram, nastaveni 3D je v OpenGL v pohode... ovsem o shaderech se nejak ani nepise :o/

Hru jsem nainstaloval ale proste nejde spustit - z cehoz usuzuji, ze to proste diky grafice nepojede. Nicmene stejne tak bych se rad zeptal, zda-li by to slo nastavit i s tou integrovanou hruzou, zda-li neexistuji lepsi drivery ci modifakce.. nevite nekdo o moznem reseni i pro pracovni NB? Uz nevim kde jsem to cetl, ale nekdo to na takove grafice prej rozchodil... ma nekdo tip? :o)

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 29 bře 2007 19:59

To Call of duty by jet mohlo, ale na Battlefield 2 zapomeň, i kdybys to spustil tak to bude nepoužitelný.
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 29 bře 2007 20:12

tak nejak jsem si to mysle... :o)
uz aby se nekde dali poridit externi grafiky :o)

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 29 bře 2007 22:07

Nenapsal jsi, co v tom 3dsmax chceš dělat. Jestli low-poly, hi-poly nebo co vlastně. Ono samotný 3ds je nenáročný - náročný je jenom tak, jak moc složitou scénu tam děláš. Já na GMA950 modeluju 3D celkem běžně a nemám problém - jde totiž o to, že pro tu grafiku je to jednodušší než hry, kde krom textur je ještě kopa efektů a advanced shadery.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 30 bře 2007 10:09

jj.. ja to vidim tak nejak stejne... GMA 950 v pohode staci i pro starsi hry nebo i photosphop atd... nicmene pokud si clovek chce zahrat neco co potrebuju podporu čverkovejch shaderu a vyse, tak si moc nestrikne... ta GMA ma myslim dvojkovou podporu... cili ten BF2 nepujde tak jako tak...

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 12 dub 2007 17:57

Proč musela diskuze zase zklouznout k těm pitomým hrám? :x Opravdu tady není nikdo, krom Swarma, kdo by používal noťas na něco jiného než paření her, surfování po netu nebo jako psací stroj? :(

Tenhle problém jsem také řešil. Bohužel také jsem nenašel moc uspokojivou odpoveď. V mém případě se jedná o použití pro 3D CAD Catia V5, Photoshop, programování, web, bežná práce a do budoucna možná 3Ds MAX apod. Ptal jsem se pár lidí, kteří si trochu hrají s 3Ds MAX a celkem se shodli, že potřebný výkon grafiky je přímo úměrný složitosti scény, ale celkově tyto programy nejsou nějak extra náročné. Takže nadupané grafiky jsou asi nutné jen na hry :?: Jinak ještě bych chtěl upozornit, že většina těchto programů (CADy, animační softy...) využívá OpenGL (proto profi grafiky FireGL nemají výkon ve hrách, které využívají DirectX). Bohužel srovnání grafik podle výkonu v OpenGL jsem nikde nenašel..:( Pouze jsem tady četl, že i u "obyčejných" grafik ATi (X1400, X1450, X1600..) lze pomocí speciálně upravených ovladačů odemknout fce pro OpenGL, které mají jen FireGL, čímž vzroste výkon v řádu asi desítek procent pod OpenGL.

Nakonec jsem si vybral tento IBM ThinkPad s grafikou ATi X1400 :) Věřím, že to bude dobrá volba :) Ono v kategorii 30-40k toho zas moc na výběr není, pokud nechcete lesknoucí se zrcadlo s mizerným rozlišením a/nebo integrovanou grafikou :?

- C2D 1,83GHz
- X1400 - slušná grafika, sic žádná nadupaná "pařanská", ale to také nechcu
- 1GB RAM - to by mohlo být lepší, ale má volný slot, tkž není problém dokoupit
- displej 15" 1400x1050px MATNÝ - tzn oproti jiným skvělý displej (TN no...ale sežeňte dnes nějaký jiný...)
- disk 120GB 5400ot - řekl bych průměr
- výdrž "až" 5hod na 6cell baterii - to je skvělá hodnota!
- a velmi důležité...je to IBM ThinkPad, což mimo jiné zaručuje skvělé zpracování (sice z vrchu jen plast, ale tvrzený a hodně kvalitní + vnitřní konstrukce z magnesiotitanové slitiny)

Zatím ho ještě nemám, plánuji nákup asi do 1 měsíce.


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů