WD3200BJKT nebo BEKT? Příp SEAGATE M7200.3?

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
Vlczech
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 03 zář 2008 23:42

WD3200BJKT nebo BEKT? Příp SEAGATE M7200.3?

Příspěvekod Vlczech » 18 led 2009 00:32

Máte někdo zkušenosti? Kdo ho vlastníte můžete mi prosím orientačně říct (případně postnout screen) jak moc se liší hodnoty benchmarku od zde uvedených:
BEKT: http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... 793#123793
BJKT: http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... 174#163174

Jaká teplota je zhruba za normálního provozu a jaká za vytíženého?

Díky Vlczech.

EDIT: Ještě případně vlastníky SEAGATE Momentus 7200.3 poprosím o to samé:
- srovnání s http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... 436#131436
- teplota normálního provozu a vytíženého?


EDIT2: Pro to srovnání mě zajímají všechny hodnoty, tzn. MAX, MIN, AVG, accesstime, burst a cpu usage:) Díky

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 18 led 2009 03:21

Nejak nechapu na co se to vlastne ptas? Jak moc se lisi hodnoty benchmarku od tech benchmarku na tech screenech? Nevidim absolutne zadnou logiku v tvem dotazu... chces aby ti nekdo srovnal vysledky benchmarku toho sameho disku se stejnym vysledkem toho sameho benchmarku? A ptas se na to lidi, ktere ty disky vlastni... tech samych lidi, ktere ty screeny na ktere odkazujes postovali? Asi mi neco unika...

Vlczech
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 03 zář 2008 23:42

Příspěvekod Vlczech » 18 led 2009 08:15

Solitary: Jo, asi Ti něco opravdu uniká:) Já myslím že jsem to rozepsal docela pochopitelně.

Přesně tak, chcu odlišnosti od těch screenů. Jednak v každým systému jsou hodnoty mírně rozdílné, ale tak taky to záleží trochu na sestavě a hlavně na zatížení které zrovna disk má. Takže jsem chtěl porovnání. V každý sestavě je taky ten disk trochu s jinou teplotou. A já opravdu netuším jak moc tenhle jediný výsledek byl ovlivněn jinými programy a zatížením disku proto jsem chtěl srovnání. Například teploty jsou na těch obrázkách docela podstatně rozdílné: Seagate 37°C, BEKT 40°C a BJKT 45°C. Můj disk se taky pořádně houpe - za normálního provozu 40°, při delší práci s diskem 45°C (ostatní hodnoty jsou na tom s odlišností podobně). Takže proto chcu srovnání.

Ale hlavně výsledek toho BEKT se mi trochu nezdá (konkrétně Burst a CPU usage).

Myslím že ten disk nemají jen lidi co sem postovali screen, ale i oni by mi mohli pomoct např v podobě teplot při normální práci a při stálé práci s diskem.

Logika už pochopena? Jestli ne, tak prosím Tě radši nereaguj, :roll: ostatní jsou třeba chápavější (hlavně když je to v tom postu docela jasně uvedeno, oč mi jde)..

Amra

Příspěvekod Amra » 18 led 2009 10:38

Takže, ty chceš aby se někdo podíval na dva benchmarky, které sám vidíš, porovnal pro tebe hodnoty, které sám vidíš a pak ti to sem psal? Asi to taky nechápu :(

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 18 led 2009 11:00

Chce proste vedet, jestli ty disky nebyly v nejakem topidlu s pomalym procesorem, ktere by vysledek HD Tune ovlivnily.

Uprimne receno - je uplne jedno, ktery HDD si vyberes. Pokud chces mensi teploty, vezmi radeji 500GB 5400ot. disk, ktery je naprosto stejne rychly, jako tyto 7200o. disky.
Jestli se rozhodnes pro 7200ot. disk od WD,ci Seagatu, je to uplne jedno - teplotu ti ovlivni hlavne to, jaky mas notas a rychlost bude priblizne stejna - nemas sanci poznat rozdil 2-5MB/s v rychlosti (pokud denne nebudes kopirovat 100GB)..
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Vlczech
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 03 zář 2008 23:42

Příspěvekod Vlczech » 18 led 2009 11:49

Michal27: Acer TravelMate 4272 (řada 4270)
Jinak co tak srovnávám benchmarky 5400 a 7200rpm tak je to v průměru cca 15MB/sec což poznat určitě je.. A teda přisadil jsi mi hřebíček do mého rozhodování. Předtím jsem se rozhodoval jestli rychlost nebo větší kapacita, ale rozhodnul jsem se spíše pro rychlost. Ale úplně přesně jsem se rozhodoval jestli koupit 7200rpm/320GB nebo 5400rpm/500GB :-D Každopádně díky za mezidiskové srovnání.

All: Jinak tady je třeba velmi ukázkový rozdíl teplot u toho stejného disku:
http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... 9306#99306
http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... 262#100262
Akorát trochu jiná série. A liší se tam celkem podstatně i maximální dosažená rychlost u nejrychlejšího necelých 70MB/sec a u nejpomalejšího 60MB/sec.

Kdyby měl někdo zkušenost s výměnnou disku u Acer TravelMate 4272 (myslím co se rychlosti týče (ta Toshiba v tom je pěknej zmetek teda - v průměru tak 25MB/sec) a co se týče teploty) určitě bych byl rád.

m1chael
píše často
Příspěvky: 223
Registrován: 23 led 2008 20:32

Příspěvekod m1chael » 26 led 2009 16:02

chci jen napsat, on kazdej disk kterej ma 7200ot je velky zrychleni.

Sam sem resil tohle dilema nedavno, rozhodoval sem se mezi:
Western Digital Black VS Seaget

Nakonec co sem prolez spousty fór a atd., tak sem koupil radsi WD Black protoze obcas mívaj Seaget problem s firmwarem a uz predtim sem mel v notasu WD ale jen blue a pracoval skvele, tak sem koupil toho WD Black, chtel sem ver. s 320GB ale uz ji nemeli nikde skladem tak sem vzal ver. s 250GB a JESTE BYCH CHTEL DOPLNIT ze vecina notebooku ktera nema ochranu hdd napr jak lenova tak se vyplati koupit disk i s funkci FreeFall, taky sem to udelal a nejlepsi funkce.

Zkousel sem to sam, dal sem koprovat velke mnozstvi souboru a pri kopirovani sem s notasem tras jak blazen a co se nestalo, disk na malinkou chvili prestal kopirovat a hned jak sem notas polozil tak se zas disk rozjel a dokopiroval soubory. Takze tahle pridavna funkce se doopravdy vyplati:)
LAPTOP = HP Spectre x360 13 Dark Ash Silver (i7-8565U, 16GB DDR4..)
EGPU = Mantiz Venus MZ-02 Space Grey + PSU Corsair SF600 600W 80 Plus Gold
GPU = PowerColor AMD Radeon RX Vega 64 8GB HBM2
DISPLAY = Samsung C27FG73 | ROUTER = NETGEAR Nighthawk X4S R7800

vojtab
píše často
Příspěvky: 435
Registrován: 19 úno 2008 10:03
Bydliště: Třebenice

Příspěvekod vojtab » 26 led 2009 19:43

do Macbooku jsem teďka kupoval Seagate, původní byl taky Seagate, externí mám taky Seagate, takže věrný značce

každopádně rychlost je slušná (ale nepovím kolik přesně, nepátral jsem po tom), teplota je pořád kolem 36°, takže imho v mezích. spotřeba je v pohodě, oproti původnímu má o půl wattu vyšší spotřebu
Apple Macbook White


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů