Mechanika problém s dvd

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
pr...

Mechanika problém s dvd

Příspěvekod pr... » 12 led 2009 21:18

Zdravím. Dnes vám píši kvůli problému s mechanikou. Přestala mi číst všechna DVD, když ho vložím do mechaniky tak párkrát chroupne a NTB se tváří že je mechanika prázdná. Klasická CD fungují bez problému.
Edit: Tak už jsem našel jedno dvd , které jde přehrát je to orig DVD, ale jiná orig dvd z novin přehrát nejdou.
Edit_2: Teď mě nechtěla mechanika načíst prázdné CD. Že by reklamace?

NcS Sniper
píše často
Příspěvky: 240
Registrován: 27 úno 2008 16:08

Příspěvekod NcS Sniper » 12 led 2009 22:42

Stoprocentně reklamace.

pr...

Příspěvekod pr... » 12 led 2009 23:02

Tak to mám radost, ale děkuji.

Johnyz
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 13 zář 2007 22:05

...

Příspěvekod Johnyz » 17 led 2009 08:31

mam podobny problem. Na reklamaci už nemám nárok a proto se chci zeptat jak moc je těžké vyměnit mechaniku a osadit tam novou? Nemá s tím někdo zkušenosti?
Mechaniky nejsou nijak extra drahé a rád bych ušetřil peníze, které by spolknul servis ...

dobrota
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 07 srp 2007 20:38

Výměna mechaniky

Příspěvekod dobrota » 18 led 2009 14:19

Záleží na typu NB, není špatné si najít někde na internetu servisní manuál. Mechanika bývá většinou vzadu zacvaklá do takového malého konektoru a drží na jednom šroubku. Takže stačí šroubek povolit, vytáhnout, dát novou, zasunout a zašroubovat šroubek a je to (samozřejmě při vypnutém NB).
Problém může někdy být se k tomu upevňovacímu šroubku dostat, je třeba nutné sejmout spodní plastový kryt NB apod.
Nová mechanika musí mít samozřejmě stejné rozhraní PATA nebo SATA a mechanické rozměry jako původní, ale slim provedení je snad určitý standard. Dell apod. ale možná mají nějaké svoje speciality


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů