Domácí síť - nefunguje

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
VaioNr21M
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 11 kvě 2008 15:30

Domácí síť - nefunguje

Příspěvekod VaioNr21M » 11 kvě 2008 15:46

Dobré odpoledne - mám problém - dva ntb, na jednom Visty Home Premium, na druhém , z kterého do něj potřebuju dostat data, mám XP. Wifi síť se mi normálně vytvoří a připojí, ale ty počítače se v ní prostě nevidí, trápil jsem se s tím celou noc, zkoušel všechno - vypnutí všech firewalů, windowsových i v antivirech, na počítač s XP jsem pak doinstalovával nějaký protokol, který je údajně potřeba pro to, aby ho Visty viděly, a nic...pomůže někdo? Mám trochu obavu z přesouvání dat pomocí DVD RW - prý už při tom vypalování vznikají chyby, a nevím, jestli ve chvíli, kdy to z DVD natáhnu do jiného počítače, tak jestli ten tyto chyby samovolně opraví, nebo přetrvávají...díky moc, Martin.

onne
guru
Příspěvky: 1766
Registrován: 01 úno 2008 10:27
Bydliště: Opava

Příspěvekod onne » 11 kvě 2008 16:24

Podobně mám zapojený PC a Notebook i já.. Navzájem se nevidí, jednou se mi povedlo že PC noťas uvidělo, ale stejně nešlo připojit.. jsem bezradný.. udělám to nejspíš přes kábel až si ho seženu :D
ThinkPad T420

Camo
guru
Příspěvky: 1518
Registrován: 20 čer 2007 16:40

Příspěvekod Camo » 11 kvě 2008 16:31

notas přes wifi a stolní s xp přes kabel jede suprově :? takže nevidím v tom žádný problém, asi máte něco špatně nastaveno...
XPS 1330 with LED
Camo=kamil2268

Rexy

Příspěvekod Rexy » 11 kvě 2008 16:38

to VaioNr21M

kdyz na XP das v pruzkumniku "ostatni sit" mel by se ti tam objevit i slozka "public" nebo "verejny" ted presne nevim.
pokud jo, tak mas hotovo, muzes komunikovat pres ni - co do ni das na XP, to se objevi ve Viste a samozrejme naopak.
pokud tam tu public nevidis, je to na hvn

VaioNr21M
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 11 kvě 2008 15:30

Příspěvekod VaioNr21M » 11 kvě 2008 17:18

rexy: neni tam takova slozka, a i kdyby, co by mne pomohla, kdyz nevidim vubec ten pocitac, v kterem by mela byt?

VaioNr21M
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 11 kvě 2008 15:30

Příspěvekod VaioNr21M » 11 kvě 2008 18:16

onne: podle me nezalezi na tom, jestli pres wifi, nebo kabel, sit jako sit...to bude spis tema windowsama....

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 11 kvě 2008 18:27

Už se to tu řešilo několikrát a vidím, že problémy se zobrazením sítí jsou ve Windows furt (respektive nemohoucnost lidí to nastavit - včetně mě), i když ping bez problému funguje. Jak už jsem tu psal, používám na jednom stroji ftp server s povoleným zápisem, na druhém ftp klient, funguje to tedy obousměrně a už bych neměnil.
ASUS F3Ka, Arch linux
bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

Slash
píše často
Příspěvky: 114
Registrován: 22 dub 2008 18:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Slash » 11 kvě 2008 18:47

ja si koupil za 3 kila switch, 2 sitovy kabely a bylo vymalovano..to nastavovani pres vsemozny pruvodce je ve windows sileny..;)
TP R61..

onne
guru
Příspěvky: 1766
Registrován: 01 úno 2008 10:27
Bydliště: Opava

Příspěvekod onne » 11 kvě 2008 19:03

Takže stačí, když jsem připojený přes router k internetu, vytvořit na PC FTP server a na notebooku se přes FTP klient připojit? Jaký soft na to používáš?
ThinkPad T420

Camo
guru
Příspěvky: 1518
Registrován: 20 čer 2007 16:40

Příspěvekod Camo » 11 kvě 2008 19:14

total comander je plně vyhovující :wink:
XPS 1330 with LED

Camo=kamil2268

Rexy

Příspěvekod Rexy » 11 kvě 2008 19:37

to VaioNr21M

kdyz napr. nemas pocitace ve stejne skupine, vzajemne se nevidi.

slozka Verejne/Public to presto propoji, protoze je defaultne nastavena jako sdilena.
pokud ovsem neni nastaveno jeste neco spatne...

edit:
jestli chces, tak ti poslu obrazky s tou slozkou, abys videl o cem mluvim

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 11 kvě 2008 20:20

onne: jo. Server CesarFTP , klient FTP Commander, oba free. Ale tam je těch alternativ hodně.
ASUS F3Ka, Arch linux

bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

admxx
píše často
Příspěvky: 134
Registrován: 29 pro 2006 23:16

Příspěvekod admxx » 11 kvě 2008 20:29

JJ FTP je nejjednodussi reseni. osobne pouzivam klienta i server filezilla.
Jinak to sdileni jde celkem easy nastavit. Vytvoris si uzivatele, zadas hesla a pak to na druhem pocitaci manualne pripojis nebo vytvoris sitovou jednotku. Na netu je spousta navodu. Ale pro jednorazove pouziti bude FTP nejrychlejsi.

admxx
píše často
Příspěvky: 134
Registrován: 29 pro 2006 23:16

Příspěvekod admxx » 11 kvě 2008 20:37

Kdysi davno sem psal kamosovi tenhle navod, je na xpcka ale treba se to bude nekomu hodit (vyhrabal sem to z historie qip, omluvte nektere paznaky):
1. na pocitaci na kterem chces sdilet disky pustis "spravu pocitace (pravym na tento pocitac>spravovat)
2. mistni uzivatele a skupiny
3. skupiny>pravym>nova skupina (vyplati se to pokud bude pristupovat vice uzivatelu, pak nemusis pridavat kazdeho zvlast a muzes pro vsechny najednou nastavovat prava)
4. uћivatelй>novэ uћivatel>vytvoш kolik uћivatelщ je potшeba a zarad je do skupiny (nevim jestli muzou pres jednoho uzivatele pristupovat vice pocitacu)
5. vyber slozku nebo disk>sdileni a zabezpeceni>opravneni>pridat>upresnit>najit>vyber skupinu (nebo uzivatele)>ok>ok>vyber co uzivatel nebo skupina muze delat (zmena, cteni, zapis)...nekdy to trochu blbne tak neuskodi to zkontrolovat ve sprave pocitace>polozka sdilene slozky>sdilene polozky>jsou to ty disky u kterych NENI napsano "sdileno z duvodu spravy systemu". pripadne tady muzes rovnou provest cely proces nasdileni (pravym>nove sdileni)
6. pak na druhem pocitaci das pripojit sitovou jednotku a vyplnis jmeno a heslo uzivatele a hotovo (cesta je //jmeno pocitace/jmeno sdilene jednotky/ ; jde to udelat i pres start>spustit)
7.kosmeticka uprava...po vytvoreni uzivatelu se tito zacnou zobrazovat po startu na uvodni obrazovce..programek power toyz>prihlaseni>a vyberes ktere uzivatele chces po startu zobrazit


p.s.: takhle to mame udelane v siti na private a pripojujem se takhle k nasemu ulozisiti. bez problemu se tam pripoji xpcka, visty, pres kabel i pres wifi. S vistama nemam zkusenost, ale to nastaveni by se snad moc lisit nemuselo.

VaioNr21M
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 11 kvě 2008 15:30

Příspěvekod VaioNr21M » 12 kvě 2008 04:57

Díky za hodně ohlasů...takže jestli tomu dobře rozumím, mám oba počítače připojit k webu (to by nebyl problém), a vytvořit nějaké ftp? Jenomže jak? Poradíte někdo člověku, který ftp nikdy nepoužíval? Musím pro to asi něco stáhnout, je to tak? Kdyby tu měl někdo v ideálním případě někdo úplně polopatický návod, jak na to, budu vděčný...jak říkám, přes dvd se trochu bojím to kopírovat...předem moc díky, dnes odpo/večer bych to rovnou vyzkoušel...Martin


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 hostů