HP LJ5200 - originální ovladače

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
Hamfl
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 19 pro 2017 16:47

HP LJ5200 - originální ovladače

Příspěvekod Hamfl » 19 dub 2018 19:31

Zdravím,
hledám někoho kdo má pod palcem tiskárnu HP LaserJet 5200 (HP LaserJet 5200n), popřípadě i tiskového serveru "HP Jetdirect Print Servers Models 620n". Při stěhování jsem někam zabalil instalační CD, která zařízení doprovázela. Teď mne potkala nutná reinstalace, to co celá léta spolehlivě chodilo - už nechodí. Drivery stažené z webu HP podpory nefungují (nechce se to vzájemně vidět, a i vizáž těch ovladačů je nějaká jiná než jsem byl zvyklý). Přitom sw na skenování sítě tiskárnu vidí (vypíše její vnitřní data, která si nemůže "vymyslet"). Proto hledám někoho s originálními CD, který by byl ochoten ztratit trochu času s jejich zabalením do RARu,pokud by se to nevešlo jako příloha e-mailu, tak to nahrát na http://www.uschovna.cz/. Dík Hamfl

michalko58
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 23 srp 2017 07:56

Re: HP LJ5200 - originální ovladače

Příspěvekod michalko58 » 20 dub 2018 08:40

A nema HP nejaky archiv ovladacov, kde sa da stiahnut ta tvoja verzia? Uz dlho som nemal s HP skusenost (vdakabohu) ale tie ich ovladace a sw boli vzdy nic moc.

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: HP LJ5200 - originální ovladače

Příspěvekod orgasmic » 20 dub 2018 08:54

Co máš za Windows? Třeba to není chyba HP.
Občas za to může zaneřáděný Win + do toho generické ovladače od MS.

Doporučil bych čistou instalaci OS v offline režimu + doinstalování ovladače ze stránek HP pro tvou verzi OS.
Asus ROG Strix G18

Hamfl
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 19 pro 2017 16:47

Re: HP LJ5200 - originální ovladače

Příspěvekod Hamfl » 20 dub 2018 10:36

No-
-mám Wxp, a nechci je měnit. Spíše nemohu, můj hw je od HP a jakoukoli reinstalaci z něčeho jiného než originální zálohy odmítne (záloha se vygeneruje na CD při prvním startu hw a zadání osobních dat). To bych zřejmě musel změnit BIOS (potom tam ale zavedeš holý os a nastane hon na ovladače všech částí hw).

-Archiv, ano a ne. To co HP nabízí je "podpora" (i když to má příznaky archivu). To co zde stáhneš, se vizuálně po instalaci projevuje jinak, a hlavně to nefunguje. Je toho tolik, že vlastně pak nevíš co chceš. Originální instalační disk byl jednoznačný, a fungovalo to.

-Podpora z HP (telefon): Můj dotaz na odkaz kde bych našel kopie originálních instalačních CD; reakce: tyhle tiskárny již nepodporujeme, (ale ochota - jen stručný výsledek rozpravy) podpora ví to samé co já, lépe řečeno co stačí dohledat během hovoru (já na to hledání měl víc času)). Ale já se ptal na něco co jsem nedokázal najít.

-Budu mít kliku? Ozve se majitel těch instalačních CD. Jestli nečte tenhle web - mohl by se to dovědět (náplň hovoru u piva).

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: HP LJ5200 - originální ovladače

Příspěvekod orgasmic » 20 dub 2018 11:00

Ona může být ta tiskárna rozbitá.
Jestli máš XP a ovladače jsou pro XP a nefunguje to, tak zřejmě může jít o HW problém té tiskárny.

Ještě můžeš zkusit zahraniční podporu HP, mám zkušenost, že třeba u některých notebooků je na českých stránkách horší podpora, než třeba na amerických.

+ můžeš mrknout na ebay, jestli ji někdo prodává a napsat mu o ovladač.

PS: Tady máš dokonce 6 druhů ovladačů pro XP https://support.hp.com/us-en/drivers/se ... es/1137934
Asus ROG Strix G18

Hamfl
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 19 pro 2017 16:47

Re: HP LJ5200 - originální ovladače

Příspěvekod Hamfl » 20 dub 2018 21:04

Už je mi dobře, štěstí v podobě instalačního disku přišlo mimo forum. Zajímavé je, že všechna moudra (t.j. i drivery) stažené z podpory HP mají dohromady 196MB (a to si myslím že se tam lecos opakuje), a kopie originálního instalačního disku má 333MB.A hlavně to funguje "na první vrz". Už jen to vypálit na DataTresorDisc a mám zaručeno na dalších 160 let (pokud to zase nezašantročím hihi). Dík všem za duchovní podporu. Hamfl.


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů