Sluchátka k notebooku

Diskuse o veškerém příslušenství. Brašny, externí disky, přídanvé karty, WiFi atp.
bitxiak
píše často
Příspěvky: 146
Registrován: 12 zář 2007 02:21
Bydliště: Komarno Slovensko

Sluchátka k notebooku

Příspěvekod bitxiak » 31 led 2008 11:06

Zdravim,
rozmyslal som ake sluchatka kupit k notebooku. Ide mi hlavne o hudobny zazitok a maly by to byt headphones (kedze mam zlomene usi, nevojdu sa mi do ucha sluchatka, mozno este plugy by sa dali). Kazdopadne uvitam hociake linky, skusenosti, atd. Cenove ohranicenie je okolo tych 2.000 Sk, ale kludne to moze byt aj menej ak pojde o slusny pomer cena/vykon. Rozmyslal som nad http://www.alza.cz/sluchatka-s-mikrofon ... d65220.htm Creative Fatality , ale neviem ako su na tom.

wern_er
guru
Příspěvky: 1129
Registrován: 10 kvě 2007 12:35

Příspěvekod wern_er » 31 led 2008 11:39

Zvukově na tom budou dost bídně. Vhodná sluchátka k NTB s výborným výkonem, malými rozměry a s pohodlnou možností přenášení bez strachu o rozbití jsou dle mého názoru Koss Porta Pro. Pokud koupíš oficiální určené pro český trh (např. na www.cybex.cz) obdržíš aktivační kód, který ti umožní jakoukoliv poruchu (elektrickou, mechanickou, chtěnou, nechtěnou) opravit za 50Kč doživotně (samozřejmě první dva roky platí standardní záruka na elektrické poruchy apod., mechanické zaviněné svojí vinou opět za 50Kč). Sluchátka nemají v této cenové kategorii a v tomto použití téměř konkurenci co do kvality zpracování, zvuku apod. a u často používaných a přenášených sluchátek je záruka Koss k nezaplacení. Upozorňuji se jen informovat v obchodě (pokud budeš brát jinde než jsem psal), zda je u sluchátek aktivační kód. I ověřené obchody jako www.czechcomputer.cz neprodávají sluchátka skutečně určené pro český trh s aktivačním kódem (jsou sice o 200-300 levnější, ale vůči doživotní záruce se to brzy vrátí - bez aktivačního kódu stojí oprava 300Kč).
Případně zvukově kvalitní sluchátka budou jistě Sennheiser (ovšem zamyslel bych se v případě nutnosti přenášení sluchátek nad omezením kvůli mechanickému poškození apod., opravy budou dosti drahé).
TP T61 7664-18G, 2x2GB RAM 800MHz, Intel SSD 330 180GB, Advanced Mini-Dock
TP X230 2320-2QG (IPS, UB dock), 2x8GB DDR3 1600MHz, 128GB mSATA Crucial M4 SSD
TP X230 2320-2QG (IPS, UB dock), 2x4GB DDR3 1600MHz, 256GB mSATA Crucial M500 SSD

bitxiak
píše často
Příspěvky: 146
Registrován: 12 zář 2007 02:21
Bydliště: Komarno Slovensko

Příspěvekod bitxiak » 31 led 2008 12:10

Diky za prispevok, nad Porta Pro som uz rozmyslal, kazdy ich chvali atd, len este som ich nemal na hlave a pripadaju mi tak nepohodlne na usi, doteraz som mal headphones co mi zakryvali uplne cele usi. Ale ak mas sksuenost s nosenim tychto slucatok tak ma kludne pouc. Este som asi nndodal, ze budu prenasane vo velkej taske (dokaldne ulozene) takze nemali by sa len tak poskodit.
Pozdavaju sa mi headphones na neaky takyto styl odkaz. Celkom by ma potesil mikrofon, ale to bude asi na ukor zvuku, ze?

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 31 led 2008 12:19

Porta Pro mám taky (teď dokonce na hlavě) a nemůžu si je vynachválit díky nastavitelnýmu přítlaku na uši. U většiny sluchátek jsem měl právě problém, že mi na uši hrozně tlačily a vydržel jsem je mít na hlavě max 30 minut. Pak jsem je měl dokonale otlačený. S Porta Pro jsem se toho konečně zbavil.

Zvukově jsou na tom samozřejmě taky dost super a to i pro takovýho audiofila jako já :)
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

bitxiak
píše často
Příspěvky: 146
Registrován: 12 zář 2007 02:21
Bydliště: Komarno Slovensko

Příspěvekod bitxiak » 31 led 2008 12:23

Swarm: Diky, a s izolaciou su an tom ako? Ja ked pracujem/hram/pozeram filmy sa rad odtrhnem od okolia, preto mam rad sluchadla s pokrytim celych usi. Ale tie Porta Pro sa mi celkom pzodavaju, uz len kvoli tymto ohlasom, aj co som pocul od priatelov, tak si ich chvalia...
Skusim pockat este na neaku skusensot so sluchatkami na "cele" usi.

Este dotaz, skusal si s nimi pozerat film/pocuvat hudbu aj v lezatej pozicii, t.j. ze mas sluchadla pritlacene o vankus.

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 31 led 2008 12:32

Souhlasím s wern_erem, že na tom budou bídně, raději bych se jim vyhnul. Jestli to chceš na hudbu, tak zapomeň na headset a mikrofon si raději dokup samostatně.
Koss Porta Pro jsem neslyšel, ale rozhodoval bych se prakticky buď mezi němi, nebo http://headphones.cz/inshop/prenosna/sk ... px-100.htm Sennheisery PX100 (ty mám, hrají skvěle). Pro Porty mluví ta záruka (rozhodně je to plus, ale ne jediný důvod ke koupi, jak jsem mnohokrát četl, když se k tomu nebudu chovat jak prase, tak mi to musí vydržet..), vcelku i tradice, ale hodí se spíš někomu, kdo má rád basy i tam, kde normálně nejsou, respektive kde jich je podstatně méně, než Porty zahrajou. Naopak Sennheisery mají záruku normálně, ale podle všech čistější a vyrovnanější přednes, dodávají se i s fajnou plastovou krabičkou a mají perfetkně vyřešené skládání. U Port by mi i vadilo, že je má ve městě na hlavě každý druhý, ale to je subjektivní.
Jak už jsem říkal, v téhle ceně nic lepšího nenajdeš, jiným sluchátkům bych se vyhl. Ke Kossům všeobecně nemám kromě Port žádnou důvěru, a to i díky absenci jakéhokoliv high end modelu.
Doporučuju přečíst:
http://avmania.zive.cz/Testy/Velky-srov ... fault.aspx Velký srovnávací test přenosných sluchátek
http://avforum.zive.cz/viewtopic.php?t=67175&start=0 [srovnání] Koss Porta Pro x Sennheiser PX100
http://avforum.zive.cz/viewtopic.php?t=68747&start=0 [srovnání] Porta Pro x PX 100 podruhé!
ASUS F3Ka, Arch linux
bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 31 led 2008 12:35

bitxiak: v téhlé ceně imho žádné pořádné mušle nekoupíš, to až o třídu výš - Sennheiser HD 555, AKG K530..
s tou izolací, jak Senny, tak Kossy jsou otevřené, takže propouští ven a ty slyšíš, co se kolem děje. Kossy by na tom v tomhle případě (třeba v tramvaji) měly být líp, bo se oproti Sennám tolik nebudou ztrácet basy. Respektive budou, ale mají jich víc
ASUS F3Ka, Arch linux

bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 31 led 2008 14:39

Jo, to mi u Porta Pro taky vadí, že je má kde kdo. To mi vadí ostatně i u batohu na notebook, co mám :roll:. Od okolí otevřený sluchátka neodtrhnou asi vůbec. Já s tim ale nějak problém nemám, protože si to vždycky nějak odfiltruju v hlavě.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

bitxiak
píše často
Příspěvky: 146
Registrován: 12 zář 2007 02:21
Bydliště: Komarno Slovensko

Příspěvekod bitxiak » 31 led 2008 14:43

Diky centos. Zaujimave zrovnavania, celkom rozmyslam nad PX100, je mi jasne ze za taketo peniaze nemozem mat poriadne muslove sluchadla, len som chcel vediet ako su an tom tie lacnejsie. Ale tie PX100 sa mi pozdavaju, pravdepodobne ich zoberiem. S tym skladanim vyriesim aj prenasanie, takze sa mi to hodi :)

Vdaka vsetkym za prispevky, kludne piste dalej, rad si precitam vase prispevky.

EDIT - no hej, troska som sa zdrahal tych Porta Pro tiez kvoli tomu, ze ich ma uz fakt snad kazdy, ani neviem preco. v podstate to je dost blby dovod :-D

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 31 led 2008 21:03

Jo, na přenášení to je perfektní, i když přijít poprvé na to, jak to rozložit a zase složit, to je jak IQ test :)
Myslím, že za ty prachy se můžeš rozhodovat jen mezi těmito dvěma, kvalitou zvuku ekvivalentní Grado iGrado jsou dražší (viz test), o lepších má pak smysl uvažovat až v cenové relaci kolem tří tisíc..
Pak se pochlub, jak ses rozhodl a jak hrajou :)
ASUS F3Ka, Arch linux

bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

bitxiak
píše často
Příspěvky: 146
Registrován: 12 zář 2007 02:21
Bydliště: Komarno Slovensko

Příspěvekod bitxiak » 31 led 2008 22:21

Zajtra/pozajtra objednavam, uz som v podstate rozhodnuty pre Sennheisery PX100, uz len vybrat obchod a hotovo. Dakujem, vsetkym za prispevky, specialne centosovi. O par dni sem hodim svoje dojmy :)

bitxiak
píše často
Příspěvky: 146
Registrován: 12 zář 2007 02:21
Bydliště: Komarno Slovensko

Příspěvekod bitxiak » 05 úno 2008 22:50

Takze objednane :P zajtra mi pridu, odskusam ich den-dva a skusim sem popisat svoje dojmy, aj ked nemam moc skusenosti s kvalitnymi sluchadlami, tak sa necudujte, ze ich az prechvalim (aspon dufam :P).

bitxiak
píše často
Příspěvky: 146
Registrován: 12 zář 2007 02:21
Bydliště: Komarno Slovensko

Příspěvekod bitxiak » 11 úno 2008 21:18

Tak chvilku mi meskali tieto sluchatka a testoval som ich trocha dlhsiu dobu. Uz som sa nevedel dockat kedy mi pridu, tesil som sa jak maly.
Ked som rozbalil balik, videl som malu krabicku a v nej boli zlozene sluchatka. Na obrazkoch som ju uz videl, takze som nebol prekvapeny.
Zlozenie sluchatok nebolo narocne, v podstate to islo same od seba (akurat to prve skladanie bolo trosku dlhsie, ale potom to uz ide jedna radost :) ).

Nic som nechcel uponahlat, tak po zlozeni, som si ich nastavil rpesne na velksot mojej hlavy, vyskusal ako na nej drzi atd. Musim povedat, ze je to ok, kazdy si to nastavi podla svojej velkosti.

No a konecne zvuk :) . Tak ako prvu pesnicku som si pustil Best of You od Foo Figthers a ten zvuk ma prekvapil. Len som sa usmieval ako slniecko a vychutnaval si hudbu. Je to obrovsky rozdiel oproti mojim 300 korunovym starym sluchatkam, nemyslel som si, ze rozdiel moze byt az takto velky a pritom zas tieto PX100 enboli az take drahe (kupoval som ich za 1.590 Sk aj s postovnym).

Takze zaverom len dodam, ze som spokojny a kupil by som ich znovu. Ta krabicka k tomu je tiez skvela, presne sa do nej vojdu, nehybu sa v nej a vyzera to celkom dobre :P .

xmarek
píše často
Příspěvky: 447
Registrován: 12 zář 2007 16:06
Bydliště: Ostrava a okolí

Příspěvekod xmarek » 11 úno 2008 23:20

Doporučuji si poslechnout Senny 595 a výš. To je jak přesednou s Octavie do nového BMW. Ze začátku jsem s nima měl problémy. Chyběly basy v porovnání s Koss PP, ale pak jsem zjistil, že to dunění co Kossy produkovaly nemají s bassama nic společného. Vynikající separace nástrojů a krásně lokalizovatelné nástroje. :D

bitxiak
píše často
Příspěvky: 146
Registrován: 12 zář 2007 02:21
Bydliště: Komarno Slovensko

Příspěvekod bitxiak » 11 úno 2008 23:42

No hej, ale tie su cenovo niekde inde :D . Ja som len teraz prestupil z MB-cky do Octavie, BMW si nemozem dovolit :lol:


Zpět na „Příslušenství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů