TV Tuner do notebooku

Diskuse o veškerém příslušenství. Brašny, externí disky, přídanvé karty, WiFi atp.
dresic99
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 05 srp 2006 09:47

TV Tuner do notebooku

Příspěvekod dresic99 » 28 zář 2006 12:12

Poradte mi prosim nejaky dobry TV Tuner, popripade k nemu i nejaky vhodny program - ten nemusi byt soucasti baleni ;) vlastnim ASUS A6T

btw. vubec nevim jaky typ bych mel zvolit co se typu prijmu tyce. nevim jestli je v CR digi TV pozemni nebo satelitni...

HaniSS
občas něco napíše
Příspěvky: 85
Registrován: 12 črc 2006 19:48

Příspěvekod HaniSS » 28 zář 2006 13:48

pozemní je digi..zatím jen 5 stanic...ale bude víc..

dresic99
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 05 srp 2006 09:47

Příspěvekod dresic99 » 28 zář 2006 18:11

jj,za dva roky by melo byt pokryti na vic nez 50ti procentech republiky a analogove se uplne prestane vysilat. tak jaky tip byste doporucili? treba i z vlastni zkusenosti?

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 28 zář 2006 18:50

Prej je nejlepsi DTV Dongle od leadteku, ale ja mel problem s kompatibilitou, jinak je to fakt dobrej tuner :wink:
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

leon

Příspěvekod leon » 29 zář 2006 01:18

u digitalni televize jeste zatim dost zalezi na tom, kde bydlis ... abys tam mel signal ... pokud mas signal tak rozhodne digitlani TV ... podle mejch zusenosti ani tak nezalezi na tuneru jako spis na SW, ktery k tomu davaj ... je v tom docela velkej rozdil
Naposledy upravil(a) leon dne 29 zář 2006 12:59, celkem upraveno 1 x.

dresic99
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 05 srp 2006 09:47

Příspěvekod dresic99 » 29 zář 2006 11:10

se signalem by nemel byt problem, pobyvam pres tyden na koleji na JM v PHA. ale potrebuju nejakou radu na konkretni zarizeni s dobrym prijmem a dobrym SW, popripade moznosti kompatibility s jinym lepsim SW ;)

leon

Příspěvekod leon » 29 zář 2006 13:00

na notebook.cz jich uz par testovali tak zkus zalistovat

Wizi
občas něco napíše
Příspěvky: 83
Registrován: 30 srp 2006 22:08

Příspěvekod Wizi » 29 zář 2006 14:49

NO je to hodne OT ale popravde listovani v archivu na notebook.cz nepatri mezi nejjednodussi a hlavne mezi nejrychlejsi. Diky tomu ze neni klasicke vyhledavani jak jsme si vsichni zvykly, tak projizdeni clanku v danem mesici a pak zase v dalsim je docela zdlouhave a ne moc pohodlne. Zvlast napr. vite-li ze v minulosti byl nejakej super clanek ale nepamatujete si kde - jen treba vite ze to bylo o procesoru - tak si zkuste prohledavat jednotlive sekce archivu po jednotlivych letech, mesicich a tematech (treba rok do minulosti).

Jak sem ale rikal je to OT a nema to s tunerem naprosto co delat, jen rada najdi si to v historii je sice uzasna ale ne moc prakticka. A vzhledem k tomu ze tu sam pises ze podle tvych zkusenosti ... , tak by snad bylo lehci kdyby jsi mu treba napsal seznam par produktu se kterymi mas dobre zkusenosti a na ktere se Dresic99 muze podrobneji zamerit a vyhledat si o nich podrobnejsi recenze. Na druhou stranu ale chapu ze ne kazdej ma na to cas a preci jen je na nervy kdyz se musi 3x do tydne nekomu psat jakej tuner je nejlepsi jen proto ze ten clovek neumi pouzivat vyhledavace a najit si to na netu sam. (Takze to pls neberte jako utok na nikoho)

leon

Příspěvekod leon » 29 zář 2006 16:02

jo uznavam ze to neni snadne ... ale google to snadno najde ;)

např zadáním takovéhoto parametru

site:notebook.cz tv tuner příslušenství

Wizi
občas něco napíše
Příspěvky: 83
Registrován: 30 srp 2006 22:08

Příspěvekod Wizi » 02 říj 2006 12:22

To je pravda ze pri zadani takovehoto parametru se najde vse potrebne :wink: , bohuzel spousta lidi neumi poradne vyhledavat ani v knizkach natoz na internetu :( . Nevim jak je na tom uzivatel co se dotazoval ale myslim ze site: hledani nezna jinak by se tu neptal a nebo by se treba podival na
:idea: :arrow: TV Freak
kde je spousta uzitecnych informaci, vcetne testu a recenzi. 8)

majki

Příspěvekod majki » 02 říj 2006 13:56

MSI Digi VOX USB 2.0 (ale DIGI VOX, ne jeho starsi bracha COMBO)

radkon
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 02 čer 2006 18:10

Příspěvekod radkon » 14 říj 2006 17:05

Ahoj, nevím jestli ti to přinese něco nového:
Mám Asus A7G s integrovaným analogovým tunerem a FM rádiem od AverMedia s citlivostí a kvalitou signá jsem byl velmi spokojený, katastrofa byl obslužný program MediaTheater. Poté jsem zkusil USB DBT tuner bez analogu. Protože bydlím cca 100 km od Prahy příjem nic moc.
Ted jsem zakotvil u PCMCIA AverTV Hybrid + FM Cardbus a jsem naprosto spokojen. Digitál přijímám na klasickou vnější anténu a tu zároveň používám pro příjem analogu TV. Příjem FM rádia bez problémů. Chytám vysílače v okruhu 50 km na dodanou drátovou anténu. Soft mne plně uspokojuje - časové nahrávání, vypnutí, zapnutí. Podle správce systému zabírá 7624kB. Při poslouchání rádia nebo analogové TV lze na pčítači běžně pracovat, digitál se při jiných činnostech na PC někdy na chvilku sekne- to může,ale ovlivnit i vzdálenost. Pokud by tě něco zajímalo dej vědět. Teplota - poslech rádia nonstop a karta je lehce vlahá tipuji do 40 C.

jardus
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 22 kvě 2006 18:32

Příspěvekod jardus » 16 říj 2006 09:40

Chtel bych se zeptat co je lepsi, jestli PCMCIA AverTV Hybrid + FM Cardbus nebo USB2.0 AverTV Hybrid + FM Volar cenove to je stejny, co bude lepsi pro prijem signalu a co se bude min hrat? Jedinou recenzi pro Volar jsem nasel zde, ale rusky neumim.

leon

Příspěvekod leon » 16 říj 2006 13:22

obecně PCMCIA líp drží v notebooku, ale to je asi tak jediná výhoda daná obecně ... při přepravě to stejně musíš většinou vyndat, protože to čouhá ven a vyndat PCMCIA je těžší než vyndat USB ... já bych vybíral hlavně podle kvality dodávaného SW

jardus
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 22 kvě 2006 18:32

Příspěvekod jardus » 16 říj 2006 13:29

Oboji je AverMedia, je tedy i stejnej SW, PCMCIA je rok stara od uvedeni, USB je asi mesic stara od uvedeni, a vypada to ze je to i funkcne stejne jen jeden je na PCMCIA a druhy na USB


Zpět na „Příslušenství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů