Nelze načíst data z externího WD disku

Diskuse o veškerém příslušenství. Brašny, externí disky, přídanvé karty, WiFi atp.
jarkh
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 02 pro 2007 11:55

Nelze načíst data z externího WD disku

Příspěvekod jarkh » 02 led 2019 15:53

Zdravím. U mého již docela starého externího 3,5" disku WD My Book Essential 1,5TB se vyskytl problém. Vše až dosud fungovalo bez problémů. Bohužel něco zřejmě odešlo... Klasicky disk připojím k PC, notebooku, TV... je zaznamenáno připojení zařízení, dioda na disku se rozsvítí, disk začne startovat a pak v něm zacvaká, přestane se točit a jen v něm lehce cvaká a to je vše. Ve správci systému je disk nalezen, ale vyžaduje inicializaci a neuvádí ani jeho velikost...Prostě fyzicky je připojen, ale nepracuje, nedá se s ním nic dělat. Jen 2x za dobu co začal blbnout se komplet načetl, ale než jsem stihl cokoli zálohovat, zase přestal šlapat a tak pořád dokola.
Tak jsem obal rozdělal, disk z něj vykuchal a připojil normálně do PC, vše se zdá být v pořádku, akorát to chce opět inicializaci čímž bych tedy přišel o data, což bych zatím nerad. Takto zapojený disk se zdá být v pořádku - pracuje, plotny se točí...ale hold nedostanu se k datům na něm uloženým. Po inicializaci a zformátování bych řekl, že asi bude normálně šlapat...
Nevíte někdo, jak z něj ta data dostat? Jsou to sice jen filmy, ale pokud by to nějak snadno šlo...raději se proto ptám, než vše znovu stahovat...
Jsem naprostý laik, ale tak asi bych tipoval problém mezi SATA výstupem z HDD a výstupem USB z boxu...tedy nějaký ten WD převodník nebo co to je za shit...
Našel by se někdo, kdo by poradil?

Zpět na „Příslušenství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů