Wifi router jen na občasné použití

Diskuse o veškerém příslušenství. Brašny, externí disky, přídanvé karty, WiFi atp.
Gee
občas něco napíše
Příspěvky: 37
Registrován: 19 pro 2012 22:27

Wifi router jen na občasné použití

Příspěvekod Gee » 29 srp 2013 20:31

Zdravím všechny,

prosím o radu, přemýšlím o pořízení nějakého wifi routeru, ale potřebuji ho jen k občasnému použití, protože v podstatě mám počítač pořád na kabelu a jen tak 2x maximálně 3x do měsíce bych se chtěla připojit také třeba přes mobil či jiné zařízení. Takže existuje něco, co by mi umožnilo mít stále počítač na kabelu - něco, co je třeba ve vypnutém stavu průchozí? A pouze, když bych potřebovala tak zapnu tlačítkem wifi-router a pojede i wifi síť? Předem díky za pomoc a radu :D

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 29 srp 2013 22:38

Nevim, ze by existovalo zarizeni, ktere by bylo po vypnuti pruchozi. Nektere routery by mely mit tlacitko na zapnuti wifi. Takze by fungoval router bez wifi a tlacitkem ho zapnes. Dalsi moznosti by mohl byt napr. wifi adapter do USB do toho PC. A v pripade potreby zapnout wifi hotspot a pripojit se na nej. Zas bys to PC nesmela v tu chvili vypnout.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Gee
občas něco napíše
Příspěvky: 37
Registrován: 19 pro 2012 22:27

Příspěvekod Gee » 29 srp 2013 22:58

Děkuji za reakci. Právě, že mi jde o to, že by pc zůstalo vypnuté, takže by nemohlo fungovat jako hotspot. Ale z toho, co píšete se mi zdá, že by tedy šlo mít kabel zapojený z modemu do wifi-routeru - ten by musel být zapnutý, aby byl průchozí, ale nemusel by nutně vysílat wifi signál - teprve až bych zapnula nějaké tlačítko, tak by se spustila i wifi síť? chápu to dobře? Můžu poprosit o nějaký konkrétní tip na ten wifi router? Ať mám aspoň nějakou představu. Díky moc!

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 30 srp 2013 11:24

Nasel jsem starsi diskusi na zive.cz, mely by ho mit nektere modely TP-Linku a Netgearu
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=92 ... &sk=t&sd=a

Ale podle te diskuse se minimalne TP-linky pri zapnuti/vypnuti wifi restartuji, takze jsi par sekund bez pripojeni a rozpoji se existujici. Nevim, jestli ti to vadi.

Obrázek
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Gee
občas něco napíše
Příspěvky: 37
Registrován: 19 pro 2012 22:27

Příspěvekod Gee » 31 srp 2013 17:19

Pár sekund bez připojení by mi ani tak nevadilo, spíš mě zarazilo to, že se "rozpojí existující" - četla jsem i tu diskuzi z odkazu a taky mě to nepotěšilo, stejně jako toho pisatele. Docela by mi vadilo se pořád v tom vrtat a přihlašovat se nebo něco nastavovat pokaždé, když bych to chtěla využít - myslela jsem si, že to dnes již poskytuje větší komfort - že se člověk jednou přihlásí, nastaví to a uloží do paměti a potom už to všechno nějak naskočí samo :)
Našla jsem několik routerů od zyxelu - např. NBG-419N v2, ale nevím, jestli to také nemá své mouchy, jako ten TP-link - jestli se to třeba také nerestartuje po každém vypnutí nebo tak něco. Prostě bych potřebovala něco spolehlivého a jednoduchého, už proto, že pokud zrovna nebudu doma, tak to budou obsluhovat senioři.

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 02 zář 2013 08:31

A bol by velky problem keby wifi slo neustale? Pripadne, prihlasit sa 2 az 3x do mesiaca do weboveho rozhrania a prepnut jedno tlacidlo + ulozit nastavenia nie je az taky zavazny problem :wink:

Gee
občas něco napíše
Příspěvky: 37
Registrován: 19 pro 2012 22:27

Příspěvekod Gee » 02 zář 2013 22:32

Aby šlo wifi neustále - no to by byl velký problém - moji senioři těm "vlnám" nevěří a jsou schopni je akceptovat pouze pokud se budou zrovna připojovat - jinak to musí být vypnuté. A to přihlašování - raději kdyby se to nastavilo jednou pro vždy, ušetřila bych starosti jim i sobě :)

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 03 zář 2013 07:37

Tak to mas potom tazke... Mozes im zaklamat, ze wifi je vypnute, ale nenavadzam ta na to.
Potom niektore routre podporuju spustanie wifi len v urcity zadany cas a dni v tyzdni (ak ich navstevujes pravidelne mozno by to vyriesilo tvoj problem).

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 03 zář 2013 09:50

Koupil bych nejaky router s moznosti vypnuti tlacitkem. Oni budou spokojeni, stejne to zapomenou vypinat a bude klid :)

A kdyz se to pri zapnuti prerusi...jak casto budou pri zapinani wifi zrovna neco vetsiho stahovat nebo se divat na youtube...atd.?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Gee
občas něco napíše
Příspěvky: 37
Registrován: 19 pro 2012 22:27

Příspěvekod Gee » 03 zář 2013 13:36

No to je neoblafnu - to oni si pohlídají, aby to bylo vypnuté :D No předpokládám, že budou číst asi nějaké noviny a youtube. Ale informace o tom, že se dá router nastavit tak, aby se sám zapnul, nebo zapnul wifi, to by bylo super - to bych se s nimi nějak domluvila a nastavila to na nějakou určitou hodinu. Nemáte nějaký tip na takový router, který to umí? Nebo lze takhle nastavit na spouštění jakýkoliv router?

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 03 zář 2013 13:51

Otázka k zamyšlení: "To nemáte v okolí žádné další Wi-Fi sítě?"

To, že si budou tu svojí domácí wifinku vypínat, jim stejně bude naprd, když v okolí bude působit dalších X wifi sítí.

Další otázka k zamyšlení: "Mobilní telefony také nepoužívají?"

Poslední otázka k zamyšlení: "Mikrovlnou troubu také nepoužívají?"

Rada na závěr: Ubij je logickými argumenty a kup normální router, který bude vysílat 24/7. Pokud logické argumenty selžou, doporuč jim okamžitý přesun třeba někam do pralesa, kde budou snad na dalších pár let ušetřeni "škodlivého vlivu vln."
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

TomasKo
píše často
Příspěvky: 246
Registrován: 13 črc 2011 15:11

Příspěvekod TomasKo » 03 zář 2013 20:01

michalko58 píše:Tak to mas potom tazke... Mozes im zaklamat, ze wifi je vypnute, ale nenavadzam ta na to.


jj, zaklamat :lol: moje babi pravidelně už cca 15 let (víc nepamatuju), každou noc vytáhne tv ze zásuvky, to nijak neokecáš, když šňůra leží na stolku :D
Lenovo X220 - Core i5 2520M, 12.5" IPS LED, 8GB RAM, SSD Intel 120 GB, 320 GB HDD

Gee
občas něco napíše
Příspěvky: 37
Registrován: 19 pro 2012 22:27

Příspěvekod Gee » 03 zář 2013 22:07

No tak opravdu k nám proniká řada cizích wifi - ale to prostě cituji: "není takové, jako když to budeme mít přímo doma" - no a mobilní telefony - ano používají se asi tak 2-3x ročně, když je to nezbytně nutné a to stylem "když to bude zvonit, stiskni tohle tlačítko", sms se posílají jedině za pomoci podrobného bodového návodu, který jsem napsala. Na telefonování prostě je tu pevná linka. A mikrovlnku doma nemáme a nikdy mít nebudeme - to by bylo jako doma mít Černobyl. A wifi bude muset být jinak vypnuté úplně, protože jak to bude blikat, tak je jasné, že to je v provozu a je problém. Dokonce i všechny spotřebiče na stand-by se vytahují ze zásuvky - jedině lednička ne :D Tak uznejte, že to nemám jednoduché :D
Prostě se ten wifi router bude muset vypínat a vysílat bude jen, když se ta síť bude právě využívat, jinak to prostě nejde - nic s tím nenadělám. Takže proto hledám nějaký vhodný router.

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 04 zář 2013 07:38

Tak to potom uz ked sa bude vypinat router, sa moze rovno prehadzovat aj sietovy kabel veduci do routra :-D

Gee
občas něco napíše
Příspěvky: 37
Registrován: 19 pro 2012 22:27

Příspěvekod Gee » 04 zář 2013 21:55

Přehazovat kabel se mi moc nechce - ale říkáte, že jde přeprogramovat tlačítko wps na to, aby se dalo vypnout vysílání wifi? Protože i když nepojede wifi, já potřebuju, aby mi jelo pc a tedy aby byl router průchozí. Takže jde to přeprogramovat? Zvládne to i laik? - něco jako, že zaškrtnu někde políčko na funkci toho tlačítka nebo je potřeba i nějaká tá počítačovo-programátorská hatmatilka? TP-link se mi docela líbí.


Zpět na „Příslušenství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů