Exterák, jede to dost rychle?

Diskuse o veškerém příslušenství. Brašny, externí disky, přídanvé karty, WiFi atp.
kluk_jako_buk
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 10 zář 2011 23:47

Exterák, jede to dost rychle?

Příspěvekod kluk_jako_buk » 04 úno 2013 22:02

Dobrý den,

koupil jsem si externí disk http://www.alza.cz/western-digital-my-b ... 191948.htm v bláhové naději, že budu moct přenášet velký objemy dat přes USB 3.0 nějakou super rychlostí, výsledek mě ale nenadchnul, a tak bych se rád zeptal, jestli současná rychlost 50 MB/s je už maximum, nebo je někde chyba...

V ntb mám klasickej HDD s 5400rpm a dva USB 3.0 porty, novej WD exterák má 7200rpm.

Předem díky za všechny rady, názory a nadávky...

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 04 úno 2013 22:04

50MB je dost málo.Moje flashka Sandisk extreme jede 150-200MB/sec.Ten HDD by měl jet tak 80-90MB.Záleží na tom jak velké soubory kopíruješ.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

kluk_jako_buk
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 10 zář 2011 23:47

Příspěvekod kluk_jako_buk » 04 úno 2013 22:10

čistě hypoteticky třeba filmy... 2-5 GB, což asi není zrovna málo... Jako ono to jede rychlejc (cca dvakrát), než starší 2.0 disk.

kubino
guru
Příspěvky: 812
Registrován: 15 čer 2007 19:07

Příspěvekod kubino » 04 úno 2013 22:37

Ta rychlost je pro zápis nebo čtení na externí disk?
V notebooku je jak velký disk?

Ten externí disk je sice rychlej, ale v tomhle případě ho asi brzdí ten v notebooku. 5400rpm by odpovídalo tomu průměrnému reálnému čtení cca 50 MB/s. Navíc, jestli se jedná o hodně fragmentovaná data umístěná třeba blíž ke středu disku tak to taky limituje přenos.
[size=92]Compal->Asus->Dell (Razer->Logitech)[/size]

kluk_jako_buk
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 10 zář 2011 23:47

Příspěvekod kluk_jako_buk » 04 úno 2013 22:55

kubino píše:Ta rychlost je pro zápis nebo čtení na externí disk?
V notebooku je jak velký disk?

Ten externí disk je sice rychlej, ale v tomhle případě ho asi brzdí ten v notebooku. 5400rpm by odpovídalo tomu průměrnému reálnému čtení cca 50 MB/s. Navíc, jestli se jedná o hodně fragmentovaná data umístěná třeba blíž ke středu disku tak to taky limituje přenos.


Je to rychlost přenosu, takže to asi bude brzdit pomalejší disk...

Ten v notebooku má 1 TB, fragmentace předpokládám moc velká nebude, předtím byl disk novej a data díky jejich charakteru ani moc nepromazávám (myslim, že sem dokonce nedávno dělal analýzu a v tomhle ohledu to bylo v pohodě).

Ještě zkouším instalovat nějaký drivery, ale zatím bez výsledku.

Pokud někdo přijde a řekne "s tím, co máš, to rychlejc nepoběží ani náhodou", tak se s tím smířím. To není nic, s čím by se dobře adaptovaná rodina nedokázala vyrovnat. Jen to ve mě trochu hlodá...

...každopádně díky oběma. :)

kubino
guru
Příspěvky: 812
Registrován: 15 čer 2007 19:07

Příspěvekod kubino » 04 úno 2013 23:50

hmm tak nový terový disk by měl být rychlý dost.
Zkus ten externí změřit nějakým testem, např ATTO Disk Benchmarkem. A v obou usb 3.0 portech (u mého notebooku jsou dva porty ze čtyř pomalejší).
http://www.attotech.com/products/produc ... _Benchmark

Drivery by to taky mohly ovlivnit,byť by tam měly být z výroby funkční.

Edit:
Tak jsem pro zajímavost změřil WD 1TB 2.5" přes USB3.0 a ukázal mi v tom testu čtení i zápis okolo 65 MB/s, takže 3,5" by měl dát určitě víc.
[size=92]Compal->Asus->Dell (Razer->Logitech)[/size]

kluk_jako_buk
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 10 zář 2011 23:47

Příspěvekod kluk_jako_buk » 05 úno 2013 22:57

kubino píše:hmm tak nový terový disk by měl být rychlý dost.
Zkus ten externí změřit nějakým testem, např ATTO Disk Benchmarkem. A v obou usb 3.0 portech (u mého notebooku jsou dva porty ze čtyř pomalejší).
http://www.attotech.com/products/produc ... _Benchmark

Drivery by to taky mohly ovlivnit,byť by tam měly být z výroby funkční.

Edit:
Tak jsem pro zajímavost změřil WD 1TB 2.5" přes USB3.0 a ukázal mi v tom testu čtení i zápis okolo 65 MB/s, takže 3,5" by měl dát určitě víc.

Obrázek
Obrázek

Tak tady to je, nahoře sem změřil C, pod tím je pak novej exterák. Jestli to teda dobře chápu, tak teoretický maximum bude na sedmdesáti a reálně pak těch plus mínus padesát...


Zpět na „Příslušenství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů