Antireflexní fólie na 15,6'' display

Diskuse o veškerém příslušenství. Brašny, externí disky, přídanvé karty, WiFi atp.
blenderman
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 18 zář 2012 15:45

Antireflexní fólie na 15,6'' display

Příspěvekod blenderman » 18 zář 2012 15:57

Zdar,
mám notebook Acer aspire 5742ZG a už mě definitivně přestalo bavit čumět do lesklého monitoru jako do zrcadla i v relativně příznivých světelných podmínkách (problémy mám i doma, v knihovně apod.).

Četl jsem poměrně kladné ohlasy na folii ScreenWard Protector a rozhodl se zakoupit tento kus:
http://www.vipc.cz/3,cz_screenward-prot ... -cira.html
Jen mám obavu z toho, že úplně přesně nesedí rozměry. Fólie je určena pro monitory s 15,4" širokoúhlým displejem (207x330mm). Jenže můj display má na šířku cca 345 mm a na výšku cca 193 mm. Tj. na šířku by ta folie byla o trochu užší (což by mi ani tak nevadilo), ale hlavně na výšku by přesahovala.
Jestli s tím máte někdo zkušenost, zda to opravdu musí sedět úplně přesně, nebo se případně ta folie dá i zastřihnout. Díky :)

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 18 zář 2012 16:32

Oříznou se to dá, ale nesmíš to dělat nůžkama, nebo ti to zanechá špatný okraje, kde budou vznikat bubliny. Doporučil bych raději najít nějakou, která je přesně pro 15,6", jinak bude výsledek hrozný.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

blenderman
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 18 zář 2012 15:45

Příspěvekod blenderman » 30 zář 2012 18:00

Bohužel přesnou folii na 15,6'' jsem nenašel, takže jsem si nakonec objednal tuhle a s výsledkem jsem spokojen, myslím, že ty 4 stovky za to určitě stály. Na výšku sice byla větší, ale ořízl jsem to takovým tím nožíkem na kartony (papír), bohužel řez se mi nepovedl úplně rovně a navíc na tom oříznutém okraji fólie úplně nepřilnula, ale fólii jsem na monitor umístil tím oříznutým okraj směrem dolu (jak je ve windowsech spodní lišta), takže tam mi ten ne zcela povedený okraj folie vůbec nevadí. Spíš než ten ořez mi přišlo horší samotné aplikování folie na monitor, kde jsem se nevyhnul bublinkám, většinu z nich se mi ale podařilo vytlačit a nějaké 2 nebo 3, co mi tam zbyly, mi už vůbec nevadí, nebo je ještě vytlačím, až se mi bude chtít.
Ale hlavně, že už do monitoru nečumím jak do zrcadla. :)

Srnec

Re: Antireflexní fólie na 15,6'' display

Příspěvekod Srnec » 20 říj 2013 13:20

blenderman: No, teda nevim, ten odkaz na folii je DOST podezřelej. Nikde jsem nenašel, kdo to vlastně provozuje a tak bych se to tam fakt bál koupit. Raději bych to koupil tady http://www.pda-prislusenstvi.cz/ochrann ... eapad.html a navíc ji tam mají levnější.
Já jsem svýho času podobnou fólii seřezával takovým tím kobercovým řezákem. Jen si to nezapomeň podložit na stole nějakým kartonem, ať si nezničíš stůl jako já :-D Jinak je folie super.


Zpět na „Příslušenství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů