Chladící podložka a prach

Diskuse o veškerém příslušenství. Brašny, externí disky, přídanvé karty, WiFi atp.
TheCent
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 26 říj 2011 10:32

Chladící podložka a prach

Příspěvekod TheCent » 18 led 2012 14:28

Zdravim, už asi 2 roky mam chladicí podložku. Dříve jsem měl noteook compal FL90, dnes MSI GT683DXR. Nový notebook jsme si pořizoval z důvodu druhého shoření grafické karty u compalu během půl roku. Přeci jen už měl notebook skoro 4 roky provozu. Oba notebooky mám na hraní a tak jsem si pořídil i chladící podložku. Ale nedávno mi došlo že chladící podložka fouká vzduch ze spoda do notebooku. U obou případů vyhoření grafiky byl uváděn i zanesený chladič. Je problém foukaní vzduchu do notebooku spojeného s prachem? Doma máme poměrně hodně prachu, hodně knih takže se tu opravdu práší a vrstva prachu je vidět už po krátké době. Podložku jsem si pořídil především z důvodu přehřívání staršího compalu a mám ji teď i pod msi, ale když jsem ho ted zvednul asi po 14 dnech na podložce byli na nem výrazné stopy prachu, tam kde jsou díry z podložky a i na spodní mřízce notebooku.
- Může být takhle prach pro noteook i škodlivý?
- Když ho podložka fouká dovnitř?
- Dá se případně chlazení něják ručně čistit bez porušení záruky?
- Mám podložku používat nebo ne(notebook se něják výrazně nepřehřívá a jeho chlazení stačí)?

Samozřejmě mám podložku abych šetřil součástky notebooku, ale teĎ jsme se trošku lek jestli to není spíš horší?

Díky za odpovědi

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 18 led 2012 15:09

Optimální je čas od času i tu podložku vyčistit.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Bofors
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 05 lis 2011 19:18

Příspěvekod Bofors » 20 led 2012 22:16

prach se ti tam dostane s podložkou i bez ní. mám taky podložku a prostě to od prachu časem budu muset očistit a to by mě stejně čekalo i bez podložky.
Asus N73SV: 1920x1080, intel i7 QuadCore, 8GB RAM, GEFORCE GT540M, 1,5TB HDD, BLU-RAY


Zpět na „Příslušenství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů