Péče o akumulátory, jejich nabíjení a údržba

Diskuse o veškerém příslušenství. Brašny, externí disky, přídanvé karty, WiFi atp.
Janek20

Péče o akumulátory, jejich nabíjení a údržba

Příspěvekod Janek20 » 21 srp 2010 21:36

Dobrý večer, hledal jsem tu jak se má pečovat a starat o akumulátor, ale našel jsem pouze několik rad, které se bavíc hodně liší.

Chtěl bych se zeptat, jakým způsobem mám pečovat o akumulátor. Mám nový notebook HP 6545b. Včera jsem akumulátor nabil během instalace systému na 100%.

1.) Mám akumulátor vyjímat ven, pokud jedu z adaptéru?
2.) Jde nějak nastavit pomocí Win7 či BIOSU nabíjení na 90% a vybíjení na max třeba 40%, kdy začně nabíjení?

Hodnocení stavu akumulátoru říká stav dobrý s poznámkou, že akumulátor ale nepracuje správně. Má se to nějak "oživit" nebo zkalibrovat měření spotřeby? Akumulátor je 6 článkový Lion.
Díky za rady, tady to bude pěkně pohromadě. Ještě dodám, že se akumulátor nabíjel cca 1 hodinu a pak se změnila barva signalizace a posléze zhasla.

Janek20

Příspěvekod Janek20 » 23 srp 2010 21:14

Fakt nikdo nechcete pomoci objasnit, jak se má správně nabíjet? Hledal jsem na netu, tady no prostě skoro všude a co člověk to názor. Fakt nexistuje předpis, zda se má baterie vyndavat při použití adaptéru či ne?

oneill_sx1
píše často
Příspěvky: 298
Registrován: 09 bře 2010 17:12

Příspěvekod oneill_sx1 » 23 srp 2010 21:27

Baterii nevyndávat, elektronika se o ni postará, např. při vybití o pár procent ze 100 se baterie nedobíjí, takže se nehuntuje.
Latitude E4310

Janek20

Příspěvekod Janek20 » 23 srp 2010 21:52

Nehuntuje? Jak to? To se samo ohlídá, kdy začne nabíjet, nebo jakmile ji vyndám tak notebook ztratí info a po vložení začne nabíjet? Na kolik procent se tedy má nabíjet a vybíjet?

S.h.I.t.
píše často
Příspěvky: 128
Registrován: 12 črc 2007 10:51

Příspěvekod S.h.I.t. » 24 srp 2010 09:37

1) baterie je spotřebák a přehnanou péčí ji životnost moc neprodloužíš... (rozhodně to nestojí za námahu s tím spojenou)

2) většina ntb si baterku hlídá a nabíjí třeba až když klesne pod 90%, některé to mají i nastavitelné

3) vytahovat baterku je blbost. Už jen z principu toho, že pro vyndání/zandání baterky musíš počítač vypnout a pak znova zapínat.


Jediný, co je potřeba pohlídat (ale to dělá elektronika sama) je aby se baterka nevybila úplně na dno... Elektronika tě tam stejně nepustí, takže neřešit a fungovat.

Janek20

Příspěvekod Janek20 » 24 srp 2010 13:28

Takže nevyndavat, já znám i exoty, kteří to zkusili za chodu, ale nic se nestalo.

MartenP
píše často
Příspěvky: 449
Registrován: 08 srp 2007 13:41

Příspěvekod MartenP » 24 srp 2010 14:52

Přečti si tento článek. Máš tam napsané vše, co potřebuješ vědět.

http://itty.cz/pece-o-baterii-v-notebooku

Janek20

Příspěvekod Janek20 » 24 srp 2010 20:00

Super, díky moc.


Zpět na „Příslušenství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host