Chladici podlozka pod notebook

Diskuse o veškerém příslušenství. Brašny, externí disky, přídanvé karty, WiFi atp.
ZeroOne
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 02 bře 2010 20:13

Chladici podlozka pod notebook

Příspěvekod ZeroOne » 15 bře 2010 07:29

Rozhoduji se k porizeni chladici podlozky pod notebook a vybral jsem tri kandidaty. Pouzivana bude s notebookem Sony EB1S1 u ktereho v mem pripade pouzivani teploty dosahuji max na hodnoty CPU: 66°C, GPU: 64°C, HDD: 40°C

Jde mi primarne o snizeni teplot ale v druhe rade i o snizeni hluku diky nizsim otackam ventilatoru chlazeni v NB. Jako posledni vyuziti a to spise obcasne by bylo vyuziti NB na jinych podkladech nez cisty stul. Napriklad ubrusy atd.


1) THERMALTAKE NBcool T3000 http://www.okcomputers.cz/thermaltake-t3000/d-66154/
prvni z variant ktera zaujala dobrou myslenkou odvadeni tepla pomoci heatpipe. Ovsem nevim jakou muze mit toto reseni ucinost a nikde jsem k tomu nic necetl.

2) CoolerMaster NotePal U2 http://www.alza.cz/coolermaster-notepal ... 159564.htm
kombinace pasivni / aktivni chlazeni podle toho jak by bylo potreba. Kdyz bude stacit jen v pasivnim stavu jde lehce odmontovat ventilatory.

3) ZALMAN NC-2000 http://www.alza.cz/hlinikova-chladici-p ... d85363.htm
klasika a z techto tri taktez by mela byt nejucinejsi co se teplot tyce. Ovsem jak je to s hlucnosti v provozu? A dokaze spolehlive chladit i pri polozeni na koberec, zvlneny ubrus atd?


Ocenim kazdou radu a zkusenost s temito nebo i dalsimi moznostmi chlazeni.

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 15 bře 2010 13:26

Ty teploty jsou imo úplně v pohodě a žádná podložka není třeba.
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

ZeroOne
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 02 bře 2010 20:13

Příspěvekod ZeroOne » 15 bře 2010 13:47

Chlebovnik píše:Ty teploty jsou imo úplně v pohodě a žádná podložka není třeba.


Jasne teploty nejsou nijak extreme vysoke. Ale kdyz se zlepsi chlazeni jednak klesnou o par stupnu a pripadne se snizi otacky internich vetraku a tim dojde ke snizeni hluku.

Takye i kdyz pres dobre teploty nejakou hodlam poridit jake jsou s nimi zkusenosti?

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 15 bře 2010 18:49

Pokud se ti notebook nepřehřívá, tak ti podložka ubere v zátěži opravdu jen pár stupňů (přinejlepším), což je i můj případ.

Pokud pojedeš na podložce i při bežné práci ve Windows, je tu šance, že se ti notebook uchladí pasivně (nebude se muset zapínat ventilátor) s tím, že teploty ale budou v průměru vyšší, než kdyby se ti ventilátor spínal (budou oscilovat pod hranicí na které se ventilátor spouští).

Hlasitost ventilátorů v podložce je imo o trochu větší než hlasitost ventilátoru v ntb i pevného disku (7200rpm). Spát se u toho spíš nedá, ale při běžné práci to tolik nevadí, jelikož mám většinou puštěnou nějakou hudbu.
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

dolph
občas něco napíše
Příspěvky: 83
Registrován: 01 úno 2009 20:48

Příspěvekod dolph » 17 bře 2010 22:21

chladící podložka efektivně chladí HDD - typuju tak 3° C dolů.CPU a GPU může jít o malinko dolů,ale taky nahoru-jak už tady někdo psal..........

ve tvém případe bych se na podložku vyprdnul..


PS:já si taky koupil podložku-takže vycházím z vlastních zkušeností,Cooler Master notepal....je sice tichá-foukání věrtáku slyšet není,ale zato dost nepříjemně vrní....
je to všecko vyrobené v číně-začína to všechno stát za ho***.... :?
Qosmio F50-108

kvetinac

Re

Příspěvekod kvetinac » 21 bře 2010 15:19

A co treba jen tohle? Stoji to 100 Kc a sestre to u jejiho notebooku pomohlo.

http://pcworld.cz/hardware/recenze-belk ... strip-7999

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 21 bře 2010 15:21

Vyhozené peníze, to už si tam můžeš strčit 2 uzávěry od PET lahví a fungovat to bude stejně. Ostatně takhle to řeším, když jsem doma.
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

McGoff
píše často
Příspěvky: 120
Registrován: 10 pro 2008 16:35

Příspěvekod McGoff » 21 bře 2010 16:20

Ja si tam daval prazdnou krabicku od sirek.

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 21 bře 2010 17:00

Chlebovnik:
a u některých notebooků dokonce lépe.
např. můj D630 nejvíce hřeje uprostřed a vzadu uprostřed. Když to podložím pouze pod zadníma nožkama, celý prostředek zůstane ve vzduchu.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

1sefko
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 27 led 2010 02:41
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod 1sefko » 25 bře 2010 21:56

Mám tento: CoolerMaster NotePal U2. Maximálna spokojnosť. Mám MSI GT628X, vetráčiky som si prispôsobil a nasadil presne pod tie miesta, ktoré sa zohrievajú. Tie ventilátory vôbec nepočujem, ten tichý chod samotného notebooku je hlasnejší ako tie vetráky. Používam tú podložku hlavne vtedy, keď idem do postele, alebo keď ho používam na kolenách. A najlepšie na tej podložke je to, že keď NTBook prenášam, jednoducho ho vložím do tej podložky a tým pádom vôbec nezaberá miesto, lebo ho kopíruje. Pozrite na to:

http://www.youtube.com/watch?v=E7nCxWlChFs

Takto ho vložím do batohu a tú chladiacu podložku môžem nosiť všade so sebou. Keby som mal nejakú inú podložku, musel by som si kúpiť na ňu buď väčší alebo ešte jeden batoh, alebo by som ju nemohol prenášať, lebo väčšina z nich je v podstate ešte hrubšia ako NTBook. A tá podložka má chladiaci účinok aj keď nie sú vetráky zapojené, lebo popod NTBook prúdi voľne vzduch. Na tom MSI pri hraní mám teploty GK a CPU okolo 60 stupňov. a ventilátor NTBooku sa mi zapína len občas. Ešte jedna výhoda tejto chladiacej podložky je tá, že tie ventilátory sa dajú nasunúť tak, že originál fúkajú zo spodu vzduch do NTBooku, ale podľa potreby sa dajú otočiť a v tom prípade vzduch od NTBooku odsávajú. A opakujem, tie ventilátory sú tak tiché, že ich vôbec nepočujem. Dokonca aj keď som NTBook vypol (ventilátory pracujú aj pri vypnutom NTBooku ak sú zapojené v USB porte) tak som ich skoro vôbec nepočul. Fakt cool. Keby som mal kupovať ešte raz, tak zase kúpim jedine túto. Samozrejme tým nechcem podceňovať iné chladiace podložky, ale skúsenosti mám len s touto. Určite som presvedčený, že aj iné majú svoje prednosti, ale každý si musí vybrať podľa svojich potrieb a gusta.

djmicho
guru
Příspěvky: 1731
Registrován: 27 zář 2008 18:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod djmicho » 25 bře 2010 22:03

ano ano ta je dobrá, ty ventilátory používají velice kvalitní ložiska, proto jsou velmi tiché :wink: podobné jsem použil v podložce vlastní výroby a funguje stejně výborně :lol: ( používám hlavně na chlazení HDD, CPU to nepotřebuje )
[url]https://valid.x86.fr/na6qv4][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/na6qv4-5.png[/img][/url]

1sefko
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 27 led 2010 02:41
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod 1sefko » 25 bře 2010 22:14

Keď som tú podložku prvý krát skúšal, myslel som si, že keď NTBook vypnem, že sa automaticky vypnú aj vetráky. Takže som nechal tie ventilátory zapojené v USB, NTBook som vypol a až na druhý deň som zistil, že tie ventilátory sa točia. A zistil som to len podľa závanu vzduchu, ktorý vychádzal spod podložky. Takže celý večer a celú noc sa tie ventilátory točili, NTBook som mal samozrejme vypnutý a ja som ich vôbec nepočul. Fakt by som tomu asi moc neveril, keby som to sám nezažil. Ale záleží to aj od šťastia, aký kus ti predajú. Čítal som nejaké príspevky na nemenovanom fóre, že chalan si kúpil túto podložku a jeden vetrák mu hlasno hučal, až drnčal. Ale keď to reklamoval tak mu to vymenili a už to bolo OK. Takže treba mať aj šťastie.

MadaFaka
píše často
Příspěvky: 158
Registrován: 30 dub 2007 18:21

Příspěvekod MadaFaka » 26 bře 2010 16:06

Proc zakladas 2 (slovy dve) naprosto stejna temata?
http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... hp?t=25415
Toshiba TECRA R10, C2D SP9300, NVS150, 4GB, 250GB/5400rpm., XPP SP3, 3yr NBD on-site

"Only two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the former."
Albert Einstein

ZeroOne
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 02 bře 2010 20:13

Příspěvekod ZeroOne » 28 bře 2010 13:27

MadaFaka píše:Proc zakladas 2 (slovy dve) naprosto stejna temata?
http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... hp?t=25415


Duvodem bylo to ze tohle vlakno spadalo spise do kategorie prislusenstvi. Jenze navstevnost tehle sekce je asi o hodne mensi nez jinde tak jsem totez zalozil i v casti Sony protoze se to primo tyka vyrobku od sony a pripadneho prislusenstvi k nemu.

Koujas

Příspěvekod Koujas » 04 kvě 2010 12:28

ZeroOne píše:
Chlebovnik píše:Ty teploty jsou imo úplně v pohodě a žádná podložka není třeba.


Jasne teploty nejsou nijak extreme vysoke. Ale kdyz se zlepsi chlazeni jednak klesnou o par stupnu a pripadne se snizi otacky internich vetraku a tim dojde ke snizeni hluku.

Takye i kdyz pres dobre teploty nejakou hodlam poridit jake jsou s nimi zkusenosti?


U tohodle Sony notebooku je podložka myslím zbytečná, teploty jsou OK. Měl jsem před časem notebook HP který nasával vzduch pro chlazení zespod. Neměl nožičky a jak se položil na stůl, dusil se jak ucpanej vysavač a do 20 minut se přehřál. Dával jsem ho na 2 propisky a pomáhalo to.


Zpět na „Příslušenství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů