Podsvícená klávesnice k notebooku

Diskuse o veškerém příslušenství. Brašny, externí disky, přídanvé karty, WiFi atp.

Tak kterou? :)

Logitech Illuminated Keyboard
6
46%
Razer Lycosa
4
31%
Jinou (uveďte jakou)
3
23%
 
Celkem hlasů: 13

Chip
občas něco napíše
Příspěvky: 45
Registrován: 17 črc 2008 13:07

Podsvícená klávesnice k notebooku

Příspěvekod Chip » 08 pro 2008 02:56

V podstatě se pouze rozhoduju mezi Razer Lycosa a Logitech Illuminated Keyboard. Nemůžu si v tom nějak udělat jasno. Ale pro shrnutí...

Razer:
- stejné rozložení klávesnice jako mám na notebooku
- modré podsvícení
- nemám pocit, že se mi v batohu zlomí
- výstup USB, sluchátka a mikrofon
- všechna tlačítka programovatelná
- multimediální panel
- lepší povrch kláves

Logitech:
- tloušťka
- logitech
- lepší čítelnost při zhasnutém podsvícení
- údajně se tak snadno neošoupou klávesy
- design
- několik úrovní podsvícení
- lépe se čistí/nechytá se na ni tolik prach

Od Razeru jsem nikdy nic neměl. Zato od Logitechu mám většinu příslušenství a se vším jsem maximálně spokojen. Ale u tohoto výběru opravdu nevím. Budu rád za vaše názory. :)

Radec
píše často
Příspěvky: 154
Registrován: 20 kvě 2008 11:39

Příspěvekod Radec » 08 pro 2008 09:13

Macbook Pro 13" (i5-Ram8gb1600MHz-120SSD+320HDD)-iPhone 4

Chip
občas něco napíše
Příspěvky: 45
Registrován: 17 črc 2008 13:07

Příspěvekod Chip » 08 pro 2008 11:15

Tak teď jsi mi v tom udělal ještě větší guláš. NA pohled vypadá velice robustně. Ale co jsem koukal na fotky zboku tak zase až tak velká nebude. Tu odnímatelnou numerickou část já asi neocením, ale zase jsem četl chválu na podsvícení. Akorát ty kolečka v horní části mně děsí. Možná to naživo nevypadá tak strašně, ale co jsem koukal na fotky tak bych z toho měl trochu strach.

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 08 pro 2008 11:33

Zalezi na tom, co s ni budes delat. Razer a MS Sidewinder - to jsou vylozene herni klavesnice. Logitech je decentni klasicka klavesnice, bez designovych vystrelku. Ja kdybych mel zvolit, byl by to Logitech. Ale zalezi na tobe.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Chip
občas něco napíše
Příspěvky: 45
Registrován: 17 črc 2008 13:07

Příspěvekod Chip » 08 pro 2008 21:33

Já vím, že záleží na mně, ale kdybych se uměl rozhodnout nežádám o radu desítky lidí na fóru. :D Nebudu na tom dělat nic nestandartního. Hry hraju zrovna tak často jako píšu ve wordu. Ale je pravda, že spíš než hrát budu psát. Na druhou stranu nemám rád klávesnice u kterých ve hře stisknu tři čtyři klávesy najednou a ony už to nezvládají. Klávesnici budu často převážet a přenášet. Pravděpodobně v origo krabici.

GR!nCh
píše často
Příspěvky: 268
Registrován: 16 zář 2007 22:47
Bydliště: Brno

Příspěvekod GR!nCh » 14 pro 2008 12:08

Zásadně bych se zajímal o tvar Enteru (tzn. jeslti má klávesnice americký nebo britský/evropský layout). Přecházet mezi notebookovou klávesnicí a externí klávesnicí by pak mohl být horor v případě rozdílného rozložení.
Já jsem si koupil k externímu monitoru klávesnici Logitech Ultra X Premium. Uvažoval jsem o Illuminated, ale přijde mi, že nikde není skladem. Tu bych bral spíše kvůli stisku kláves a designu. Podsvícení bych měl vyplé. U Ultra X mě trošku zamrzel jen průměrně kvalitní stisk kláves. HP Compaq nebo Lenovo ThinkPad notebookové klávesnice jsou na tom holt lépe.
Na Lycosa nic zajímavého nevídím, ale u Sidewinder bych možná ocenil ten numpad, který bych si hodil vlevo (geniální nápad, doufám, že se to uchytí u více výrobců). Sidewinder jsem ale všude viděl jen s US layout, což bych vzhledem k tomu, že mám na notebooku layout evropský v žádném případě nechtěl.
Pokud máš Asus nebo Dell nebo něco s jednořádkovám enterem, tak bych vzal asi nějakou "herní" (a ověřil bych si, že nekupuju zajíce v pytli - co se týče tvaru Enteru).
Dřív jsem hrál CS:S a mačkal 4 klávesy naráz, ale nikdy jsem s tím neměl problém na jakékoliv shitozní klávesnici. Toto žádná super herní vlastnost není.
Časté přenášení klávesnice mě udivuje... proč prosím tě? Nechám si ji snad jen na místě kde s ntb pracuju nejvíc (např. doma).
Fedora @ Lenovo ThinkPad T460s

noviisek
píše často
Příspěvky: 154
Registrován: 10 říj 2008 11:45

Příspěvekod noviisek » 14 pro 2008 12:52

já bych šel do logitechu, na psaní bude určitě lepší a pokud nehraješ nějak často, tak si myslím že zbývající klávesnice nebudeš vyloženě potřebovat... ;)
SONY VAIOFW 11E
C2D P8400; 3GB RAM; ATI 3470; Windows Vista Home Premium SP 1

Chip
občas něco napíše
Příspěvky: 45
Registrován: 17 črc 2008 13:07

Příspěvekod Chip » 15 pro 2008 09:40

Začínám se také více příklánět k Logitech Illuminated Keyboard. Podsvícení rozhodně vyplé mít nebudu. Mám dell. Takže jediný rozdíl by byl opravdu jen v enteru. Ale dokud jsem přecházel od notebooku ke stolnímu (tam byl enter také úzký a vysoký) tak jsem s tím žádné větší problémy neměl. Sidewinder se mi opravdu nelíbí a možnost dát si numpad na druhou stranu mi nepřijde v žádném směru zajímavá. Problémem opravdu je, že tuto klávesnici nemůžu sehnat v český lokalizaci. A nikde mi nebyli schopni říct, zda se vůbec plánuje. Nu holt musím tyhle Vánoce ještě přetrpět bez klávesky. A doufám, že do tý doby nevyjde nic co by mé rozhodnutí mohlo opět změnit. Ještě k tomu častému přenášení. Kolej, byt, barák...v průměru trávím všude stejné množství času...

M!CHAL

Příspěvekod M!CHAL » 29 pro 2008 15:24

Radec píše:Microsoft Sidewinder X6
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=60799

tak konkretne u tyhle bych byl asi na nervy z tej num. části. . . :twisted:

Radec
píše často
Příspěvky: 154
Registrován: 20 kvě 2008 11:39

Příspěvekod Radec » 30 pro 2008 01:21

na nervy? proč? nechápu...
po týdnu, kdy ji mám pod rukama,mužu říct, "vybral jsem si dobře,neudělal jsem chybu"
Num blom mám nalevo. Nejen proto, že to jde, ale i proto že mám myšku blíž k ruce. Podsvícení je super, dobře regulovatelné. České znaky dobře čitelné. Regulace hlasitosti pomocí kolečka je také výborná, pro mě už nepostradatelná. Na psaní by mohl být stisk kláves tužší, ale je to hráčská klávesnice. Má jedno velké mínus, oproti klávesnici v notebooku, je hodně hlučná.
Macbook Pro 13" (i5-Ram8gb1600MHz-120SSD+320HDD)-iPhone 4

mivlak
guru
Příspěvky: 1278
Registrován: 22 říj 2007 22:41

Příspěvekod mivlak » 30 pro 2008 10:02

kámoš si koupil toho Razera a je spokojen... vzal si to radši v anglické verzi, protože česká písmenka jsou na tom dodělávaná laserem a tudíž nejsou dělána přímo od výroby, takže nemusí tak dobře prosvítat, jako ty původní z továrny...
DELL VOSTRO 1500
T7250 - 2,5 GB - WD3200BJKT - UltraSharp™ WSXGA+ TrueLife™ - 8600M GT - XP SP3 & Vista Business - 9 cell - VX Nano
+ external WD3200BEVT


Zpět na „Příslušenství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů