batoh Logitech Kinetik - skúsenosti

Diskuse o veškerém příslušenství. Brašny, externí disky, přídanvé karty, WiFi atp.
vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

batoh Logitech Kinetik - skúsenosti

Příspěvekod vito45 » 06 zář 2008 22:38

Rozhodoval som sa pre batoh a moje podmienky boli:
čo največšia ochrana nb
cena do 2000SK, ak bude stáť za to tak do 2500SK ale viac ako 3000SK nedám
miesto pre nb, zošity, mala desiata a nejaka fľaška s vodou

Vyzeralo to tak že toto najlepšie spľňa Logitech Kinetik ktorý som si nakoniec objednal a dnes mi došiel.
Batoh sám o sebe nieje ani ľahký ale nepatrí ani medzi ťažké. Prvá skúsenosť bola negatívna - zips sa zasekáva inak batoh pôsobí že je cenovo vysoko nad 1500sk za čo hovorí aj 5 ročná záruka. Moja 15,4" R61 sa do neho zmesti v pohode, netreba sa obávať že sa do neho nezmestí nb.
Netreba sa obávať o počet prehriadok, je ich dostatok až na tú základnú - na adaptér. Sú na neho 3 a všetky sú malé pre môj adaptér ktorý patrí veľkosťou ku priemernému 65W.
Ako veľkú výhodu beriem pevnú prednú časť ktorá zabráni zlisovaniu desiaty a poškodeniu nejakých vecí ak je batoh preplnený alebo dostane zásah. Mínus je vonkajšie prevedenie "škrupiny" na ktorej je vidieť každá odrenina.

Keď to mám zhodnotiť tak za tento batoh by som dal bez rozmýšľania aj 2500sk, stojí za to - páči sa mi, vyzerá presne ako batohy za 3000sk čo som si obzeral čo ukazuje 5r zárukov, splňuje všetko čo od neho chcem.

edit: zabudol som napísať že batoh ma stál 1533sk /1265czk/

Draajea
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 11 zář 2008 12:58

Příspěvekod Draajea » 20 zář 2008 18:36

zdravím, tak jsem také majitelem tohoto batohu. Koupil jsem ho za 1100 kč v Alze, měl jsem vytipované tři batohy,dva od Dicoty a tento Logitech, jeden od Dicoty jsem zamítl hned na první pohled, jelikož na internetu batoh nevypadá tak veliký, ale ve skutečnosti je dost obří - hovořím o batohu Dicota Bac Pack Extreme, další batoh, který mne z internetu zaujal byl Dicota Take Off. Sport, který mne ale na živo také zklamal, jelikož za tu cenu mi přišel docela jednoduše zpracovaný, prostě nic moc a nejvíc mi vadilo, že měl jen jednu velikou kapsu, kde bych měl NTB+příslušenství, věci do školy a svačinu...to jsem opravdu nechtěl mít v jedné kapse...nechal jsem si tedy ukázat poslední "želízko v ohni", což byl právě Logitech Kinetik a byl jsem nadšen...Přítelkyni se sice nelíbil, ale teď už si zvykla a líbí se jí...ten batoh je takový zvláštní z venku..říkám mu "želvák", ale uvnitř je báječný, má dvě hlavní kapsy, které jsou ještě dále rozděleny velice šikovnými přihrádkami na sešity atd...Řekl bych, že vnitřek je ideální pro ochranu notebooku a k tomu i jako školní batoh do kterého dáte učivo i svačinu...Na zádech vypadá také hezky...prostě mám z něho radost...řekl bych, že kdyby tento batoh stál 2000 kč, tak by byl pořád dobrý...a za 1100 kč podle mne nejlepší možnost.

RakeW
píše často
Příspěvky: 167
Registrován: 29 čer 2008 14:47

...

Příspěvekod RakeW » 21 zář 2008 11:34

No výborně! Tenhle thread se mi hodí. Něco, co by s k mé 14.1" vysloveně hodilo jse nenašel, takže jsem se nakonec spokojil s "polokrosnou", přičemž se rozmýšlím mezi Kinetikem a Take.Off Sport. Takže to vypadá, že půjdu do Kinetiku... Snad nebudu moc často nosit kvádro :). Nevíte, kde v Praze bych se na něj mohl podívat naživo? Díky. Jinak ten Kinetik stál nový přes tři litry, takže je to asi docela znát... Hlavně aby ho teď nepřestali dělat a nenahradili ho nečím novým a drahým...
ThinkPad 13

Draajea
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 11 zář 2008 12:58

Re: ...

Příspěvekod Draajea » 23 zář 2008 17:19

RakeW píše:No výborně! Tenhle thread se mi hodí. Něco, co by s k mé 14.1" vysloveně hodilo jse nenašel, takže jsem se nakonec spokojil s "polokrosnou", přičemž se rozmýšlím mezi Kinetikem a Take.Off Sport. Takže to vypadá, že půjdu do Kinetiku... Snad nebudu moc často nosit kvádro :). Nevíte, kde v Praze bych se na něj mohl podívat naživo? Díky. Jinak ten Kinetik stál nový přes tři litry, takže je to asi docela znát... Hlavně aby ho teď nepřestali dělat a nenahradili ho nečím novým a drahým...
ja ho videl na zivo a nasledne koupil v Praze v Alze, je to v Holesovicich u Libenskeho mostu, Maniny (zastavka tramvaje)

RakeW
píše často
Příspěvky: 167
Registrován: 29 čer 2008 14:47

...

Příspěvekod RakeW » 23 zář 2008 17:59

No jo, ale vypadá to, že už se nedělá...
ThinkPad 13

Lukes
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 06 črc 2007 11:02

Příspěvekod Lukes » 24 zář 2008 21:41

vleze se do neho 1,5l PET lahev, zdroj k NB a 5 sesitu A4?

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 28 zář 2008 19:18

1,5l nevojde :cry: keby mala nejaky špecialny tvar tak by s tým problém nebol, zošity sú v pohode, so zdrojom je problém, môj 90W lenovo zdroj ktorý je trošičku večší ako bežný 65W sa vojde tak akurát do určených prehriadok ale vpredu dole by malo byť dosť miesta len bude lietať po batohu,

za začiatku školy zatiaľ badám že vnútro je menšie ako sa zdá, nieje miesto na viac ako 3 perá, nezmestí sa 1,5l fľaša ale inak sa nezťažujem
sedí na chrbte super, okolie na vzhľad reaguje rozdielne, so zošitmi nieje problém, priehradok a rôzných kapsičiek je dostatok pre každého školáka

doprava jogurtu /350g/ ktorý bol hodený v batohu, ten bol hodený do kufra auta a kde sa na neho položili ďalšie veci prebehla v pohode, neroztlačil sa :lol:

RakeW
píše často
Příspěvky: 167
Registrován: 29 čer 2008 14:47

...

Příspěvekod RakeW » 30 zář 2008 16:02

Tak jsem si ho dneska koupil. Sice ho mám asi dvě hodiny a z toho ani ne polovinu na zádech, ale myslím, že nějaké rychlé dojmy už jsem schopen napsat.

Design se mi ve skutečnosti líbí víc než na fotkách, celkem mě překvapila celková kompaktnost. Čekal jsem, že to bude větší kráva. Do teď jsem tahal půjčenou Dicotu (odkaz) , která je sice nižší (šířka je stejná), ale působí daleko těžkopádněji díky svému hranatému tvaru. Výtku bych měl ke stříbrné barvě loga a úchytek zipů, zbytečně ruší celkovou jednoduchost. Úchytky navíc při chůzi dost silně cinkají (hlavně ty na přední kapse), nějaké pogumování by se hodilo. Polstrování zad s popruhy vypadá opravdu kvalitně a vůči zádům působí při nošení dost příznivě. Opět můžu srovnat se zmíněnou Dicotou, která je sice lehčí a nižší, ale nosí se daleko méně pohodlněji. Kapsa na NTB je přímo skvělá, čekal jsem, že se mi v ní bude moje čtrnáctka trochu vyklat, ale díky pružnosti "molitanového" rámu je to skoro akorát. Z ostatních prostorů mám trochu rozporuplný pocit. Na můj vkus je v batohu až moc nepříliš užitečných kapes a objemnější věci (jako třeba ta flaška) se nikam nevejdou, i když to zvenku vypadá, že místa je víc než dost. Spíš než na sešity budu potřebovat místo na knížky, tak uvidíme až si nějaké ty učebnice opatřím :). Stejně tak kapsy na myš / adaptér by mohly být větší (stejně je pod nimi nevyužité místo). Adaptér do ní ještě narvu, ale kabel k zásuvce už musím hodit přímo pod skořepinu. Ta sama mě dost překvapila svou tvrdostí, čekal jsem, že půjde alespoň trochu promáčknout, ale ani se nehne. Ostatně celková konstrukce batohu vypadá, že něco vydrží.

Řekl bych, že Kinetik s k ThinkPadu více než hodí. Designem, pevností/robustností i rozporuplností, kterou má na svědomí zejména poněkud nešťastné uspořádání kapes (paralela s TP a jeho podivně slícovanými plasty). Teď ještě, aby mi oba nějakou tu dobu vydržely :D.

Když to shrnu: Za necelou tisícovku bych asi těžko hledal lepší batoh... Jsem docela zvědav, s čím Logitech příjde dál (a kolik jeho novinka bude stát).
ThinkPad 13

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 30 zář 2008 17:01

možno by trebalo dodať že uchytenie nb je riešené gumou ktorá sa zapína o suchý zips takže sa tam vode od največších 15,4" po 14,1"

edit: ku rozloženiu vrecák na nb dodám že je to klasická ukážka keď nejaká firma urobí svoj prvý batoh :lol: je cítiť že sú v tom začiatočníci

RakeW
píše často
Příspěvky: 167
Registrován: 29 čer 2008 14:47

...

Příspěvekod RakeW » 30 zář 2008 20:10

No naštěstí to nejsou začátečníci v oblasti počítačových periferií obecně, takže to na první pokus docela ujde :D.
ThinkPad 13

RakeW
píše často
Příspěvky: 167
Registrován: 29 čer 2008 14:47

...

Příspěvekod RakeW » 02 říj 2008 23:30

Tři dny a odřeniny přibývají raketovým tempem :D.
ThinkPad 13

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 04 říj 2008 12:25

tie odreniny sú tam ale keď si dávam pozor tak je to v pohode /2 týždne chodenia do školy/

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 05 pro 2008 11:51

skúsenosti po 3 mesiacoch školy:
s batohom som do školy chodil cca. 4x do týždňa, známky používania sú badateľné hlavne na prednej "škrupine", nedá sa im vyhnúť nech robíte čo chcete /inak silno provokuje ľudí ku tomu aby na ňu klopali :D/. Ešte sa roztiahla prehriadka ktorá je asi určená na 45W adaptér do ktorej dávam svoj malý 90W /menší 90W som ešte nevidel, je ako večší 65W/.
Dobrá rada je aby ste nasilu nepchali veci do batohu lebo švi zipsov sú robené oranžovou niťou a potom ich je trochu vidieť keď ťate zips plnou silou.

Cestovanie s batohom v preplnenej MHD je trošku problematické. Je dobré že batoh drží ako pribitý na chrbte pričom je to asi najpohodlnejší rupsak aký som nosil /veľa ich ale nebolo/ a je tiež dobré že konštrukcia je taká odolná že je nutné veľmi silno zatlačiť aby sa aspoň trochu zdeformoval /v autobuse sa v pohode opieram o sklo chrbtom /mám 87kg/ ale to spôsobuje to že ste s ním zrastení, nedá sa potom na malom priestore dobre otáčať lebo sa nepohne z chrbta ani sa nespučí a keď si nedá človek pozor pri prodkom otočení môže s ním dať slušnú ranu. Neviem ho zložiť tak že sa zošmikne z chrbta tak musím mať veľa priestoru za sebou na jeho zloženie ak nechem udierať do ľudí, blbo sa s ním sedí na sedadle.

Praktické je občas aj to že keď úplne rozipsujete zipsi v predu aj v zadu tak stojí na jednom mieste čo pomáha ak sa potrebujem čo najrýchlejšie zbali alebo často vyberať veci z neho.

Vnútro batohu by som povedal že je ideálne pre študenta techniky. Do jednej časti vložím adaptér s nb, do druhej zošity, obsahuje priehradky kde sa vojde akurát: kalklačka, myška, peňaženka/kružidlá/tech.perá, 3 dierky na farebne pero/modre pero/pentelku, malá kapsička na gumu a niečo ďalšie malé kancelárske (malí spinkovač a lepiaca páska na finalnu úpravu meraní na mieste :D ). V pohode sa ešte zmestí nejaký chlebík a 0,5l fľaša vody. Chodím s ním aj na tanečnú, akurát sa mi do neho vojde oblečenie do priehradky na nb a topánky do druhej časti.

Zatiaľ považujem batoh za vydarený, som s ním na 100% spokojný a nemal by som k nemu žiadne namietky keby vyriešili poškrabané prednú "škrupinu", miesto na večší adaptér, tak aby sa vošla bez problémov 1,5l fľaša.
Batoh je vhodný pre každého kto potrebuje prepravovať nb v čo najodolnejšom puzdre a hlinikové kufrínky niesu pre neho, je vynikajúci na každodenné nosenie a pre študenta.
Nieje vhodný pre tých ktorým vadí nejaký viditeľný škrabanec, nechcú na seba upozorňovať, si ňom potrebujú brať veľa vody a rozmerné predmety.


Zpět na „Příslušenství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti