Zabezpečení notebooku

Diskuse o veškerém příslušenství. Brašny, externí disky, přídanvé karty, WiFi atp.
Swarley
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 23 srp 2008 12:13

Zabezpečení notebooku

Příspěvekod Swarley » 23 srp 2008 13:47

Zdravim,
planuji si ted na vysokou skolu koupit notebook a chtel sem se zeptat jaky zabezpecovaci zpusoby by jste mi doporucili abych o danny notebook neprisel.

zatim me napadaji pouze dva ruzne zpusoby

a) ctecka otisku prstu, ktera sice nezabrani odcizeni, ale aspon se me nikdo do notebooku nedostane kdyz si to nebudu prat a nikdo mi neprecte heslo pres rameno a podobne

b) takove to ocelove lanko, kterym se notebook pridela treba k topeni. a v tomhle bode bych vas chtel poprosit o radu, zda mate nekdo s timto zpusobem zabezpeceni nejakou zkusenost, zda jsou lanka u nas prodavana kompatibilni se vsemi typy notebooku a podobne

x) pokud existuje cokoli jineho a vite o tom, napiste to prosim dolu do diskuze

Moc dik vsem za rady

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 23 srp 2008 14:17

pouzivat mozog tj. nenechavat ho bez dozoru a pod.
pouzivat batoh ktory sa tvari ze tam nejej nb
lanko je na to aby si zlodej povedal "serem na to zoberem ten vedla" (pouzivam ho :lol: )

edit:doskriabat nb a trosku odlomit z platu aby vyzeral co najstarsie :lol:

unique
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 15 srp 2008 23:08

Příspěvekod unique » 23 srp 2008 17:56

tak ta čtečka otisků prstů tě zase tolik nepomůže, protože máš na výběr při přihlašování jestli použiješ prst nebo napíšeš heslo :) ( pomůže ti leda v tom, že ti to heslo nikdo nepřečte přes rameno, to je pravda :) )
TP R61 T8100 - 2,1 Ghz / 15,4" WSXGA+ / 2GB RAM DDR2 / 16O GB HDD / nVidia Quadro NVS 140M / Windows Vista Business

SonGokussj4
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 24 kvě 2008 19:57
Bydliště: Obraťte hlavu nahoru ^_^
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod SonGokussj4 » 23 srp 2008 18:36

aky bych se připojil k dotazu. Jak to vy vysokoškoláci děláte? Půjdu teď taky na výšku, tak nevím, jeslti se vyplatí notebook s sebou brát na všechny přednášky, obědy atd, prostě nehnout se od něj, nebo ho můžu nechat na pokoji. Bude tam můj spolužák, kterého znám a pak jeden novej (třílůžák) nevím no.
Byla by dobrá nějaká zkušenost. Lanko už jsem si koupil, batoh budu mít přímo na NB. (Dicota BacPac Venture).
Jak to děláte vy? ;-)
Život nabral smysl. Tehdy. V ten jeden okamžik bylo rozhodnuto.
Anime...

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 23 srp 2008 20:29

Samozrejme na začiatku mnohý berú nb všade so sebou ale po nejakej dobe ich to prejde :lol:
Keď je na intraku je stale zamknuty o radiator alebo kostru stola, keď ho beriem so sebou iba na prednašku tak z neho nespustim oči, keď niekde inde kde by sa mohla vyskytnuť možnosť "WC" berem zámok.
Za základ považujem mať nb stále na očiach a keď to nieje možné odradiť zámkom /susedn nemá tak odnesie jeho nb :lol: /.
Upozorňujem že zámok nieje žiadne super riešenie, s trochou šťastia sa dá prestrihnúť i kombinačkami :lol:

GR!nCh
píše často
Příspěvky: 268
Registrován: 16 zář 2007 22:47
Bydliště: Brno

Příspěvekod GR!nCh » 23 srp 2008 23:00

Tak u nás na přednáškách (FIT VUT) připadá odhaduji na 100 lidí 95 notebooků. (Jestli jich na té přednášce 100 vůbec je.) Lanko jsem u nikoho ještě neviděl. Když se od booku hnu treba na WC, tak se vždy ujistím, že mi ho hlídá kámoš.
Jinak ten Kensington Lock je dobrý podle mě hlavně na veletrhy a podobné akce, kdy manažer nemůže mít notebook pořád na očích, popřípadě se nechce vrhat v stíhání za nějakým zlodějem, který to rychle čapnul a zdrhal. Proti kleštím je lanko IMHO trochu bezmocné.
Fedora @ Lenovo ThinkPad T460s

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 23 srp 2008 23:48

Třeba to lanko na kolejním pokoji není úplně marná věc, na kolejích se krade a člověk když si chce odskočit jen na záchod na chodbu tak by měl zamknout pokoj, ale spousta lidí to fláká. pokud do pokoje vleze někdo cizí s cílem něco rychle vzít tak notebook přivázaný k topení mu v tom může zabránit... :wink:
T420, X31
Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 24 srp 2008 07:16

GR!nCh píše:... Když se od booku hnu treba na WC, tak se vždy ujistím, že mi ho hlídá kámoš...

to je samozrejme, ale človek by mal vydržať 2h bez wc :P :lol:

Inak môže pomôcť odlíšiť sa od ostatných /napr. nálepka na veku alebo nejaké podobné úpravy/, zlodel radšej šlohne asus ktorý pred rokom mala pol školy ako nejaky "vytuningovany" asus. /ja mám nálepku Ubuntu na veku :lol: /

OT:príbeh kamošky ktorý ma uistil v investícií 800sk do lanka: V noci sa jej snívalo že niekto chodí po izbe, ráno sa zobudí a nb nikde. Proste zlodej v noci vošiel do izby, zobral nb a odišiel...

Libraeon
píše často
Příspěvky: 268
Registrován: 14 črc 2008 20:47
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvekod Libraeon » 24 srp 2008 14:30

presne tak...a ty kensinghtony se daj sehnat i za mnohem min, nez tech 800sk...
Acer Aspire 6920G-6A4G25MN, 2GHz Intel Dual Core,4096MB RAM, NVIDIA GeForce 9500M GS.
OS: MS Windows Vista Home Premium,
Backtrack 3 mod final Linux
TV karta AverTV Hybrid Express A577, myš Razer Diamondback

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 24 srp 2008 14:32

tych 800sk je veľa, vtedy som urobil chybu že v 3 obchodoch som to videl najlacnejšie a vybodol som sa na eshopy, dakde som to videl i za 300sk len ine značky

Santas
píše často
Příspěvky: 307
Registrován: 02 dub 2008 16:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Santas » 24 srp 2008 16:54

mna by tiez zaujimala bezpecnost ntb v batohu pri bezani atd, ked sa vlastne batoh trasie

btw: myslim, ze ten napad s lankom zlodeja, ktory sa snazi len rychlo nieco zobrat, moze odradit

SonGokussj4
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 24 kvě 2008 19:57
Bydliště: Obraťte hlavu nahoru ^_^
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod SonGokussj4 » 24 srp 2008 17:58

Třesoucí se notebook - záleží na kvalitě nb
Třesoucí se batoh - záleží na kvalitě batohu

Když máš kvalitní notebook (Lenovo ) a kvalitní batoh (samsonite Bacpac pillow (nebo nějak tak) ), tak jsi v suchu :)
Život nabral smysl. Tehdy. V ten jeden okamžik bylo rozhodnuto.

Anime...

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 24 srp 2008 18:45

myslím že keď je nb vypnutý a je aspoň v trochu normalnom batohu tak nemá žiaden problém, mne pri behu spadol hranou starší asus v lacnejšej brašni a ide v pohode ďalej len ma odbyti plast z rohu...

edit: nejde o dlhodobe vybracie ale o krádkodobý náraz ktory ho odpravi do večnosti

vojtab
píše často
Příspěvky: 435
Registrován: 19 úno 2008 10:03
Bydliště: Třebenice

Příspěvekod vojtab » 24 srp 2008 18:58

kensington je sice hezká věc, ale zloděj to buď přeštípne, nebo do dvou minut odemkne (není problém sehnat návody).

ideální je TMP čip a čtečka otisků prstů

ad. škola - jo, tahat všude, pokud není někdo, kdo ho na pár minut pohlídá. a pokud nemáš nějakou 4kilovou bestii, není problém ho na zádech tahat (s dobrým batohem)
Apple Macbook White

Libraeon
píše často
Příspěvky: 268
Registrován: 14 črc 2008 20:47
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvekod Libraeon » 24 srp 2008 21:49

a ty myslis, ze zlodej kouka na ctecku a premysli jestli ma ntb tpm kdyz ho vidi bez dozoru ? :D
Acer Aspire 6920G-6A4G25MN, 2GHz Intel Dual Core,4096MB RAM, NVIDIA GeForce 9500M GS.
OS: MS Windows Vista Home Premium,
Backtrack 3 mod final Linux
TV karta AverTV Hybrid Express A577, myš Razer Diamondback


Zpět na „Příslušenství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů