Externí mikrofon na sluchátkách nefunguje

Diskuse o veškerém příslušenství. Brašny, externí disky, přídanvé karty, WiFi atp.
Gibbonek
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 23 črc 2020 09:23

Externí mikrofon na sluchátkách nefunguje

Příspěvekod Gibbonek » 23 črc 2020 09:43

Dobrý den,
mám notebook Acer Aspire V15 black aluminium gaming edition (https://www.alza.cz/acer-aspire-v15?dq=3994673), ke kterému jsem si koupil sluchátka i s mikrofonem. Zvuk ve sluchátkách bez problémů jede, ale mikrofon ani nehlesne. Notebook zdá se ani mikrofon nedetekuje, protože po připojení sluchátek na mě nevyskočí žádné okno. V nastavení je vždy vidět jen defaultní mikrofon a defaultní reproduktory. Když jsem mikrofon zkoušel v různých programech, vždy fungoval jen ten zabudovaný v laptopu.

Sluchátka jsem si kvůli tomu pořizoval dvoje, u obou zvuk ve sluchátkách jel, mikrofon nikoliv. Jako test jsem zkusil sluchátka dát i do mobilu a zapnul test mikrofonu - mikrofon jel v pořádku. Nevím, jestli je problém v tom, že má notebook jen jeden společný jack pro zvuk i mikrofon, nebo jestli Acer má s tím celkově problémy. Pročítal jsem si i jiné diskuze (hodně z nich se týkalo právě Aceru), ale žádné řešení z nich mi nepomohlo. Hrabal jsem se i v Realteku a snažil přes něj mikrofon rozchodit, ale nepodařilo se, mikrofon na sluchátkách jako by neexistoval.

Říkal jsem si, že bych to vyřešil redukcí z jacku na USB, že by se to konečně mohlo rozchodit - přes USB by to konečně mohlo mikrofon rozpoznat. Ale před koupí jsem se chtěl ještě zeptat, jestli vás něco nenapadá. Jsem z toho už krapet zoufalý, dělám harakiri s koupí sluchátek jenom proto, aby jejich mikrofony nejely.:(

Díky za odpovědi a přeji všem pěkný den.

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Re: Externí mikrofon na sluchátkách nefunguje

Příspěvekod zivan » 24 črc 2020 10:08

Ten spolecny jack v notebooku by mel byt stejny jako v mobilu.

Kdyz ty sluchatka zapojis, tak nemas v nastaveni zvuku ve vstupech vic zarizeni?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Gibbonek
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 23 črc 2020 09:23

Re: Externí mikrofon na sluchátkách nefunguje

Příspěvekod Gibbonek » 24 črc 2020 11:31

Je mi to skoro až trapný, ale našel jsem původce problému.:D Problém byl v nastavení Realtek HD, kde jsem musel kliknout na Analogovou zdířku a místo "Sluchátka" nastavit "Sluchátka s mikrofonem". Voilá! Ale že by to bylo vyloženě intuitivní se nedá říct, musel jsem projít hodně anglických diskuzních fór, kde jedna z těch rad byla právě tato.
Takže pokud by někdo řešil obdobný problém - hledejte řešení v Realtek HD. Kdyby nefungoval ani tento postup, pak bych to viděl na reinstalaci Realteku a ovladačů.

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: Externí mikrofon na sluchátkách nefunguje

Příspěvekod orgasmic » 27 črc 2020 08:51

Používám bezdrátová sluchátka a bez problému. Pak jsem si ještě dokoupil levná dratova s mikrofonem a pořad podobné problémy, co máš ty.
Každou chvíli jsem musel manuálně zapínat mikrofon, hlavně v Discordu nebo v některých hrách.

Zlatá bezdrátová ;)
Asus ROG Strix G18


Zpět na „Příslušenství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů