Chladici podlozka pod notebook

Diskuse o veškerém příslušenství. Brašny, externí disky, přídanvé karty, WiFi atp.
Miky_CV
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 22 lis 2012 16:43

Chladící podložky

Příspěvekod Miky_CV » 22 lis 2012 16:56

Zdravím všechny lidičky,
také bych se s Vámi chtěl poradit ohledně chladících podložek. S kamarádem, jsme oba koupili výkonné notebooky MSI GE 620 DX.
( http://www.alza.cz/msi-ge620dx-456cs-d259513.htm ) a oba ho v současné době máme na reklamaci, jelikože se uvařil během hraní her. Teploty procesoru atd jsou opravdu vysoké, cca kolem 88°C a grafická karta 96°C. Tento notebook jsme si koupili kvůli jeho ceně a poměru výkonosti, vše co jsme zkoušeli jsme spustili i na plné detaily, ale bohužel jsme nevěděli, že má tak špatně řešené chlazení. Jemu odešel a nepoužíval chladící podložku, já jí koupil po 2 měsících používání pc a odešel během hry Diablo 3 úplně stejně jako jemu bez podložky.
Já používal tuto (http://www.made-in-china.com/showroom/l ... R100-.html)
Prosíme touto cestou o radu při koupi nové chladící podložky, která opravdu dokáže takové teploty při hraní her stáhnout.
Budeme rádi za každou radu, díky moc...

cyber-mythius
guru
Příspěvky: 1014
Registrován: 11 lis 2008 18:58
Bydliště: China/Zlín/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cyber-mythius » 22 lis 2012 18:03

pokud notebook nema uzpusobenou spodni stranu na to, aby mu chladici podlozka pomohla (a opravdu se dostal vzduch z podlozky na postizene mista), pak nepomuze sebelepsi chladici podlozka.

ano - ubere nekolik stupnu z ohledu na to, ze notebook "muze dychat", protoze je nadzvednuty, ale radikalni rozdily bych mezi podlozkou za 600 a za 2000Kc nehledal. ja mam treba dobre zkusenosti s NotePal U2 ( http://www.alza.cz/notebooky/cooler-mas ... -v3425.htm )... ktera stoji par korun...

co muzes pro svuj notebook delat je to, ze ho podrzis a) ve vzduchu, at muze dychat (podlozka, knizka pod zadek notebooku...) b) si ho vycistis jednou za cas - tj. oddelat kryt a stlacenym vzduchem / vysavacem procistit vetracek a zebrovi vyfuku - drzet pritom vetracek, at se netoci + samozrejme mit notebook vyply a mimo sit :!:

---

btw o vsem na plne detaily pri full hd s 555M bych si rad pokecal :) ...
AcerIconia W700 128GB SSD (tablet), Samsung S5
PAST -Thinkpad X230, i7-3520M, 8GB RAM, 120GB SSD, Thinkpad W520 Lenovo IdeaPad Y570 , Asus M51Ta, HTC Desire Z, Nokia Lumia, 800,Xperia ION, HTC OneX,Lumia 920,Nexus 7,Xperia Z1

Miky_CV
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 22 lis 2012 16:43

Příspěvekod Miky_CV » 23 lis 2012 16:08

Tjn s tím rapidním rozdílem souhlasím, že to asi nebude u žádné podložky za ty peníze tak velký rozdíl. Nemáte nějaký šikovný prográmek měřící celkové teploty a zatížení notebooku? Něco co ukazuje aktuální teplotu cpu, grafiky a hdd pls? :?:

quasimodo
píše často
Příspěvky: 260
Registrován: 19 dub 2012 15:39

Příspěvekod quasimodo » 23 lis 2012 17:23

Zkus např. CPUID HWMonitor

Gristle
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 06 pro 2011 15:02

Chladící podložka pod MSI GT628

Příspěvekod Gristle » 25 lis 2012 18:17

Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně koupi chladící podložky pod můj notebook MSI GT628. Notebook jsem měl několikrát na reklamaci kvůli přehřívání. Poté co mi reklamace vypršela jsem notebook měl na pročištění a výměně ventilátoru už jednou v servisu. Ale každý cca půl rok se mi notebook při hrách začne zase vypínat.

Mohli by jste mi doporučit nějakou podložku, která by byla s tímto notebookem účinná a vyřešila můj problém ?

Docela se mi líbí Cooler Master NonPal U2, ale četl jsem rozporu plné názory.

Předem díky o radu, Gristle.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10672
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: Chladící podložky

Příspěvekod roman2277 » 25 lis 2012 19:57

Miky_CV píše:Zdravím všechny lidičky,
také bych se s Vámi chtěl poradit ohledně chladících podložek. S kamarádem, jsme oba koupili výkonné notebooky MSI GE 620 DX.
( http://www.alza.cz/msi-ge620dx-456cs-d259513.htm ) a oba ho v současné době máme na reklamaci, jelikože se uvařil během hraní her. Teploty procesoru atd jsou opravdu vysoké, cca kolem 88°C a grafická karta 96°C. Tento notebook jsme si koupili kvůli jeho ceně a poměru výkonosti, vše co jsme zkoušeli jsme spustili i na plné detaily, ale bohužel jsme nevěděli, že má tak špatně řešené chlazení. Jemu odešel a nepoužíval chladící podložku, já jí koupil po 2 měsících používání pc a odešel během hry Diablo 3 úplně stejně jako jemu bez podložky.
Já používal tuto (http://www.made-in-china.com/showroom/l ... R100-.html)
Prosíme touto cestou o radu při koupi nové chladící podložky, která opravdu dokáže takové teploty při hraní her stáhnout.
Budeme rádi za každou radu, díky moc...
Nejlepší je Zalman.Ovšem koupil sis velmi špatný NTB.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10672
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: Chladící podložka pod MSI GT628

Příspěvekod roman2277 » 25 lis 2012 20:00

Gristle píše:Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně koupi chladící podložky pod můj notebook MSI GT628. Notebook jsem měl několikrát na reklamaci kvůli přehřívání. Poté co mi reklamace vypršela jsem notebook měl na pročištění a výměně ventilátoru už jednou v servisu. Ale každý cca půl rok se mi notebook při hrách začne zase vypínat.

Mohli by jste mi doporučit nějakou podložku, která by byla s tímto notebookem účinná a vyřešila můj problém ?

Docela se mi líbí Cooler Master NonPal U2, ale četl jsem rozporu plné názory.

Předem díky o radu, Gristle.
Hm..oddělej celou zadní stranu.Tento model je taky špatně řešený.Nebo kup Zalmana(NC1000,1500)
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Gristle
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 06 pro 2011 15:02

Re: Chladící podložka pod MSI GT628

Příspěvekod Gristle » 25 lis 2012 20:24

roman2277 píše:
Gristle píše:Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně koupi chladící podložky pod můj notebook MSI GT628. Notebook jsem měl několikrát na reklamaci kvůli přehřívání. Poté co mi reklamace vypršela jsem notebook měl na pročištění a výměně ventilátoru už jednou v servisu. Ale každý cca půl rok se mi notebook při hrách začne zase vypínat.

Mohli by jste mi doporučit nějakou podložku, která by byla s tímto notebookem účinná a vyřešila můj problém ?

Docela se mi líbí Cooler Master NonPal U2, ale četl jsem rozporu plné názory.

Předem díky o radu, Gristle.
Hm..oddělej celou zadní stranu.Tento model je taky špatně řešený.Nebo kup Zalmana(NC1000,1500)


Rozdíl mezi NC1000 a NC1500 je jen ve velikosti ? Jinak to s tím odděláním krytu si myslel vážně ? Mám používat notebook bez zadního krytu? Myslíš že by pouhý oddělání krytu zamezilo tomu aby se mi ten notebook nepřehříval? Nevadilo by to nějak provozu notebooku ?

Miky_CV
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 22 lis 2012 16:43

Příspěvekod Miky_CV » 26 lis 2012 11:09

Co se týče výkonu tak já jsem s mým NTB fakt spokojený, všechno co jsem vyžadoval jsem spustil bez problémů. Přes hry, náročné programy, blu-ray i ve 3D propojený s 3D telkou a vše ve Full HD rozlišení, včetně těch her, takže jsem si fakt celý rok nemohl stěžovat, až na tu jedinou chybu a to jsou právě ty vysoké teploty :-(
Mně se hlavně přehřívá nebo nejvíce hřeje po levé části ntb. Nevím jestli by tedy nebylo lepší koupit nějakou chladící podložku, která umožňuje přendavání větráčků a regulaci otáček? S názory, že jsem koupil špatný ntb už nic neudělám, peníze mi nikdo nevrátí abych koupil jiný, proto prosím o rady jak to nejlépe řešit, kdyby by těch 23 tisíc vrátili rozhodl bych se už jinak, ale poměr k ceně a výkonu je jinak skvělý, chlazení je holt špatný...
Celkem nás zaujala tato chladící podložka, co na ní říkáte vy, jako zkušení uživatelé? :-)
http://www.alza.cz/enermax-cp003-b-aeol ... tm#recenze

Gristle
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 06 pro 2011 15:02

Re: Chladící podložka pod MSI GT628

Příspěvekod Gristle » 09 pro 2012 15:12

Gristle píše:
roman2277 píše:
Gristle píše:Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně koupi chladící podložky pod můj notebook MSI GT628. Notebook jsem měl několikrát na reklamaci kvůli přehřívání. Poté co mi reklamace vypršela jsem notebook měl na pročištění a výměně ventilátoru už jednou v servisu. Ale každý cca půl rok se mi notebook při hrách začne zase vypínat.

Mohli by jste mi doporučit nějakou podložku, která by byla s tímto notebookem účinná a vyřešila můj problém ?

Docela se mi líbí Cooler Master NonPal U2, ale četl jsem rozporu plné názory.

Předem díky o radu, Gristle.
Hm..oddělej celou zadní stranu.Tento model je taky špatně řešený.Nebo kup Zalmana(NC1000,1500)


Rozdíl mezi NC1000 a NC1500 je jen ve velikosti ? Jinak to s tím odděláním krytu si myslel vážně ? Mám používat notebook bez zadního krytu? Myslíš že by pouhý oddělání krytu zamezilo tomu aby se mi ten notebook nepřehříval? Nevadilo by to nějak provozu notebooku ?


BUMP ! Prosím o odpověd. Díky.

Sidal

Příspěvekod Sidal » 25 úno 2013 11:43

Já používám tuhle a jsem s ní naprosto spokojen. Levná a funkční -
http://obchod-s-darky.cz/notebooky/334-chladici-podlozka-pod-notebook-pruhledna.html


Zpět na „Příslušenství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů