Asus Eee PC

Chcete se vyjádřit k nějakému článku na NOTEBOOK.cz? Zde máte prostor.
sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 31 led 2008 22:45

co se týče toho displeje, zajímalo by mě, jak se u nás bude taprvní verze prodávat. Myslím, že spousta z nás si počká až na druhou generaci s větším displejem. Nebo se mýlím?

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 31 led 2008 22:51

Mozna tak vetsina za te mensiny, co neni ukvapena stylem "Jeee, koukej jak je to maly a levny, to je hezky, to musim mit" :) jinak receno si myslim ze te prvni verze se proda hodne

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 31 led 2008 23:09

já ti rozumím, bohužel i mě začíná pokoušet ta myšlenka, že si takovou malou hračku musím koupit. Nicméně rozum mi říká počkat na druhou generaci, takže srdíčko bude muset jít tentokrát stranou...

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 31 led 2008 23:14

No ackoliv, je to roztomila mala mrdka to Eee :) tak ja osobne nevidim duvod k jeho koupi... notes mam, PDA mam... vic nejak neni treba. Nebo jinak, na to aby me to zaujalo ke koupi je to porad draha sranda... jinak je to samozrejme jiny druh mobility nez je muj notes. A zas jiny druh funkci nez je moje PDA

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 31 led 2008 23:19

no jo, je to přesně něco mezi. Kdyby to stálo těch 5 táců jak se původně avizovalo, tak bych si ho asi nakonec koupil. Celá ta koncepce se mi moc líbí...

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 31 led 2008 23:32

No neni to spatnej napad, trosku pada na provedeni, ale to by se mozna mohlo doladit v tech dalsich generacich. Vetsi a dotykovy displej, skutecnej procesor dovnitr... a mozna efektivnejsi baterku. Ale to by z toho zas nebyl moc levnej notes... ikdyz, kdo vi... oni jsou casto ty komponenty precenovany. Mozna by nebyla spatna volba Nanobook od VIA

HaniSS
občas něco napíše
Příspěvky: 85
Registrován: 12 črc 2006 19:48

Příspěvekod HaniSS » 01 úno 2008 00:40

nanobok se bude delat pokud jsem videl ve dvou obmenach...jeden s dotykovkou a skype telefonem (pripadne GPS ci jinnym modulem) tusim primo pod VIA znackou (okolo 600€) a pak jako everex cloudbook, ktery mel byt uz od 25.1.08 v prodeji za 399€, ale neco se podelalo a je ohlasne zpozdeni na pulku unora...

obe hracky se mi hodne libi, co me stve je display, protoze na 7" se dalo nacpat vetsi rozliseni...nemuselo se to prehanet, ale aspon tech 1024...

taky mam klasicky 15,4" notas a PDA (palm TX), jenze kdyz chci vzit notas sebou, hodim ho do baglu, kde mam vsechno ostatni prislusenstvi a potrebne veci a hned mi na zadech sedi 7-8kg. No a PDA je vazne znouzecnost, taky se na tom da precist/sesmolit mejl, projet rychle web atd, ale kdyz chci prolitnout nejaky fotecky z dovci-filmik, je to prtavy a co si budem nalhavat, diar ktery je schopny PDA konkurovat ma vetsina beznych mobilu (prvni impuls k porizeni PDA bylo cteni Ebooku-v tomhle jeste porad muzu vetsi display ocenit)....to same seznam, obrazkovou skrinku (rozumej shitfotak) a pod...ale taky pokud jsem na dovci a mam plnou kartu ve fotaku, do PDA to neulozim...

nanobook se mi libil prave pro 30gb prostoru na HDD, sympatictejsi nez nejbeznejsi 4 na EEE, ale asi jako vetsina lidicek si pockam az se objevi druha generace tehle kouzelnych krabicek "skorodokapsy"

co by me presvedcilo vzit neco ted by byla cena a ta je 3 mesice po uvedeni EEE stale stejna a konkurence se bohuzel opozdila, takze jeste chvili vydrzi....

stat to tech 200€ nevaham a beru (staricky palm TX se tady stale jeste nabizi v obchodech za 330€)....ale bohuzel nejsou skladem a ani cena neodpovida...dalsi skoda je, nemoznost si to osahat v shopu, vetsina prodeje je po netu...

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 01 úno 2008 00:59

TX se uz neprodava... Palm je ted vubec uz nejak mimo, snad krome Treo MDAcek nema nic a na tech uz jsou stejne Widle, i Foleo subnotebook bezici na linuxu je zruseny. Ja sam mam Palm T5, coz je v podstate TX bez wifiny, na ebooky nenahraditelny a uz sem na tom precetl tolik knizek ze jejich cena presahla porizovaci cenu. Na filmy to s nim taky neni marny, nevim... me ten malej displej vubec nevadi. Ale hlavne je to porad kapesni pocitac... takze si tam muzu kdykoliv nainstalovat software ktery zrovna potrebuju mit mobilne po ruce... pocinaje chytrou kalkulackou a ebookem, jdouci pres mp3 prehravac, filmovy prehravac a herni konzoli, ruzne matematicke pomucky, konce nekde u jednoducheho zapisniku a to vse do kapsy, takze bych to zas tak nezatracoval.

Vojťas
píše často
Příspěvky: 460
Registrován: 20 zář 2006 11:20
Bydliště: kousek od Prahy

Příspěvekod Vojťas » 01 úno 2008 06:42

No nevim, TX a Tungsten E2 jsou ještě snad normálně v prodeji, ne?
Fujitsu Lifebook S751

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 01 úno 2008 06:50

Teoreticky asi ano :) E2 maj treba v czc s dostupnosti 2dnu, takze asi jeste porad jsou. TX jsem zas naoplatku videl na alze... ale tam jak to je s dostupnosti ani nechci hadat. Mozna maj jeste nekde levny Zire ale to nevim... jestli jo, je ta nabidka porad dost bidna, protoze se jedna o uz dost stare koncepce.

HaniSS
občas něco napíše
Příspěvky: 85
Registrován: 12 črc 2006 19:48

Příspěvekod HaniSS » 01 úno 2008 09:17

tady v Irsku je v kamennych shopech k dostani TX [330E] a zire21 [110E]
bohuzel palm je mrtvy a WM ted PDA kraluji...
zacal jsem na M500 jako ctecce ebooku, pak jsem poridil TX kvuli netu a ostatnim moznostem, bohuzel palm ma ted dost spatnou podporu, takze ano, muzu si tam, nainstalovat co chci, ale hodne casto musim ruzne stelovat ostatni veci co uz tam jsou aby to vubec jelo...navic na net je to vazne znouzecnost...chodim sem tam na pivko do pubu kde je wifi a pak se hodi mit neco s pristupem po ruce...PDA je nouzovka, ale ok

EEE/cloudbook se mi libi, protoze bezi na systemu ktery ma podporu, maji full klavesku a ten display je preci jen mirne vetsi...masinka ma vetsi rozmer, ale porad muze byt v baglu a moc me neomezi...myslim ze je to dobra hracka, bohuzel cena to dost deklasuje, hlavne pri tom co je vevnitr...stat to tech 200-250E nezavaham....takhkle kdyz na ebay je za 250L+dalsich 40L postovne, si vazne chvilku pockam...vsak oni lidi prestavou blbnout....a mozna si pockam az a ty masinky s temi vetsimi displeji...snad se jim podari udrzet soucasne vnejsi rozmery...

neoexnet
guru
Příspěvky: 1945
Registrován: 15 zář 2007 23:28
Bydliště: Teplice

..

Příspěvekod neoexnet » 01 úno 2008 09:49

no dle mého je EEE na jednu stranu celkem zajímavá volba oproti pocket PC nebo podobným zařízením, nicméně za notebook by jsem to nevyměnil .... do toho to má stále docela daleko :(
Toshiba R600-10W

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 01 úno 2008 09:53

jenže to taky není žádná výměna za notebook. ideální je podle mě kombinace obou...

HaniSS
občas něco napíše
Příspěvky: 85
Registrován: 12 črc 2006 19:48

Příspěvekod HaniSS » 01 úno 2008 11:02

tak tak...
ntb mam doma jako nahradu stolniho pc, tohle chci mit po ruce kdyz nekam padam...

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 01 úno 2008 11:35

nemyslel jsem přímo mít notebook jen doma jako náhradu PC, to bych si pak koupil mnohem výkonější desktom s velkým monitorem a ne notebook. Jde a to abych si vybral jaký notebook si v dané chvíli vezmu ssebou podle toho co zrovna plánuju dělat...


Zpět na „Diskuse k článkům“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů