NVIDIA GeForce GTX 485M - král vysílá své vojsko

Chcete se vyjádřit k nějakému článku na NOTEBOOK.cz? Zde máte prostor.
orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

NVIDIA GeForce GTX 485M - král vysílá své vojsko

Příspěvekod orgasmic » 30 bře 2011 08:06

To jsou zase prdy.
Co autor clanku huli za matros?

ATi CrossFire bylo testovane na starem procesoru i7 720QM a GTX485M na nove Sande Bridge i7 2630QM, coz je skoro 2x vykonejsi procesor a tudiz jsou vysledky absolutne zkreslene.

S novymi ovladaci a stejne vykonnym procesorem ma ATi lepsi vysledky ve hrach a spotrebu pouze o relanych 10-20% vyssi!!!
Asus ROG Strix G18

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 30 bře 2011 12:17

dle tohoto http://www.notebookcheck.net/Review-Nvi ... 872.0.html testu je GTX 485M výkonnější než HD 5870 o celých 69%. Testováno v notebooku, který mám v podpisu akorát s jinou grafikou, porovnání s HD 6970 v testech na DDworldu a Extranotebooku http://www.ddworld.cz/mobility/notebook ... sveta.html a http://extranotebook.cz

Když zohlednime přínos rychlejšího CPU, který se neguje ve vysokých rozlišeních a detailech, tak muze byt GTX 485M se stejnym cpu vykonnejsi v prumeru o 60%. A hodnota 60% může být průměrné škálování dvojice těchto karet napříč celým spektrem her. Vždy platí, že jedna výkonná grafika je lepší než dvě slabší, o tom žádná. Takže bych si dovolil tvdrdit, že v průměru bude výkon GTX 485M velice podobný a dluohodobě mírně vyšší než HD 5870M v CF zapojení. Na mobilní platformě to zdaleka není bezproblémové zapojení jak tomu může být na desktopu. Cena jedné nvidie však bude také mírně vyšší než CF zapojení.

Nechápu, jak tady někdo může ale napsat "jestli autor hulí trávu", to se může stát asi jen v ČR a navíc to koukám všem projde :-) Jinak tyhle články na notebook.cz by spíchl dohromady asi každý zdejší návštevník, to se s jinými IT magazíny nedá rovnat, taky se připojím ke kritice - Bojujeme za kvalitnější weby :-)
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 30 bře 2011 14:43

Dovolil jsem si to napsat, protoze to neni prvni haluzni prispevek tohoto autora.
Jinak ma hlavni reakce smerovala k autorove matematickemu preklepu ve forme dvojnasobne spotreby u CF reseni proti jedne nenazrane GTX485M.

Staci se podivat na testy uzivatelu na zahranicnich forech, co maji HD5870 v CF a nataktovany procesor i7 72(4)0QM na "uroven" 2630QM.
Pak se z te dvojice dostane vice vykonu hlavne ve FullHD rozliseni a je to vykonejsi nez jedna GTX485M :wink:
Asus ROG Strix G18

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 30 bře 2011 19:13

On je trochu problém, že notebook.cz (podle mě) není moc technologický magazín. Nelze to srovnávat s technologickými recenzemi, jaké umí psát třeba Adam Vágner a Mirek Jahoda pro extrahardware. Technologické články pro grafiky a procesory by tu měly spíš dávat jen nějaké základní overview.

Nicméně nepopírám, že sám bych si ten článek představoval jinak (pokud pominu větší strukturovanost a optimální rozsah tak na úrovni 1,5-2,5x toho původního). S ohledem na to, co píšu v prvním odstavci, bych si víc představoval praktický přínos té grafiky - tj. jak se liší proti předchozí generaci (co hlavní změny v parametrech znamenají a jak se tím přesouvá bottleneck v dnešních hrách), jak moc se liší proti mid-endu běžných notebooků za ~20t a jaký je rozdíl proti konkurenci. K tomu bych pak ještě přidal, co ta velká spotřeba a tepelný výkon znamenaj při osazování do notebooků a co se pak v takovém přístroji musí obětovat. Nebude z toho pak hardcore technický článek, ale ten "průměrný poučený uživatel" získá jasný obrázek o situaci. Tady si nejsem jistý, jestli byl podobný cíl stanoven a dosažen.

Bangla píše:Jinak tyhle články na notebook.cz by spíchl dohromady asi každý zdejší návštevník...

Někteří určitě... jen jestli by se jim do toho chtělo. Pokud by tu někdo takový schopný byl, klidně by zde mohl publikovat lepší technologické články.

Grafické karty byly můj koníček už v dobách, kdy se některé z nich ještě připojovaly do ISA a soudobý 100MHz procesor zvládal jejich práci rychleji. Bohužel mám omezený čas, který jsem schopen a ochoten zdejšímu magazínu věnovat, a tak pokud si mám vybrat mezi psaním technologie a recenzí, vyhrává u mě to, kde dostanu do ruky reálný hardware, do kterého můžu hrabat a který klidně kvůli drobnému upřesnění rozeberu do posledního šroubku. Sám tedy ze seznamu odpadám a nemám do toho moc co kecat.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)


Zpět na „Diskuse k článkům“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů