Eurocom oznámil notebooky s 'mobilní Fermi' GeForce GTX 480M

Chcete se vyjádřit k nějakému článku na NOTEBOOK.cz? Zde máte prostor.
Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 24 čer 2010 13:06

No já chápu mám na sobě chyby to ,ale asi každý. Tobě jde spíš oto že dělam chyby v ČJ. Jo taky neřikám možná sem se ptal na blbé mé nápady např. jestly by šlo změnit grafiku za ATI 5850 GDDR5 . Ale třeba když jsem se ptal na to jaký má notebook patici na procesor tak už jsem zas byl za pitomce.. Tak prostě nevím co ktomu říct jak se zeptat ,abych nebyl za blbce.. Já jsem použil 10 programů a vždy mi ukázaly socket LGA 1156 a co já vím tak to je stolní PC. Tak pro mě to zajímalo.

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 24 čer 2010 15:07

TOHLE PRESNE NAPSAL ROMAN, neni to tedy jen muj nazor:
Roman: S tim udavanym TDP si vzal kde, ze nVidie udava u celeho modulu? To bych spis videl naopak Laughing.

Sorry že netravim dny na českem foru, tady se člověk nic nedozví a nejaktivnější čtenáři jako jsi ty, kteří jsou to "nejznalejší"neví takové základy, jako je počítání TDP. Roman to ví nevím odkud, ale ví o čem mluví. A že to neví každý? Ano, já mám ale jiné zdroje, vnitřní pokud tomu tak chceš říkat a informace, které se tady na foru diskutuji jsou ... označ me to to za povrchní a zběžné... To k tomu TDP, pokud si něco víc chceš najít jak to která firma počítá, hledej... A usmevne není to že to tvrdím (já to vím) ale to že si pořád na něco hraješ, nikdy jsi nedržel notebook s mxm modulem v ruce, nikdy ho nerozebíral , neměnil, neflashoval VBIOS jedne GPU na druhou pro permanenstní OC, nedřžel specifikace MXM modulu a mnoho dalšího, o čem jsem před rokem neměl ani páru, asi tvoje fáze hádám. Na počítání TDP není nic zaujatého, pokud chceš ber to jako zaujatost, ale neminím se tu s tebou hádat, jen sem tě opravil že reálné TDP srovnatelné s TDP nvidií není 50W (nejsem jediný kdo tak tvrdí). Notebookcheck mám rád, ale pokud se jedná o testy highendu z minulosti, narazili jsme s lidmi kteří toho vědí 5x o daném tématu víc než já na plno nesrovnalostí, komunita ať už benchmarkerů, modderů a majitelů těch nejdražších a nejvýkonnějších notebooků na trhu se shodne, že ne vždy jsou jejich výsledky měření relevantní. Učím se od těch nejlepších na notebookreview.com, kde najdeš na foru tyhle všechny lidi včetně prodejců notebooků a techniků, kterých je to vlastně hobby a žijí tím. Notebookcheck má unikátní systém herních, procesorových a grafických benchmarků, rád se tam vracím ale pokud se jedná o highend a ještě se jedná o informaci, kterou mají jako první, jde mnohdy o spekulace a ne vždy se 100% shodují s realitou. To je třeba případ GTX 480M před pár týdny, opět jsem to nenašel já ale jiní, je to ale fakt. Jednoduše pokud tě toto téma opravdu zajímá, necti DDworld a PCtuning, ale musíš mezi zabrousit do zahraničí na fora a blogy tech uzivatelů, neco jako kdyby SWARM na blogu rozebíral thinkpady do komponenty, měnil je mezi sebou napric ruznymi radami notebooku, flashoval biosy, pushoval limity OC moznosti, moddoval casing, upravoval chlazeni (zvetsoval, zmensoval aby kontakty na jinou novou GPu sedely) a dalsi technicke koniny, neber si to osobne prosimte, rad tu obcas zabrousim ale tady to vzdy smrdi jen hadkou a nadavkami, tak si najdi neco o TDP a uvidis, ze si nevymyslim, proc bych to delal taky ze???
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 28 čer 2010 15:30

Boze to se vazne neda cist na jeden zatah.
Asus ROG Strix G18

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 28 čer 2010 19:21

Chlapi já bych to tolik neřešil.Stejně to není až tak podstatné.
PS:navíc zná skutečné údaje stejně jen výrobce.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 06 črc 2010 10:16

Zajímavé a přehledné srovnání GTX 480M + HD 5870 + GTX 285M na kvalitním Tom's hardware webu. Je to první notebook s "normálním rozměrem a hmotností 4Kg" který je schopen nést a uchladit GTX 480M :-) Ničeho menšího se dlouho nedočkáme.

http://www.tomshardware.com/reviews/gef ... ,2679.html

Edit: Skladba her je spíše ve prospech Nvidie, zajimava je sekce s odberem energie.... nevim co si o tom myslet :-)

Edit 2: Tady je další testík GTX 480M a její konkurence http://www.notebookjournal.de/tests/tec ... kmo-1179/2
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 09 črc 2010 06:54

Bangla:

Tak co reknes na tohle? To jsem vazne zvedav :lol:
http://pctuning.tyden.cz/hardware/noteb ... c?start=11
Prvni test GTX480M v cesku a kdyz uz ma GTX480M proti HD5870 navrh, tak jen o 3-5FPS a to ma Clevo desktopovy procesor Corei7 940!
Bez nej s normalnim mobilnim procesorem bude vykon pod HD5870 a pritom notebook Asus G73 stoji tretinu! 8)

Proste se musim pochvalit...kam se na me hrabe nejaka nemecka chobotnice :D
Asus ROG Strix G18

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 09 črc 2010 08:54

orgasmic: Ale to je pouze ceska recenze! Na to, abys nasel pravdu musis hledat na tech Emerickych, vsechno z Emeriky je lepci, to nevis?! :lol:

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 09 črc 2010 11:17

Solitary:

A nejlepe financed by Goldmax ci nVidia :)
Asus ROG Strix G18

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 09 črc 2010 11:39

Ten test sem videl davno predtim nez byl publikovany. GTX 480M je porad stejne jako v jinych testech vykonnejsi o 15%, coz porad povazuju za nedostatek. Nekde je to 10% nekde 20, tady tech 15 je takovy idealni prumer. Testu sem postoval uz nekolik, kazdy se muze podivat na vykon tehle grafiky. Notebookreviews vydali test tohoto notebooku vcera, dopadl podstatne lepe, kazdy recenzent ma jine naroky je videt. Jinak tento notebook nesouperi s hernimi MSI, ASUSY, ACERY ani jinymi. Tohle je notebook co si kupuji profesionalove a potrebuji ho k praci (video, rendering, 3D design, CAD, velke soubory, prace s plovouci desetinnou carkou apod) Na PCT byl PR kousek od nvidie, ktery mel poukazat na silu jejich nove grafiky, obrazek si musi udelat kazdy sam, testy jsou ale podobne jako na notebookreview, notebookjournal, anandtechu. Tady to pojali spise jak herni masinku na PCT, coz je jejich vec ale je jasne, ze si to nikdo nebude kupovt kvuli te GPU na hry nybrz cele platforme (CPU, RAM, HDD).
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 09 črc 2010 22:02

To je sice mozne, ale asi jsi neporozumel pointe narazek.
Jde o prohlasovani nVidie jak jde o nejvykonejsi kartu na trhu, ktera prevalcuje HD5870 a skutek utek.
Ale co jineho by clovek v dnesni dobe od nVidie cekal, ze? 8)
Asus ROG Strix G18

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 10 črc 2010 12:37

No taky ji převálcovala,ale ne o tolik o tolik se předpokládalo a navíc provozní vlastnosti jsou podstatně horší a cena jakbysmet.Takže karta pro snoby a boháče.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 11 črc 2010 20:17

Bangla píše:Jinak tento notebook nesouperi s hernimi MSI, ASUSY, ACERY ani jinymi. Tohle je notebook co si kupuji profesionalove a potrebuji ho k praci (video, rendering, 3D design, CAD, velke soubory, prace s plovouci desetinnou carkou apod)

Jsem si naprosto jistý, že drtivá většina zákazníků to kupuje kvůli hraní her a podobným záležitostem (multimedia, "pocit z výkonu desktopu",...), takže MSI apod. jsou naprosto legitimní konkurencí.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 11 črc 2010 20:26

Taky se přikláním k názoru Swarma,že tyto přístroje kupují spíše snobové než profi sféra.Já mám na práci taky HP Elite a na to ostatní Qosmio.Přiznám se,že jsem taky malinko snob.( nebo spíše technický nadšenec)
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 11 črc 2010 20:41

swarm píše:
Bangla píše:Jinak tento notebook nesouperi s hernimi MSI, ASUSY, ACERY ani jinymi. Tohle je notebook co si kupuji profesionalove a potrebuji ho k praci (video, rendering, 3D design, CAD, velke soubory, prace s plovouci desetinnou carkou apod)

Jsem si naprosto jistý, že drtivá většina zákazníků to kupuje kvůli hraní her a podobným záležitostem (multimedia, "pocit z výkonu desktopu",...), takže MSI apod. jsou naprosto legitimní konkurencí.


OK tak ty si seš jistý, že notebooky, jež prodávám, konkrétně tento o ktérém tu mluvím D900F ,kupuji lide na hry. Ten názor je jistě založen na relevantních informacích, které máš ty a nemám já (prodejce)

Já si nemyslím že tento notebook si kupuje 90% pro práci, já to vím jelikož s 90% zákazníky jsem v kontaktu, mluvil sem s nimi při koupi či jakkoli projednával jejich sestavu. Nechápu, jak si můžeš dovolit zpochybnit to co říkám, není to můj názor ale to co mi sami řekli (že by lhali?), to co se děje a to co je realita. Nechápu, jak si někdo může myslet, že tohle kupuji lide na hry.... to je dost špatna volba a urcite bych doporucil jiny model. S mladými snoby, jak říkáte, jsem se nesetkal. Ti asi kupují ... nevím kde...v jinem goldmaxu kde prodávate Vy to ale mozna bude jinak....
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 11 črc 2010 21:08

Mluvim o globálním měřítku. Jak je na tom těch <40 kusů, které jsi prodal, nemám tušení.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)


Zpět na „Diskuse k článkům“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů