Acer 3820TG

Chcete se vyjádřit k nějakému článku na NOTEBOOK.cz? Zde máte prostor.
mike.kup
občas něco napíše
Příspěvky: 50
Registrován: 19 srp 2008 15:24

Acer 3820TG

Příspěvekod mike.kup » 29 dub 2010 10:40

Zdravím,
už nějakou dobu pokukuju po Aceru TimelineX 3820TG. i5-430 s 5650 v 13" těle a pod 20k je něco jako stvořeného pro mě. Prosím Vás, bylo by možné jej sehnat (mají ho snad všechny e-obchody) a otestovat jej? To, že se z něj při vysoké zátěži stane topinkovač, to je mi jasné a rovnou bych k němu kupoval i chladící podložku, ale spíš se mi jedná o kvalitu šasi nových timelinex-ů (když i u starých timelinů bylo šasi vcelku ucházející), o hlučnosti v nezatížení, jestli se skutečně ta 5650 umí přepínat s MHD v CPU a případně výdrž na baterky v nezatížení.

Předem děkuji.
Michal

Pokud se sem téma nehodí, vložte jej do sekce Acer. Děkuji.

Mira90
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 08 úno 2010 08:59
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod Mira90 » 29 dub 2010 12:15

Taky mi tenhle model padl do oka. Pár postřehů majitelů je zde http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-P1 ... tml?&all=1 , je tam i odkaz na německou recenzi...

mike.kup
občas něco napíše
Příspěvky: 50
Registrován: 19 srp 2008 15:24

Příspěvekod mike.kup » 29 dub 2010 13:26

Vím, znám, ale přesto těch postřehů je tam opravdu jen pár. Kdyby to zrecenzovali zde, šlo by z toho udělat nějaký závěr (případně se zde v diskuzi ještě poptat na pár detailů).
Zkrátka podle mě noťas jak má být: je mobilní a "měl" by na baterky vydžet dlouho a když chci na něm pracovat a mít výkon (a výkon by mít "měl"), tak si pro to připravím podmínky (dodatečné chlazení) a je to. A to je to, co bych zde prosil po redakci, aby mi z těch "měl" udělali výraz bez uvozovek.

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 29 dub 2010 13:50

Staci se podivat na stranky CZC, kde jsou ke kazdemu produktu komentare a je tam par postrehu majitelu :wink:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=76265
Asus ROG Strix G18

mike.kup
občas něco napíše
Příspěvky: 50
Registrován: 19 srp 2008 15:24

Příspěvekod mike.kup » 13 kvě 2010 11:35

Děkuji ať už jste to recenzovali na můj popud či jste jej měli u sebe již delší dobu.

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 13 kvě 2010 12:29

Dnes vyšla swarmova recenze zde na serveru:
http://notebook.cz/clanky/recenze-noteb ... nex-3820tg
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

vogast
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 14 kvě 2010 10:48

Zkušenosti s Acer 3820TG po týdnu

Příspěvekod vogast » 14 kvě 2010 11:11

Dlouho jsem hledal nástupce za XPS 1330M. Až na citlivost malých směrových šipek jsem velmi spokojený. Přechod od XPSka uvádím proto, aby bylo zřejmé zlepšení nebo zhoršení. NB je tichý, seekování disku je téměř neslyšitelné. Pekárna to rozhodně není při normální zátěži (teď mám NB třetí hodinu na dece na klíně a teplota je 46CPU, 50GPU), při hraní her jsem měl NB na stole, teplota je vysoká, ale nešla nad 85CPU a 60GPU). Šasi je krásně tuhé, klávesnice má minimální flex. Oproti XPS je jednoznačně horší LCD displej, světelnost nic moc (XPS mělo 300nit) i vertikální a horizontální úhly jsou horší, ale je to normální průměr. Výtku mám pouze k chybějícím HW přepínači Wi-Fi a přítomnosti buď firewire nebo e-sata.
A ještě je tu jedna věc, co v recenzích není. Kurzorové klávesy stojí za starou bačkoru. Pokud netisknete klávesy přímo na střed, tak nereagují. Hlavně jsem to zaznamenal u šipky dolu. Mám tendenci používat pro pohyb v Total Commanderu ukazovák - šipku nahoru, palec šipku dolu a prostředník na Entru. Jak jsou šipky menší, zmáčknout šipku dolu u dolního okraje znamená žádná akce! Myslel jsem si, že je to kusem, ale NB jsem vyměnil hned druhý den v rámci 14 dnů a je to to samé. Tak nějak si sice zvykám, ale doufám, že se Acer zlepší a bude to na reklamaci. Jinak velká, velká spokojenost. NB je cca o 20tis levnější než původní XPSko, ale NB stojí přesně tolik, aby mu člověk některé věci odpustil.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 14 kvě 2010 11:16

Tohle je dost netradiční položení prstů na kurzorové šipky. Při testování notebooku jsem kurzorové šipky samozřejmě používal a ani jednou se mi nestalo, že by mi vynechaly.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

vogast
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 14 kvě 2010 10:48

Příspěvekod vogast » 14 kvě 2010 11:40

swarm píše:Tohle je dost netradiční položení prstů na kurzorové šipky. Při testování notebooku jsem kurzorové šipky samozřejmě používal a ani jednou se mi nestalo, že by mi vynechaly.


Máš pravdu, je to netradiční, nicméně je to jen příklad, i při standardním položení prstů se mi to stává. Možná je to chyba mého NB (i když u dvou?). Třeba měli u prodejce "horší" kusy, nevím. Píšu to jen jako varování. Pokud ho máš ještě u sebe, zkus stisknout šipku dolu u dolního kraje (nebo koneckonců i šipky doleva, doprava u dolního kraje nebo šipku nahoru u horního kraje), citlivost není stejná jako u zbytku klávesnice, kde je jedno, jestli je stisk na kraj nebo na střed.

MartyFoxx
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 14 kvě 2010 19:02

dotaz

Příspěvekod MartyFoxx » 14 kvě 2010 19:18

Recenze mě velmi potěšila. Chtěl jsem si akorát pořídít novy NTB a tenhle se mi velmi líbí. Dříve jsem váhal mei Vaiem a Macem vzhledem k plánovanému využití. Vaio v 13.3" verzi je u nás bohužel jen s I3jkou a tak mi přijde tento model poměrně zastupijící a výkonější. Přesto bych se rád zeptal zda-li byste mi ho doporučili. NTB bude určen primárně na práci ve Photoshopu. NTB hlavně z důvodu mobility, často fotím na akcích a fotky rovnou s minimální úpravou dávám na web, proto si nepořizuji desktop, následně pak po příjezdů domů píchnu ntb k mému eizu a dělám rozsáhlé upravy a přípravu k tisku. Trošku mě vyděsili informace od uživatelů že tento NTB má nekvalitní výstup na HDMI z te atiny. Máte s tím někdo zkušenosti? Dále si rád občas zahraji nějakou hru, párkrát za rok jezdím na lanky takže zaměření především na SC2 a občas novější FPS (což by ta atina měla zvládnat v průměrných detailech spolehlivě). Momentálně jsem využíval kombinaci desktop EEEcko 10" do skoly a rád bych tedy oboje nahradil tímto modelem. Mýslíte si že je tedyd vhodný? Děkuji za odpověd

vogast
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 14 kvě 2010 10:48

Re: dotaz

Příspěvekod vogast » 15 kvě 2010 21:29

MartyFoxx píše:...Přesto bych se rád zeptal zda-li byste mi ho doporučili. NTB bude určen primárně na práci ve Photoshopu. NTB hlavně z důvodu mobility, často fotím na akcích a fotky rovnou s minimální úpravou dávám na web, proto si nepořizuji desktop, následně pak po příjezdů domů píchnu ntb k mému eizu a dělám rozsáhlé upravy a přípravu k tisku. Trošku mě vyděsili informace od uživatelů že tento NTB má nekvalitní výstup na HDMI z te atiny. Máte s tím někdo zkušenosti?...


Dle mé zkušenosti, na Photoshop je NB naprosto dostatečný, co se týče HDMI, osobně jsem zkoušel připojení k HD Ready TV, pouštěl jsem 720i film, obraz bez problémů, jinak zobrazení v pořádku. Nemohu se přidat k těm, kterým se HDMI zobrazuje rozmazaně.

bd
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 27 úno 2010 19:44

Příspěvekod bd » 21 kvě 2010 14:56

Dobrý den,
tento ntb mě velmi zaujal a uvažuji o jeho koupi. Překvapila mě ale velmi netradičně (alespoň pro mě, určitě ne žádneého experta v oblasti ntb :))) řešená klávesnice. Proto bych se chtěla zeptat, především vlastníků tohoto ntb, jaké s touto klávesnicí mají zkušenosti? Podle obrázků mi totiž přijde, že klávesnice není moc bytelná :-/
Dále by mě zajímlao, zda má opravdu výdrž těch 5-6h, při nějaké nenáročné práci (word, wifi - firefox, icq).

Moc dík za odpověď;)


Zpět na „Diskuse k článkům“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů