Windows Vista - kterou na notebook?

Chcete se vyjádřit k nějakému článku na NOTEBOOK.cz? Zde máte prostor.
basa
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 18 úno 2007 16:48

Windows Vista - kterou na notebook?

Příspěvekod basa » 22 bře 2007 08:54

v článku v tabulce je uvedeno:

physical processor support: 1 1 2 2 2

1 je pro vista home basic a professional. Znamená to, že vista home nepodporuje dvoujádový procesor??

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 22 bře 2007 10:30

1 kus procesora fyzicky. pocet jadier obmedzeny nie je.

majki

Příspěvekod majki » 22 bře 2007 10:31

Pokud nejsi kdovijaky IT blazen, vystacis si bohate s Vista Home Premium.

soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 22 bře 2007 11:56

tak tak.. vidim to uplne stejne WV Home premium je naprosto dostacujici ...

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 22 bře 2007 12:49

no prihlasenie sa do domeny nepovazujem za IT blaznovstvo. :)

btw "Windows Vista - kterou na notebook?" je nazov clanku ku ktoremu je otazka ;-)

majki

Příspěvekod majki » 22 bře 2007 12:52

No dobre, prihlasovanie sa do domeny. Ja to beriem z pohladu obycajneho domaceho uzivatela, co si bude na notu pustat filmy, upravovat domace video, muziku, fotky atd. Nie firemneho pracovnika ;). A naozaj som doma za poslednych 10 let prihlasovanie sa do domeny nevyuzil na svojom DOMACOM notebooku/kompjutru :o).

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 22 bře 2007 13:11

no na doma je home premium mozno aj luxus. :) a vzhladom na minimalny cenovy rozdiel xp home a vista home premium v sucasnosti asi najlepsi vyber pre novy notebook.

Fun_Thomas
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 11 črc 2007 18:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fun_Thomas » 19 črc 2007 16:18

Ghost píše:no prihlasenie sa do domeny nepovazujem za IT blaznovstvo. :)


To mi chcete říct, že s W Vista Home Premium se nepřihlásím do domény? Čili když s ním pujdu do školy, tak se na školní sít prostě a jednoduše nepřihlásím? A s jakýma WV jo?


To je asi pěkně blbej dotaz, co? Sry, ale nějsem v tomhle zběhlý....

Dík za odpověď

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 19 črc 2007 22:19

home basic a home premium prihlasenie do domeny nepodporuju. rovnako ako xp home.

D. Pridanie sa k doméne, podpora skupinovej politiky, faxy a skenovanie v systéme Windows, systém šifrovania súborov (EFS), tieňová kópia, podnikový roaming, offline súbory a priečinky a vzdialená pracovná plocha sú dostupné v operačnom systéme Windows Vista Business a Windows Vista Ultimate. http://www.microsoft.com/slovakia/windo ... notes.mspx

Gulii
píše často
Příspěvky: 453
Registrován: 04 zář 2006 09:57

Příspěvekod Gulii » 20 črc 2007 10:00

Ahoj mám taky podobnou otázku :oops:

Windows Vista Home Premium
Domácí verze určená pro uživatele, kteří chtějí využívat multimediální funkce. Obdoba Windows XP Media Center Edition. Podpora přehrávání videa ve vysokém rozlišení (HDTV) a vytváření DVD kompatibilních videodisků. Rozšířená podpora her, mobilních zařízení, tabletů, šifrování souborů. K dispozici bude aplikace pro správu fotografií. Omezení operační paměti na 16 GB. Grafické rozhraní Windows Aero bude součástí této edice.

Windows Vista Business
Edice určená jako základní verze pro podnikové nasazení. Nebude podporovat rozšířené multimediální funkce edice Home Premium. Naproti tomu bude podporovat IIS web server, faxování, využití dvou procesorů (tedy nejenom dvoujádrových procesorů, jejich podpora by měla být přítomna snad ve všech edicích Visty s výjimkou Starter), vzdálenou plochu, P2P propojení a až 128 GB operační paměti. Tuto verzi nebude potřeba aktivovat


Omlouvám se za tuto citaci, ale musel jsem to tu trochu nadnést oč přesně jde :? Chtěl jsem se zeptat, jestli obsahuje Vista Business i Meda Center a podporu HDTV?? Když je napsáno, že nepodporuje mediální fce :?
Dell Latitude XT

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 20 črc 2007 11:07

media center v business verzii nie je. predpokladam, ze podpora HDTV tam tiez nie je lebo HDTV nie je video vo vysokom rozliseni ale TV vo vysokom rozliseni a podpora TV je sucastou media center.

btw vsetky tieto funkcie sa daju riesit aplikaciami inych firiem takze osobne mi nechybaju ani v XPckach a nebudu mi chybat ani vo vistach.

prehravanie videa v HD rozliseni by malo byt vo vsetkych verziach win vista (napr HD DVD alebo BR disky).

Gulii
píše často
Příspěvky: 453
Registrován: 04 zář 2006 09:57

Příspěvekod Gulii » 20 črc 2007 13:04

mm, tak si musím asi připlatit za Ultimate :? pač mi Media Center vyhovuje a hlavně v new XPSku bude dálkový ovladač, který by nemusel být kompatibilní s 3rd Aplikacemi :? Rozdíl cen je cca 2000, což je pro rozpočet únosné :roll:
Dell Latitude XT

lukowicz
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 24 čer 2007 10:25
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lukowicz » 20 črc 2007 16:08

vždyť media center je i ve Home Premium

Gulii
píše často
Příspěvky: 453
Registrován: 04 zář 2006 09:57

Příspěvekod Gulii » 20 črc 2007 18:22

to vím, ale chtěl jsem min. verzi Business :roll:
Dell Latitude XT

sibelius

Příspěvekod sibelius » 21 črc 2007 17:26

Business - můžu se zeptat z jakého důvodu jsi chtěl zrovna tuhle verzi


Zpět na „Diskuse k článkům“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 hostů