GPU GTX 260M a 280M o 30% vykonejsi nez ATi HD4850-70?

Chcete se vyjádřit k nějakému článku na NOTEBOOK.cz? Zde máte prostor.

Co bude vykonejsi nVidia nebo ATi?

nVidia
9
45%
ATi
11
55%
 
Celkem hlasů: 20

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 04 bře 2009 10:55

polo: Mobilní ATI jsou levnější, protože mají nižší náklady na výrobu díky značnému zmenšení plochy jádra. V tomhle ATI rozhodně vede.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 04 bře 2009 11:01

není přesná alternativa ke každé 3xxx a 4xxx,to že ATI chrlí "stopadesát různých konfigurací karet" taky není nejideálnější řešení,ani bůh se pak v tom nevyzná,mluvil jsem v globálu,můžeš vymýšlet sto důvodů o teple a kilowatu,pořád bude mít nVidie ve hrách i v aplikacích navrch. Chceš ATI? Kup si ji,já nikomu nic nevymlouvám :D
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 04 bře 2009 11:06

orgasmic píše:To Orgasmic:

Nemuzu si pomoct, ale nikde ten dukaz nevidim... v prvnim testu srovnavaji GTX280M s HD4850 :D Navic je v notebooku s GTX280M Extreme procesor a v nb s HD4850 pouze E6600...

A dal uz jde jen i simulaci....

Tak sis uzil opet chvile blazenosti na zachode.


Tak ted bych , aby sis dal par facek, zeptal ses sam sebe , zda mas zapotrebi hadat se s lidma co o tom vedi vic nez ty a ty ani neumis anglicky (v IT neumet anglicky je jako neumet cist)

Dukaz tam je. Nejen ze rikaji sami redaktori, ze nvidia je o neco silnejsi s GDDR3 nez mobilni HD4870

"we used a desktop HD 4850 graphic card and reduced its clock rate to the level of an ATI Mobility Radeon HD 4870 with GDDR3. The system hosting this card was a Core 2 Duo E6600 (2.4 GHz), 4 GB RAM and Vista 64 Bit." preloz si to, tj vysvetleni proc je to HD 4850!!!!

Rikas: Navic je v notebooku s GTX280M Extreme procesor a v nb s HD4850 pouze E6600...

Test byl provaden na DEKSTOPU a notebooku ty PAKO! Vidim ze si nejaky nastrojar co vi kulove a jen si zvysuje ego na webu :-)
Je tam X9100 a to bylo testovane jak ve vyssi frekvenci 3.06GHz, tak i na 2,1Ghz aby byl videt vliv cpu ve srovnani s DEKTOPOVYM E6600!!!!

Takze vse cos rekl je BLBOST, tady aspon ostatni vidite s kym ze to vlastne diskutujem.... Nic nevi, nicemu nerozumi a jen keca a blaboli...

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 04 bře 2009 11:12

Ati ma nizsi naklady na grafiky jako desktopove tak mobilni. Nvidia ma aktualne narvch ve vykonu jak na dekstopu i v mobilnim segmetu. Ati ma mnohem pokrocilejsi technologie nez nvidia na obou platformach. Nvidia sice vede, ale donekonecna nemuze vydavat stejny chip akorat v mensi forme a s vyssimi takty. O Ati za 1600 se nikdo nebavi, to je uplne jina pohadka a s temito grafikami nema co delat.

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 04 bře 2009 11:25

jj,tady se dá jen souhlasit,však ona nVidie s něčím vyleze až ji začne víc přihořívat
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 04 bře 2009 11:40

gogo jsi ignorant chval si nvidii me to je jedno ja jim mel asi 5 roku ted mam ati protoze je proste lepsi. Pokud se chce hadat o vykonu na desktopu tak ty slepence stejne neprebijou 4 hd4870 x2 ve hrubem vykonu jenze tohle hry nevyuziji jak u ATI tak u nvidia karet je problem porad s multigpu respektive u her je problem. Soucasne je porad v mobilnich gpu lepsi nvidia aspon soude toho co je na trhu ovsem uvidime treba ati zamycha kartama jak na desktopech

a Gogo poku neveris o tom ze momentalne na PC vede ati tak si neco preci at vis co cem mluvis priste protoze prave serie HD4800 pomohl se zvednout AMD/ATI a ty prodeje jim pumply hodne penez. Zatim nvidia zazila hezky propad prodeje nekolik vyrobcu od ni odstoupilo po vsech problemech a akcie sly dolu ale jo vlastne mas pravdu nvidia rulezzzzzzz
Jedinou pravdou je, že všichni lžou
Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220
MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 04 bře 2009 12:18

sám jsi ignorant,vykládáš tady,jakoby nVidia byla sto let v kuse suverénním lídrem
když vezmeme v úvahu že tři roky zpět měla ATI podíl na trhu přes 30% a nVidia 10%,během tří let se dokázala dostat hodně před ATI,no a teď se misky vah zas jen vyrovnávají,ale psát v tom smyslu že jeden posílil druhý ztratil a je v prdeli,to je trochu předčasné a zřejmě i nereálné
no a co,tak zas chvilku povede aTI,pokud k tomu dojde,na konci se i tak směje Intel :lol:
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 04 bře 2009 12:51

ani neni to predcasne protoze na nvidii se sekupolo v jednom case tolik srace* ze jinou firmu by to polozilo. Zase je pravda ze pokud maji dobry plan jak financovat vyzkum a neco maji tak je realne ze se zvednou ale stim ze porad neco prejmenovavaji a jen modifikuji dva roky stare karty tomu moc nenasvedcuje ani ustup z pole chipsetu atd... takze uplna spekulace to ani je to dost stavene na poslednim sledu udalosti! A nerikal jsem ze je nvidia sto let leader. ATI ten podil mela protoze se ji podaril kousek s kartama typu 19XX ale jinak to byla vetsinou nvidia co se hrala na slunci kdyz uz na to narazis. Tady jde o to ze jsem rekl ze ty mobilni karty HD 4800 mohou byt opravdu hezky kousek pro notesy a zkrouhnout nvidi dalsi zisk! Protoze pokud to ATI nepokazi tak ty karty mohou byt hodne drsne drtice silu na to maji. A pokud chces Sci-Fi tak aby se ten intel nedosmal az prejdeme uplne na x64 a zde ma halavni patent amd a bez nvidie bude AMD/ATI monopol :lol: ale to je asi fakt sci-fi
Jedinou pravdou je, že všichni lžou

Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220

MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 04 bře 2009 13:05

nejsem zastáncem Intelu alespoň co se grafik týče a s tou ATInou máš samozřejmě pravdu,já jsem ani neřekl že bych ji nikdy nekoupil,proč ne když bude dobrá nabídka,to přejmenovávání u nVidie mě taky dost se.e,asi je těch několik milionů zmetkových mobilních jader dost načlo...ať je to jak chce,nejlepší pro trh jsou alespoň dvě vyrovnané značky
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 04 bře 2009 14:55

tak to je mi putna cim vice znacek jako respektive vyrobcu tak tim lepe pro nas ja jsem jen pro at ATI zdrti trochu nvidii sice ted se to moc nehodi a bylo by lepsi kdyby sla investice penez do procesorove casti kde by bylo potreba podusit trochu intel at se raduje zakaznik nizka cena pro nas tim lepe :wink: bouzel to podle me bude vypadat spise tak ze amd bude chtit profitovat poradne aspon na jednom policku takze bude drtit drtit drtit nvidii a ta pokud se nevytasi s necim tak to nebude moc dobre ani pro nas pochybuju ze kdyby ATI zacalo delat leadera v segmentu GPU tak by ceny ATI karet nechalo prorad stejne :? no kazdopadne uvidime ale u tech notesu by bylo fajn kdyby ty HD4800 byly dobre za dobre penize :wink:
Jedinou pravdou je, že všichni lžou

Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220

MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 04 bře 2009 15:40

To Bangla:

Dekuji za psychologickou analyzu me osobnosti :wink:

Sam jsi PAKO, kdyz umis jen urazet druhe. Anglicky samozrejme neumim jako rodily mluvci, ale lezcemu rozumim, pracuji v zahranici a musim anglicky komunikovat :wink:

Myslis, ze kdyz budou testovat desktopovou HD4850 se snizenymi takty jako ma mit mobility HD4870 a jeste navic ma HD4850 jen GDDR3 pameti, ze je to regulerni test? Mozna tak na objednavku nVidie :lol:

Chapu, ze jsi nVidiot, ale tento thread je zalozen pouze na spekulacich. Vsichni vychazime jen z informaci na netu.

Tak nebud urazlivy. Pak jsi tu za blbce sam :wink:
Asus ROG Strix G18

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 04 bře 2009 17:43

No tak vidim ze si sklapl a nerek nic k tematu. Pokud mluvis anglicky a zakladni anglictinu, kterou je tento slanek napsany nezvladas, tak bych te vykopl z tve firmy :D

Nic si prizpevkem nerekl, akorat si neuznal svoje bludy. Chapu, chce to hodne pokory :-) Priste kdyz ti poslu odkaz, predtim nez budes blabolit si zavolej anglicky mluvici kamarady jestli se chces o nejakem tematu bavit.

Priste reaguj na fakta a komenty tohoto typu si nech pro nekoho jineho.
Jsem typicky nVidiot :-D Tak mi jeste nikdy nikdo nerekl, je jasne ze GTX 280 je nejvykonejsi grafikou na mobilni platforme. Takze tady neni co uiz resit a thread se muze uzavrit. Ano, GTX 280 30% klidně nad HD4870 dosahne... tod vse a zasde nekdy priste :-)

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 04 bře 2009 17:57

a regulerni test mas kde? :roll:
Jedinou pravdou je, že všichni lžou

Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220

MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 04 bře 2009 18:09

To je na me nebo na toho se kterym se hadas ?:-)

Regulerni test? V nekolika testech (regulernich) byla nvidia stejna a dokonce lepsi nez dualni reseni od ati. To je dost regulerni. No a single reseni HD4870 v mobilni podobe neni (necetl sem to na PCT zda je tam i test s CF disabled). Musis ale souhlasit ze je jiste vykonejsi nvidia vs ati. V te recenzi sami rikaj ze ma nahoru. Navic podpora PhysiX je jiste do budoucna zajimava. To uz ale neni argument jelikoz havok bude mit zase druhy tabor jak opodporu ve hrach, Dia 3 :-)...(pokud se nemylim, nejsem si jist)

Je jasne ze mame noveho krale, bojim se ale ze napriklad cena te GTX 280 bude i pres 10K, zatimco reseni ati bude dle odhadem o 30 procent levnejsi... Ale treba se mylim

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 05 bře 2009 06:43

To Bangla:

Je videt, ze jsi pekny omezenec. Reagoval jsem na Tvuj urazlivy prispevek.

Je to tam jasne dane. Prestan si honit brk s nVidia datasheetem v ruce a uz si konecne priznej realitu, ze jsou pryc doby, kdy byla nVidia jasnym kralem.

A jestli dokazes napsat takovou blbost, ze GTX280M je vykonejsi nez mobility HD4870X2, tak jsi megagigapetateraLAMIC :lol:

Jestli se tu chces dal vyjadrovat, tak jedine k tematu. Jinak si zaloz svuj thread a uvidis jak Te lidi ukamenujou :D
Asus ROG Strix G18


Zpět na „Diskuse k článkům“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů