Toshiba X300

Chcete se vyjádřit k nějakému článku na NOTEBOOK.cz? Zde máte prostor.
orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Toshiba X300

Příspěvekod orgasmic » 05 úno 2009 16:18

Opravdu nerozumim autorovi, ktery ma skvelou moznost otestovat tento herni notebook a recenzi doslova po herni strance odflakne.

To je takovy problem otestovat notebook i jen na demoverzich, jestlize nema plne verze hernich titulu.

To je jako testovat Ferrari a delat test popojizdenim po meste :D

Opravdu neskutecne.
Asus ROG Strix G18

CeCo

Příspěvekod CeCo » 05 úno 2009 16:32

To by sa Toshiba nasrala, leby by sa len potvrdilo ze notas nie je na hry ;-)

C

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 05 úno 2009 16:40

orgasmic: Autor tu na fóru psal, že ten notebook dostal v době, kdy odevzdával na VŠ svou závěrečnou práci. Takže se buď mohl na recenzi úsplně vys*at, nebo zkusit udělat aspoň tu v standardním rozsahu.

Autor navíc přihlédl i k tomu, že na testování herního výkonu tu je mnoho jiných serverů, které zas naopak u notebooku vůbec nesledují jiné parametry (nebo o nich píší naprosto zcestně) a které už ten notebook měly. Kdo si ten notebook bude chtít koupit, určitě projde víc recenzí a herní výkon v nějaké najde.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Co je tohle za "wanna be" recenzi?

Příspěvekod Bangla » 05 úno 2009 19:25

Recenze je uplne hrozna, omluva ze autor mel na praci skolni povinnosti je neuveritelna! To snad nikoho nezajima, pokud neni cas tak se ma ukol delegovat jinam nebo snad posunout (urychlit) jeji vydani. Pokud tohle ma byt server s nejakou hodnotou tak doporucuji bud zmenit pristup redaktoru, nebo podobne clanky nevydavat. Tohle je ciste herni notebook!!!!!!!!


K tomuto stroji mohu rici, ze vypada jako nejaka hracka, to ze to nemusi byt cerny a skaredy chapu, nicmene tohle vytahnout bud ve skole pred spoluzaky na vysoke, nebo v praci pred kolegy je opravdu ostuda :)
Zabodoval by tak mezi 15letyma CSkarema :-) Nejvetsi slabinou je ale stoprocentne chaby displej. Tohle nizke rozliseni je uplne smesne na stroji za 60 000. Minimalnim standartem je WSXGA+ ale vhodnejsi by bylo WUXGA. Mam i znameho co o nem uvazoval, nicmene ho odradil displej a koupil si jiny notebook.

No a na zaver bych rekl, ze NENI nejvykonejsi notebook v CR!!!

Shrnuto a podrtzeno: nestoji ani za rec...

Michal.Maniak
píše často
Příspěvky: 129
Registrován: 17 říj 2007 15:01

Příspěvekod Michal.Maniak » 05 úno 2009 19:34

Bangla: Chováte se, jako kdybyste někomu za ty recenze platil. Nevšiml jsem si, že by Jiří někoho nutil si jeho recenze číst, navíc chápu že ho zajímají především "notebooková" hlediska, pokud hledáte notebook na paření her, jinak zaměřené servery nabízejí poměrně komplexní testy zaměřené právě na hry. Ovšem tam se zase přiliš nedočtete o ergonomických hlediscích notebooku (teplota, hlučnost chlazení, konstrukce...). Myslím že velká část návštěvníků notebook.cz zde chodí právě z toho důvodu, že se o noteboocích dozví z tohoto pohledu, pokud jde o výkon, stačí určitě údaje z 3D a jiných marků - a ty tu samozřejmě jsou.
Vzhled notebooku jej přímo předurčuje na LAN párty, případně mezi studenty středních škol, kteří okukováním notebooků spolužáků krátí dlouhé chvíle o přestávkách.
Q6600, 4GB RAM, 8800GT, Windows Vista x64 a Ubuntu 8.10 x64 + EEE901, Windows XP Home 32

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 05 úno 2009 21:16

Michal.Maniak píše:Bangla: Chováte se, jako kdybyste někomu za ty recenze platil. Nevšiml jsem si, že by Jiří někoho nutil si jeho recenze číst, navíc chápu že ho zajímají především "notebooková" hlediska, pokud hledáte notebook na paření her, jinak zaměřené servery nabízejí poměrně komplexní testy zaměřené právě na hry. Ovšem tam se zase přiliš nedočtete o ergonomických hlediscích notebooku (teplota, hlučnost chlazení, konstrukce...). Myslím že velká část návštěvníků notebook.cz zde chodí právě z toho důvodu, že se o noteboocích dozví z tohoto pohledu, pokud jde o výkon, stačí určitě údaje z 3D a jiných marků - a ty tu samozřejmě jsou.
Vzhled notebooku jej přímo předurčuje na LAN párty, případně mezi studenty středních škol, kteří okukováním notebooků spolužáků krátí dlouhé chvíle o přestávkách.


To snad nemyslite vazne. Kritika recenze je naprosto v poradku. Podivejte se nekdy na PCT, kde tam obcas uplne nici Obra. Moje kritika je vcelku umirnena, je to odflakla recenze a basta. To snad vidi kazdy.
Viz nazor vyse. Nechapu jak muzete rict ze ho zajimaji notebookova hlediska. Dnes je trendem u automobilu ekologie, nizka spotreba a dobra cena. V recenzi na ferrari nebo porche by autor hodnotil spotrebu a emise? Jelikoz to je ted v testech automobilu dulezite?A na acceleraci, maximalni rychlost, sportovni jizdu a jine aspekty, kvuli ktery si jej ridici koupi proste opomel? Nemuzete vztahovat obecna pravidla na extremni pripady jako je tento.(cenou, rozmery a segmentem DTR, do ktereho tato toshiba spada je to extrem).
Takze pokud se ma uroven neustale zvysovat na takove domene jako je prave notebook.cz, je potreba minimalizovat pocet takovych odflaknutych recenzi. Pokud je v testu herni notebook je potreba otestovat grafiku( a nejsou to jen hry ale treba Cinebench, 3DMark a mnoho dalsich testu jez napodobi podminky, pro ktere jsou prave tyto notebook vyrabeny a prodavany cilovym zakaznikum v jistych segmentech, nemyslite?)

K tomu, ze na jinych serverech jsou recenze podle vas bez ergonomických hlediscích notebooku (teplota, hlučnost chlazení,konstrukce...) je asi zbytecne se vyjadrovat. U hernich notebooku je nejdulezitejsi krome vykonu prave teplota a cela spolehlivost chlazeni. Vidim ze nevite o cem tady mluvite ale jste typicky "LENOVAR", ktery necte reccenze o nabusenych strojich jako je tento.

No a nakonec k tem stredoskolskym studentum. Studenti strednich skol si tento notebook jiste nekupuji. Stroj za 60 litru je opravdu beznym doplnkem 17-ti letych :-D

90 procent kupujicich bude silne pres 20 let a ja mluvil o situaci vysokoskolaku. Ja sam jim sem a pro me plati co jsem napsal. Ale tohle je subjektivni nazor a za to nikoho neodsuzuji, nekdo ma rad vdolky jiny zase holky :-)

To ze recenzenta neplatim je irelevantni. Tak by si na notebook.cz mohl uzachvili napsat kazdy co se mu zachce a samotny majitel serveru by moc stastny nebyl. Tento server smeruje vyse a proto by mel obsahovat kvalitni informace v pripade hledani tematu o noteboocich. Budeme notebook.cz srovnavat s kvalitou IT blogu nebo IT serveru ?
Ja jsem pro druhou moznost.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 05 úno 2009 21:33

Bangla: Nějak mi nedochází důvod, proč jsou vaše reakce tak afektované. U normálního, psychicky vyrovnaného jedince bych neočekával za větou 8 vykřičníků.

Ad OBR: To je ten, jak upravuje výsledky tak, aby vycházely podle jeho potřeb? Nebo ten, jak si vymýšlí výsledky testů, osočuje konkurenci a přitom nemá šajn o hardware? Tam půjde asi o kritiku jiného druhu.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 05 úno 2009 22:42

swarm píše:Bangla: Nějak mi nedochází důvod, proč jsou vaše reakce tak afektované. U normálního, psychicky vyrovnaného jedince bych neočekával za větou 8 vykřičníků.

Ad OBR: To je ten, jak upravuje výsledky tak, aby vycházely podle jeho potřeb? Nebo ten, jak si vymýšlí výsledky testů, osočuje konkurenci a přitom nemá šajn o hardware? Tam půjde asi o kritiku jiného druhu.


Duvod je ten, ze na tomto serveru jsou vseci zaujati proti hernim strojum.
Tema vykonnych notebooku tu neresim poprve. (nema spojitost s autorem clanku)
A stejne tak bych rad , aby tento server byl jednou z IT autorit co se tyce notebooku. A ne zadny amatersky, zaujaty blog. Nevim co mas proti vykricnikum, kdyz je pisi tak proste mackam a neresim 2x 4x nebo 6x. 20 uz bych nedal, ale nehledejte za tim neco jineho...

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 05 úno 2009 23:54

Bangla: Vykřičníky v psaném projevu znamenají křik. Čím více, tím více křiku. Proto na ně upozorňuji. Neni to normální, aby se to používalo v komunikaci tímto stylem.

Nemám pocit, že bych tu byl já nebo pan Šíma (tj. dva lidé, kteří momentálně stojí za recenzemi notebooků na tomto serveru) nějak proti herním notebookům. Nemám tušení, co tu řešíte na fóru jinde (sám se snažím odpovídat většinou jen do věcných trheadů), ale ze zdejších redaktorů notebooků chodím na fórum jen já, takže pokud se přete s někým jiným, nemá to žádnou hlubší souvislost s tímto serverem a jeho chodem.

Na NOTEBOOK.cz momentálně není jednotná metodika hlubších herních testů (důvod jsem rozvedl dále). Takže pokud přijde zcela nahodile herní notebook a dostanu ho já s tím, že mám na něj jen velmi omezený čas, není prakticky možné z fleku honem rychle vytvořit x rozumných herních testů, které budou mít nějakou vypovídací hodnotu. Za tím testováním notebooků je více hodin práce a je velký rozdíl, pokud se to kvůli něčemu navýší na dvojnásobek. Metodiku rozšiřuju každý čtvrt rok, když vyjde, že mám nějaký přebytek času. Sednu si, projdu několik testů a přemýšlím, co přihodit do recenze. Toshiba se do tohoto období nevešla, protože to přijde až koncem února. Pak se třeba něco vymyslí. Jenže ono si moc nejde vybírat, jaký notebook kdy dostaneme, ale to je na delší povídání. = snaha o zlepšení je, ale nepřijde to ze dne na den.

________________________________

Pokud jde o odfláknutost recenze. Problém je v tom, že na to pohlížíte ze svého, poměrně omezeného (bez urážky) pohledu. Vy jste přesvědčen o tom, že u takového notebooku bude každého zajímat jen herní výkon a chlazení. To je opravdu jen váš názor. Sto lidí, sto chutí a můžu vás ujistit, že je mnoho dalších lidí, kteří na to pohlíží úplně odlišně.

I ten herní notebook totiž bude za těch 60 tisíc pravděpodobně sloužit ako hlavní počítač (málokdo si to koupí jako druhý notebook/počítač), takže ho bude mimo hraní používat i úplně stejným způsobem jako ostatní notebooky. Proto má každá recenze svou určitou osnovu, co by se tam tak nějak mohlo/mělo zmínit. Ty věci, co se tam zmiňují, vznikly na základě mnoha a mnoha zkušeností (tohoto serveru) na základě dotazů/názorů čtenářů. Vám možná připadá zbytečné, jestli se někdo v recenzi herního notebooku pozastaví třeba nad kvalitou klávesnice, ale jsou lidé, které třeba právě klávesnice bude zajímat, protože mimo hraní na tom budou potřebovat psát rozsáhlé dokumenty (což si třeba na některých konkrétních herních MSI moc nedovedu představit - mluvim z vlastní zkušenosti).

S testováním herního výkonu je to velmi složité. NOTEBOOK.cz v žádném případě v tomhle ohledu není jedničkou na CZ scéně a vím o více serverech, kam bych se šel podívat mnohem dříve, pokud by mě zajímal herní výkon toho, či onoho. Jsem v kontaktu s redaktory z extrahardware, extranotebook, zive, cdr a dalších serverů a vedeme diskuze i na toto téma. Ukazuje se, že drtivá většina lidí se i u testu grafické karty podívá jen na body v 3Dmarku, případně ještě nějaké ho testu. Všechny ty kapitoly s herními testy mají mnohem podstatně menší čtenost.

Čtenáři si pak kolikrát jen vezmou výsledek z 3D Marku a srovnají si ho s jiným notebookem (případně se svým). Kolikrát ani nemají přehled, kolik FPS v několika hrách znamená, že je karta dobrá na další hry. Jde jim jen o to vybrat to nejvýkonnější s minimem jiných kompromisů. Věřte mi, že takoví lidé, jako je třeba Mirek Jahoda (dle mého názoru v ČR absolutně nejlepší recenzent grafických karet), by nedělali tak rozhsáhlé testy, kdyby se zaměřili jen a pouze na to, co většinu lidí zajímá. Když si to projde aspoň 5-10% tak je to úspěch.

________________________________

Nechápu, proč tu zmiňujete nějaký "zaujatý blog". NOTEBOOK.cz je tu tušim od roku 2001 a za tu dobu si vybudoval určité jméno. Nenechte se zmást velmi strohým vzhledem. V počtu čtenářů nezaostáváme ani za servery, které se věnují hardware obecně a nejde tedy o něco, co by četlo jen pár nadšenců. Stejně tak i u výrobců notebooků máme dobré jméno, což má taky velkou váhu.

Pokud jde o to, jestli je NOTEBOOK.cz v ČR ohledně notebooků nějakou autoritou, tak já jsem přesvědčen, že autoritou je - jednou z těch větších.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

polo

Příspěvekod polo » 06 úno 2009 00:00

Mna osobne aj ked sa jedna o herny notebook zaujima ergonomia,dizajn vaha , rozmery ci hlucnost podstatne viac ako vykon v konkretnych hrach ten je uz podla HW a testov velmy dobry a zvysok si domyslim...(Naco herne testy nato staci trosku logiky , nebyt precitliveny a pokial vam to nedojde tak si chodte na forum o hrach...)

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

X300

Příspěvekod orgasmic » 06 úno 2009 07:08

Metodika testu po herni strance se tu uz nekolikrat resila. Hodne lidi si tu na to stezovalo, ale porad se nic nezmenilo.

Chapu, ze ma autor skolu, ja take pri praci dalkove studuji, ale to ho neomlouva. Take nemohu flakat praci kvuli skole. Urcite neni problem domluvit se se znamym, ktery by prisel ke me domu a notebook po herni strance otestoval a ja bych si v klidu delal veci do skoly. Ale to se musi nejdrive chtit.

Kolega mel pravdu, ze toto forum je zamerene proti hernim notebookum. Kdykoliv nekdo napise neco ve smyslu notebook a hry, tak ho hned nekdo utre, ze notebooky nejsou na hrani...myslite, ze by vyrobci investovali miliony dolaru do vyvoje grafickych mobilnich karet, kdyby to byla pravda?

Jde pouze o zavist danych jedincu, ze na takovy notebook nemaji.

A ty vykricniky na konci vety nemuseji z psychologicke stranky znamenat agresy, ale jen autorovu snahu o zvyrazneni jeho myslenky.

Tento web patril mezi me nejoblibenejsi, ale koukam, ze nejaka snaha rozvoje a chut integrovat nove veci na prani ctenaru jde stranou. Jinak notebook Toshiba X300 neni u nas v CR nikde recenzovany, tak si asi tezko prectu jinou recenzi a nechapu, proc nas navaditek tomu cist clanky na konkurencnich serverech.

To je jako kdybych prisel do obchodu pro televizi a oni mi rekli, at si ji tam nekupuju, protoze ji maji jinde levneji :lol:

Nic proti Vam redaktorum a lidem, co spravuji tento web, ale je videt, ze jste jen "nezkusena" banda vysokoskolaku.

Zkuste se prosim nad tim zamyslet... Urcite to bude ku prospechu nas vsech....
Asus ROG Strix G18

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 06 úno 2009 08:01

orgasmic: Promiň, ale taková argumentace je spíš k smíchu.

Fakticky recenze splňuje všechny pevně daná pravidla a nároky na recenzi, které jsou dané tímto serverem. Že dělám x věcí do recenze navíc, když mám čas, tak to je už věc druhá (dělám to, protože mě to baví). Pokud čas nemám, nebudu dělat věci navíc. Domluv se z vedením, a když mi za recenzi daj dvakrát tolik, klidně budu i dvakrát tolik intenzivně testovat.

A říct někomu dalšímu? To se snadno řekne, jenže zkušenost je taková, že většina lidí umí jen kritizovat a když už se jim takhle nahodile něco zadá, tak jsou výsledky nepoužitelné. Jestli chceš, až mi příště něco dorazí, můžeš za mnou do Prahy přijet a otestovat si to dle libosti. Už jsem to párkrát na fóru i nabízel v některých přátelských sekcích.

Ano, herní testy se tu už jednou řešily a fakticky nikdo nebyl schopen navrhnout nějakou rozumnou metodiku, jak testovat, aby mu to vyhovovalo. Nějakou konkrétní metodiku! Můžete s Banglou otevřít takovou diskuzi a navrhnout, jak byste si to _konkrétně_ představovali. Je to lepší než jen na fórum psát, že to děláme špatně. Cizím nápadům se nebráním.

Nechápu, proč se tu pořád spojují recenze a fórum. To vám nedochází, že to jsou dvě úplně odlišné věci?

Nic proti Vam redaktorum a lidem, co spravuji tento web, ale je videt, ze jste jen "nezkusena" banda vysokoskolaku.

To je vidět, že vůbec nemáš tušení, jací lidé tu stojí za tímto serverem. Pokud máš pocit, že je to banda studentů, tak seš úplně vedle. Nezkušenost? To je tvůj názor, který tu s tebou moc lidí sdílet nebude. Řekl bych, že naopak za tímhle projektem stojí hodně zkušeností a že celkem přesně reflektuje to, co většinu lidí u notebooků zajímá.

Opravdu nevím, proč mi denně chodí tolik mailů, SZ atd ohledně notebooků, když jsem takový nezkušený flákač. To si toho ti lidé nevšimli? Ono i to, že tu chodím na fórum a snažím se radit kolikrát ve věcech, u kterých ostatní mlčí - to dělám taky čistě z mé dobré vůle. Řekl bych, že pro tenhle server dělám hodně věcí nad rámec svých povinností a toho, co se ode mě očekává. Takže s nějakým flákáním práce se můžete jít víte co...
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Michal.Maniak
píše často
Příspěvky: 129
Registrován: 17 říj 2007 15:01

Příspěvekod Michal.Maniak » 06 úno 2009 11:43

orgasmic: Pořád nechápu, co je na té recenzi špatně. Nevím co ji, oproti jiným chybí - a to jsem si jich tady docela dost přečetl. To, že ta Toshiba je "herní" notebook je věc další, tady si každý myslí že pustí pár herních testů a je vymalováno, ovšem výsledky je třeba nějakým způsobem zpracovat a aby ta herní část byla kvalitativně srovnatelná se zbytkem recenze (které osobně považuji oproti jiným na velmi dobré úrovni), tak to zase tak málo času nezabere - nemyslíte? Autor vám navrhl, když se vám metodika testování "herních" notebooků nelíbí, můžete se zapojit...kritizovat umí skutečně každý.
Jde pouze o zavist danych jedincu, ze na takovy notebook nemaji.

Klasika, pokud člověk zkritizuje něco, co sám nemá, řeknu že mi je primitivně závidí. Uvědomte si, že každý netráví život jen hraním her - a i kdyby proč si kupovat přehřívající se krám, když mohu mít za polovinu jeho částky velice výkonný desktop, který jej strčí jak výkonově, tak ergonomií do kapsy? Za ty peníze co stojí Toshiba, mohu mít výkonější desktop + kvalitní notebook - proč proboha vyhazovat peníze za něco takového. :roll:
Pochybuji, že herní notebooky tady někdo závidí, také si vydělám dost na to, abych si jej mohl koupit - jen by mi bylo líto dát peníze za něco tak (pro mě) nesmyslného.
Ale to je dost OT, nerad bych zde vyvolal nějakou hádku s recenzí nesouvisející, berte to jako částečné vysvětlení toho, proč má tolik zdejších návštěvníku připomínky k "herním" strojům...
Q6600, 4GB RAM, 8800GT, Windows Vista x64 a Ubuntu 8.10 x64 + EEE901, Windows XP Home 32

CeCo

Příspěvekod CeCo » 06 úno 2009 19:27

Fagan: Mamiiiiii, ten ujo Zima píše články ktoré sa mi nepáčia. Že ho vyhodíš z roboty?
Mama: Nie synáčik, väčšine ľuďom sa páči. Na, tu si prečítaj iné noviny, tie sú pre teba ako stvorené...
Fagan: Ale ja chcem len tie tvoje noviny! A chcem a chcem a chcem! A tvoje a tvoje a tvoje!

C

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 09 úno 2009 20:34

Citace:
Uvědomte si, že každý netráví život jen hraním her - a i kdyby proč si kupovat přehřívající se krám, když mohu mít za polovinu jeho částky velice výkonný desktop, který jej strčí jak výkonově, tak ergonomií do kapsy? Za ty peníze co stojí Toshiba, mohu mít výkonější desktop + kvalitní notebook - proč proboha vyhazovat peníze za něco takového. Rolling Eyes

Ty jsi omezeny hlupak nebo nas chces urazit a narknout z toho, ze jsme omezenci co travi zivot hranim her? To je to typicke ceske mysleni. Kdyz jsem byl par mesicu v USA, tak jako velmi mlady clovek jsem videl velky rozdil v celkovem mysleni. Nase republika je uplne za opicema. Ano, presne to je ten vyraz ktery to vystihuje. Myslenkove nazory a pochody ci zavedene konvence nasi stupidni republikou jsou proste prospikovany vsemi aspekty lidskeho zivota. Jak by take ne, kdyz nasi rodice , a nejen ti, vyrustali pred rokem 1989, stali frontu na banany, nevedeli jaky svet je zahranicemi, moznosti lidskeho zivota jim byly absolutne neznamy a tradice a zivotni styl spolu s myslenimy byl prevzaty stejne tak od jejich rodicu, jez zili jeste v horsi dobe plne pro zapadni svet absolutne nemyslitelnymi podminkami. Proc o tom mluvim ?

Takove argumenty muze mit opravdu omezeny cesky clovek. K jednotlivym uvaham co tady meles: Proc musi clovek, ktery si chce koupit vykonny herni stroj, podle tvych slov travit zivot hranim? Kde jsi na tom byl? Proc hned takovy extrem? Ja nechapu proc tak blabolis, promysli si nejprve, zda to co chces rict je argument. Tve wanna be argumenty nestoji za nic. V mem pripade napriklad muze platit, ze chci byt v dnesni dobe mobilni z mnoha duvodu. (Skola, domov, jednani, druhy byt, prace, cestovani v zahranici). Na tyto situace potrebuji stroj, ktery vezmu s sebou, mohu na nem pracovat, prekladat, a ve volnem case si zahrat oblibenou hru. Ja hraji maximalne 10h tydne pokud mam cas, a dokonaly herni notebook zastane vsechny moje potreby.
(V mem pripade 15 palcu jelikoz jsem pro lepsi mobilitu.) Tedy kancelarska prace, hrani, filmy, potrebne serfovani na cestach, dovolenych a mnoho jine prace. A zdaleka zivot netravim hranim. To jednak.

Dale k dalsi zaostale myslence:

Za ty penize muzes mit 2x vykonejsi desktop misto prehrivajiciho se notebooku! Kolikrat ja tohle cetl od nekoho, kdo vlastni LENOVO s integrovanou grafikou. Tak zaprve. Vyse jsem zminoval, kde vsude notebook potrebuji, kde vsude ve volnem case bych si take mimo jine rad zahral. Jakou funkci mi splni dnes jiz absurdni desktop, ktery ma 30KG a je prikovan k jednomu kusu stolu ? Jezisi tohle je ta nejpitomejsi myslenka kterou si mohl rict. No wow, z Xmist kde travim svuj cas, mohu mit na jednom z nich dvojnasobne vykony desktop, (s trojnasobnou spotrebou). K prehrivani: je tvoje vec, ze si neumis najit stroj, ktery se neprehriva, davno herni neznamena prehrivajici.

To je ta ceska hlavicka. Notebook neni na hry, kup si desktop. Tohle davno jiz neplati, dnes jsou herni notebooky uplne jinde akorat se v CR nikdo neprobudil! Dnes za 50K poridis vyborny stroj, ktery zastane vsechny potreby dnesniho uzivatele. 2h na baterii jsou pro mne absolutne dostatecne, na vetsine mist kde travim cas, mam k dispozici zasuvku.(Bohuzel pro ty, jez potrebuji nezbytne 4 hodiny ci vice je urcen nevykonny stroj, ale to jsou neduhy dnesni technologie stejne jako ze ferrari hodne zere a nic s nimy nenadelame)


Jsem rad že nejsem zdaleka sam, ktery bojuje za probuzeni teto redakce.
(včetně českého lidu s českými konvencemi)
No a závěrem bych sdělil následující panu recenzentovi.
Musim pouzit opet absurdni otazku. Kdo Vas prosi o recenze hernich notebooku zamerenych ciste na herni vykon? Co to tady blabolite stejne tak s dalsim uzivatelem, ze na notebooku jsou dulezite i jine veci nez herni vykon? To je snad jasne ze se musi recenzovat kazdy aspekt notebooku. S tim se v kvalitni recenze pocita. A vase nesmyslne navrhy, at vam navrhneme metodiky testovni :DDD No ja se musim smat, ja Vam mam radit jak testovat, co to ma obsahovat , nakonec budete chtit poradit co tam jeste napsat ? Mam pro vas jedine reseni, podivejte se na kvalitni weby jako je notebookreview.com, tomshardware.com a notebookcheck.net, poucte se a udelejte vyber nejlepsich testovacich metodik, ktere pak aplikujete tady.

PS: Pokud nestihate, nepobizejte uzivatele at jedou do prahy testovat ale ukol a) delegujte, b) zacnete drive c) odlozte vydani recenze o potrebny cas (aby za neco stala a mela informacni hodnotu)


Zpět na „Diskuse k článkům“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů