Notebook GATEWAY zna nekdo?

Gigabyte, Razer, Gericom, Premio, Com4, ... (pro hojně diskutované značky zřídíme vlasatní skupinu)
Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 21 pro 2008 13:50

Taky nazor. :wink: Ale zde jsem spis poukazoval na blbost kupovat si srackoidni notebook z USA a bez zaruky. Koupit si to u nas s oficialni zarukou, byla by to jina. A ty z toho taky jednou vyrostes. :wink:
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 23 pro 2008 09:54

Ano bez záruky taky notebooky nekupuji.Ale pro mě neexistuje jen značka Dell jako pro Tebe.Jsou i jiní velmi dobří výrobci.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 23 pro 2008 13:49

Ano, i kvalitnejsi, nez Dell... Nechapu ty tvoje narazky.. Lenovo,HP, Lifebooky, Tecry - vsechno paradni notasy... Acer, Asus,MSI, Gateway, eMachines, Amila od FSC, Qosmia, a Satellite A od Toshiby - sracky... Jasno, vidno... Nejsem upjaty na jednu znacku, ale na kvalitni vyrobek. :roll:
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 23 pro 2008 15:08

Hm.... třeba Sony bych dal ještě do první skupiny.A k té druhé skupině:Qosmia od Toshiby jsou taky výrobní špička,Asus a jeho některé řady jsou taky velmi dobré(G,Lamborghini)Acer a jeho nejvyšší řady TM jsou také výborné a doufám,že i nové modely od MSi(jeden jsem na zkoušku zakoupil) mě přesvědčí o kvalitě.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 23 pro 2008 15:34

Lamborghini je sice hezke, v kuzi, ale extra kvalita to rozhodne neni. S top bussines modely jinych vyrobcu se merit nemuze. A Qosmio...No to beru jako vtip. Qosmia byvala kvalitni, ale kde jsou ty doby. TM od Acera jsou dobre, ale jini vyrobci delaji lepsi a hlavne maji lepsi servis.
Ono nestaci mit jen kvalitni notebook... Nekdy je lepsi nekvalitni notas s dobrym servisem, nez kvalitni se spatnym... Kdyz srovnas 5 zavad u Lifebooku (napr.. s NBD -on site), tak servis trva mene, nez reseni jedne zavady u TM. A MSI - to nebudu komentovat vubec... Ano, viko je kvalitni, pac tam vyrobce nalepis hlinik.. no videl jsem asi nejrozsirenejsi model GX630 po dvou mesicich a ani stara almara tak nevrze.
Na Sonaky jsem zapomnel.. Nektere rady jsou spickove, nektere stoji za prd.. Vicemene u Sony plati to, ze co je drahe, to je kvalitni.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 23 pro 2008 15:43

Lamborghini VX3 (12") byl jeden z mechanicky nepropracovanějších modelů, jaké jsem kdy držel v ruce. Jeho kvality bych ani v nejmenším nezpochybňoval (mimochodem byl to jeden z notebooků, který bych si dokázal představit jako můj vlastní).

Acer TM6x9x jsou hodně kvalitní notebooky a imho bych raději nějakého takového Acera než HP. V mnoha ohledech mi ty notebooky totiž přijdou promakanější. Jo a servis je na něj i NBD, takže v tom taky neni problém.

Naopak můžu říct, že zdaleka ne každý DELL mi přijde dobrý... a HP? Tam to platí ještě víc hlavně od té doby, co maj čím dál tím větší problémy udělat pořádné chlazení a spíchnout pořádný BIOS bez zcela zásadních chyb. O těch jejich svítících blbostech nad klávesnicí radši pomlčím.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 23 pro 2008 15:49

Hm...no co mám doma to nové MSičko GT 735,tak jsem se podíval dovnitř a konstrukce vypadá velmi promyšleně a pevně.A i všechny světové recenze jsou v průměru okolo 80-90%.Uvidíme za čas.Možná Ti dám za pravdu-možná ne.Ono dost záleží hlavně na tom jak se k tomu výrobku chováš.|Malý dodatek pro Michala:stačí mít kvalitní notebook a nikdy nepotřebovat servis.Měl jsem Acer Travelmate v hliníku za 90k a za 7 let zcela bez závad.Nakonec jsem ho dal tchánovi na účetnictví a šlape dodnes.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 23 pro 2008 15:56

Ja drzel 15,4" model s Go7600(Tusim VX2) a ThinkPady Tckoev rady i korporatni HP jsou tedy jina liga. Nevim - mozna mensi model je kvalitou jinde. :wink:
Ja bych TM tedy nechtel radeji nez EliteBooka, ale asi osobni preference. A NBD sice je, ale bohuzel tak mnohdy nefunguje - 2 az 3 dny proste nejsou NBD.
Delly nejsou spicka - s tim souhlasim. Ale servis je na jednicku. Sam uz mam zazito. A ty svitici blbosti nejsou otazka kvality. Je to nevkusne, na prd, ale na kvalite to neubira - Resi to tmava folie :wink:

Roman: Nestaci mit kvalitni notebook. Muze byt superkvalitni, ale zakladni desky, grafiky, disky, LCDcka - to zadny vyrobce notebooku neovlivni.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

mates5
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 27 říj 2008 10:27

Gateway FX

Příspěvekod mates5 » 26 pro 2008 18:09

Ty novy MSIčka vypadaj naprosto nadherne to jak jsou jednoduche, alegantni a osobite(vzhledem mi pripominaji stribrny Aston Martin s prekrasnym rudym interierem) proste je vyhotoven z kartacovaneho hliniku je vykonny a k tomu za skvelou cenu. Nedavno jeden muj kamarad me zadal abych mu vybral nejakej notebook na kterym si dobre zahraje a bude se mu libit, hned sem vedel kam na czc, od prvniho pohledu se mu zalibil tak ted doufam ze si ho na ty Vanoce poridil. ne kvuli nemu ale kvuli sobe. hrozne se na neho tesim...:D
Gateway P-6831FX C2D 1.86Ghz 3GB RAM 8800GTS 250GB HDD

mivlak
guru
Příspěvky: 1278
Registrován: 22 říj 2007 22:41

Re: Gateway FX

Příspěvekod mivlak » 26 pro 2008 20:08

mates5 píše:proste je vyhotoven z kartacovaneho hliniku je vykonny a k tomu za skvelou cenu
odkdy je Aston Martin za skvělou cenu? :roll:
DELL VOSTRO 1500
T7250 - 2,5 GB - WD3200BJKT - UltraSharp™ WSXGA+ TrueLife™ - 8600M GT - XP SP3 & Vista Business - 9 cell - VX Nano
+ external WD3200BEVT

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 26 pro 2008 21:06

To je presne - tyto znacky hrajou predevsim na vzhled. Nekvalitni a jeste k tomu osklivy notas by si nikdo nekoupil- Hezky a nekvalitni se naopak prodava vyborne.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

mates5
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 27 říj 2008 10:27

Gateway FX

Příspěvekod mates5 » 26 pro 2008 23:59

Pro mivlak a jine, to mas pravdu, ten kdo si kupuje Aston Martin na cenu nehledi a kdyz uz chces rypat do nesmyslu, ktery kazdny normalni pochopi bylo by lepsi treba napsat od kdy se Aston Martin vyrabi z kartacovaneho hliniku ze, ale vas(skoro) vsechny tady zajima jenom cena a cim vic L za slovem dell tim lepsi. Pripadate mi jak banda egoistickych byrokratu, kteri maji nemeny kod instrukce, pro vas existuje jenom to vase a zase vase, nazor druhych je vam lhostejny, snazite se ho pouze za kazdou cenu vyvratit, poprit nebo znehodnotit a to vse pod zastitem svych nekonecnych vedomosti a zkusenosti o kterych si pouze myslite ze jimi disponujete. Tak a uz je skoro zitra takze mazu spat:D
Gateway P-6831FX C2D 1.86Ghz 3GB RAM 8800GTS 250GB HDD

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 27 pro 2008 00:48

Mates: Amen. :lol: Rekni mi treba, kdyz uz jsem teda ty prachy zbytecne vyhodil prDell, co bych mel delat, kdybych mel MSI a najednou by odesel motherboard. Den pred vikendem a po vikendu musis mit dodelanou praci. Ja zvednu telefon, reknu o co jde a druhy den napochoduje servisak s novym MB. A pak mi rikej, ze platime za nic a doporucujem hovadiny. Az se ti chlapce stane to, ze ti notas s mizernou podporou odejde, uvidime. Napr. data ti MSI zdarma z rozbiteho HDD nedostane - u Dellu se o to pokusi (samozrejme ne vzdy se to podari, coz by mel chapat i ten nejvetsi ignorant).
A MSI srovnavat s Astonem? Jejda to ne... spis Hyundai - korejska znacka, snazici se zvednout z blata, kam ji dostala vyroba absolutnich srotu.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

mates5
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 27 říj 2008 10:27

Gateway FX

Příspěvekod mates5 » 27 pro 2008 10:23

To co pises je bezesporu luxus a jednoznacne plus. Ale vzhledem k tomu ze dell je natolik neporuchova znacka a mohla si dovolit tuhle fičuru je zrejme ze z velke pravdepodobnosti do konce zivotnosti vyrobku tento servis nebudes potrebovat takze penize vlastne platis zbytecne jen tak pro jistotu a jak rika zakon schvalnosti to co si pojistis proti nehodovosti nikdy nehodu mit nebude. A pokud mas nejakou dulezitou praci na ktere makas nevim kolik dni urcite si ji kazdy den zalohujes na nejake externni zarizeni nebo posles na svuj e-mail(pokud teda nema par GB i kdyz seznam je ted neomezenj takze... :D)vsuede se to tak dela na uradech ve firme proste vsude kde jsou dulezita a nepostradatelna data a i kdyz je to dell porad to je jenom elektronika nespolehliva jako vsechno ostatni...
Gateway P-6831FX C2D 1.86Ghz 3GB RAM 8800GTS 250GB HDD

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 27 pro 2008 10:33

Michal27 píše:To je presne - tyto znacky hrajou predevsim na vzhled. Nekvalitni a jeste k tomu osklivy notas by si nikdo nekoupil- Hezky a nekvalitni se naopak prodava vyborne.
Hm..předchozí modely MSI bych si nekoupil.Ovšem s novými modely se rapidně změnila situace.Jak vzhledem,tak jakostně.A rozhodně věřím více zkušeným hardwarovým recenzentům než některým zaslepeným lidem zde na foru.(navíc u těchto recenzí byl přístroj rozebrán a objektivně posouzen)-Dodatek:a jen ,tak mimochodem Michale notebooky jsou spotřební zboží,takže nejlepší je mít další náhradní přístroj a nepotřebuješ ani NBD.Tečka.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3


Zpět na „notebooky - ostatní značky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti