Notebooky Clevo/Eurocom od Goldmax - dotazy, srovnání

Gigabyte, Razer, Gericom, Premio, Com4, ... (pro hojně diskutované značky zřídíme vlasatní skupinu)
orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Notebooky Clevo/Eurocom od Goldmax - dotazy, srovnání

Příspěvekod orgasmic » 04 pro 2013 15:37

//EDIT by swarm: Na základě žádosti o vytvoření dalšího vlákna s možností diskuze o Goldmaxu v kontextu srovnání s konkurencí a dalšími dotazy těch, kteří o těchto noteboocích uvažují, vyhovuji. Toto téma nechť slouží takovým dotazům. Konec hlášení.

Urcite sem neprestane nekdo chodit, ze napisi svuj nazor, ktery je navic opredeny "dukazy" na jiny server do diskuze k tomu urcene.

Jedinou alternativou je MSI GE40...ale to neni uplna konkurence kvuli pouzitemu HW.

Zase moc lidi nezkousne hrat na malem displayi.


EDIT: Jinak Ondro asi nectes uplne me prispevky v diskuzich u recenzi, protoze jinak by jsi zjistil, ze tyto skladacky nehanim, ale jen srovnavam s tim, co je momentalne na CZ trhu.
Z 90% se to toci kolem cen, proto bych doporucil rovnou ceny Goldmax upravit, nez vsude uvadet, ze jsou individualni slevy, letni slevy, vanocni slevy. Pak je v tom mensi gulas a zadna transparentnost.
Asus ROG Strix G18

vavroň
guru
Příspěvky: 686
Registrován: 01 led 2013 14:03
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod vavroň » 04 pro 2013 19:29

Jak píše orgasmic, i mne ceny Goldmaxu dosti matou. Když vybírám notebook (a obecně cokoliv), tak chci vždy co nejvíce výbavy za co nejméně peněz, tím pádem porovnávám ceny stejně vybavených noťasů. Pokud porovnávám ceny 17tek s parametry i7+GTX770M, kouknu na Asus G750JX za nynějších 34 990Kč, u MSI GT70 vidím 35 490Kč (35 890Kč u aktualizovaného modelu) - ceny z alzy, a pak se podívám na vaší X5ku, která ve srovnatelné konfiguraci stojí 42 985Kč, a to má nejmenší disk . Tak mi řekni Banglo, který blázen by X5 koupil za tuto cenu? Na to mi odpovíš, že máte individuální slevy, jenže kolik, za jakých podmínek, pro každého nebo podle toho jak se zrovna vyspíte ve firmě? Když totiž srovnám jen tabulkové ceny, vycházíte z toho nejhůře. Neber to jako útok na tvou osobu, takhle to ale vidím já a asi i dost dalších zájemců o herní ntb...
NB: MSI GX660 (stock + i7 840QM & 8GB RAM), MSI GS70 2QE (i7 4710 MQ + GTX 970M)
PC: i7 6900K + MSI GTX 1080..

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 04 pro 2013 22:43

Panove, vec se ma tak, ze ne vzdy hraje prim cena a hlavne ne vzdy hraje prim GPU + CPU. To je dle Vasi uvahy rozhodovaci faktor a ja Vam mohu sdelit, ze zdaleka ne kazdy kouka na kombinaci techto dvou komponent. Co se tyce cen, kazdy by dnes rad dostal SLEVU a pokud nastavime ceny nejnizsi mozne, ze kterych nebude mozne couvnout, pak lide budou pozadovat slevy i presto, kterym nebudeme moci vyhovet. Proto tato smluvni cenova politika - kdo chce slevu, pozada a usmlouva si ji jako pri nakupu automobilu - zda taky skoro nikdo nekupuje ze cenikove ceny. Je treba se v dnesni dobe odlisit konkurence, se kterou nelze souperit - giganty typu Alza, CZC a desitky dalsich. Proto nabizime neco jineho, venujeme zakaznikovi maximalni pozornost, cas a usili, coz zamestnanec kterehokoli gigantu nikdy neudela. Pro nej to je jen dalsi otravny zakaznik, ktery mu pridelava starosti a kliknout na tlacitko ADD TO CART/PRIDAT DO KOSIKU dnes neprinasi dostatek uspokojeni. Je to vec diskuze, kterou muzeme zahajit.
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10669
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 05 pro 2013 09:35

Já Ondru plně chápu.Výrobky na zakázku se vždy odlišují od bězné konfekce.Taky má každý na výběr čemu dá přednost.Já osobně jsem zatím dal přednost značce MSI.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 05 pro 2013 10:08

To je strizlivy nazor, diky Romane. Ja nikomu nakup beznych stroju nevycitam ani nevymlouvam, ale Kuba to dela stale dokola. Kdekoli mame recenzi nebo test, vzdy se tam objevi doporucuje vse ostatni jen ne Goldmax, ja prece nebudu chodit pod recenze vsech ostatnich notesu nebo do vaseho MSI/ASUS vlakna a psat stejne nazory. Mas si kubo sjednat moznost recenzovat notesy na nejakem webu a ti by te mohlo uspokojit, vynechat goldmax ze sveho zajmu mimo pripadnou recenzi. Redaktoru neni nikdy dost :-)
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

Python.P
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvekod Python.P » 05 pro 2013 10:18

kvalitních redaktorů není nikdy dost, pseudo redaktorů je všude habakuk....
X301 - "WKS"
T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)
past: X220,T420,T400,X60,X31....

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 05 pro 2013 10:31

Ondro, to je jak s mongolem porad dokola.
Ja nikomu nakup Goldmax nerozmlouvam, jen poukazuji na vysoke ceny vzhledem ke konkurenci.
Goldmax v dane cene nic lepsiho oproti konkurenci nenabizi, kolikrat prave naopak, tedy krome moznosti lepsiho CPU nebo GPU, ale potom jsme s cenou zase nekde uplne jinde.

Ja vzdy srovnavam recenzovanou konfiguraci s jinym notebookem, co se da v CR koupit.
Nikde jsem nikdy nepsal, Goldmax je na ho***, nikdo to nekupujte.
Pouze prime srovnani.
Ze se Ti to jako prodejci Goldmax nelibi je logicke a muzes se z toho poucit :wink:

Kdyz tu porad pises o nejake Goldmax komunite, tak nechapu, ze na vasich strankach nevytvorite vlastni forum.
Tam si pak muzes nechavat pouze komentare, ktere se Ti budou libit 8)

Uz jsem to i nekolikrat psal, ze jsem o Goldmax jako alternative premyslel, ale bohuzel i po sleve bych na tom byl hure nez u jine znacky.

V Nemecku jsou prodejci skladacek, co nabizi uplne jine ceny.
Dokonce jiz dnes nabizi pro ceske zakazniky moznost reklamace takove, ze oni zaplati naklady na kuryra.

Mam kontakt i na cloveka, co je vasi cenovou politikou tak zhnusen, ze premysli o obchodni spolupraci s jistou znackou a prodejem v CR.
Nebylo by to jako hlavni zdroj prijmu, ale privydelek, takze ceny by byly v ramci nemeckych cen.
Naposledy upravil(a) orgasmic dne 05 pro 2013 10:37, celkem upraveno 1 x.
Asus ROG Strix G18

kubino
guru
Příspěvky: 811
Registrován: 15 čer 2007 19:07

Příspěvekod kubino » 05 pro 2013 10:36

Nový notebook si pořizuju zhruba jednou za dva roky, a i když na Goldmax čas od času zabrousím, tak mě vždy odradí cena. Na nějaký individuální slevy se nespoléhám, jsem zvyklý, že veřejně zobrazená nabídka je platná a neměnná. Na Alze nebo v Tesku by mě taky nenapadlo smlouvat. Analogii s nákupem vozu nechápu, možná se dá smlouvat o cenu v bazaru, ale nová auta jsou snad za tabulkové ceny, ne?

Každopádně jsem ale rád, že tyhle skládačky na trhu jsou a že se řeší tady na fóru. Cílem by mělo být informovat uživatele o možnostech co si lze pořídit. Konečné rozhodnutí o nákupu už je osobní věc a neměl by do ní nikdo nezainteresovaný zasahovat (ani moderátoři).
[size=92]Compal->Asus->Dell (Razer->Logitech)[/size]

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 05 pro 2013 10:40

Ceny u dealeru na nove vozy jsou samozrejme smluvni.
Neznam moc lidi, co by koupilo novy vuz bez slevy.
Takova sleva muze presahnout i 10% na vuz do vyroby.

Ona se musi brat v potaz i zustatkova cena notebooku pri dalsim prodeji.
Je to nazorne videt napr na aukru, kde se Goldmax notebooky vydrazi za nizsi penize, nez treba stejne MSI.

Ja jsem take za Goldmax svym zpusobem rad.
Kdyz nekdo touzi po tom nejvykonejsim, ma moznost si to koupit a nemusi resit pripadne problemy s komunikaci v cizim jazyce.

Zase vsechna cest s naslednou podporou u Goldmax...je videt, ze se Ondra snazi, ale vzhledem k objemu prodeje ty moznosti ma.
Kdyby prodaval ve velkem jako konfekcni znacky, tak by to jiste takove nebylo.
Asus ROG Strix G18

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 05 pro 2013 10:48

Jeste jedna vec k tem cenam.
Chapu, ze Goldmax nema takove prodeje, aby nakupoval komponenty za ceny nekterych vetsich prodejcu v Nemecku, ale porad ten rozdil neni takovy, aby ospravedlnil nastavene ceske ceny konfiguraci.
Staci se podivat na ceny mensich zahranicnich prodejcu, ktere nejsou o moc vyssi nez u jinych v Nemecku.

Proste tady evidentne chybi konkurence pro Goldmax.
Jestli ten clovek do toho pujde, tak jenom lepe pro nas, protoze Goldmax bude muset chte nechte zlevnit, aby se udrzel.
Asus ROG Strix G18

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 05 pro 2013 22:08

Podle mého se najde dost lidí co si od Goldmaxu koupí NB radši než z Německa a to jen z důvodu že se nemusí bát o peníze jestli je zašlou správně a pak taky zde mají komunikaci v rodném jazyce.
Já už jsme 5 lidem kupoval NB CLEVO z Německa a to hlavně z důvodu že se báli poslat peníze někde do Německa když se ještě neuměli domluvit.

Jako mě se třeba u XMG libí že si na NB dávají více záležet než DevilTech či Eurocom. XMG totiž nemá jen logo jako samolepu což já osobně hodně cením a také používají kvalitní pastu a né tu základní sračk*. Ale třeba na takový Americký XOTIC-PC asi nemá nikdo ,protože ty vám NB upraví dle přání (přetaktují, vytetují obrázek třeba Battlefield na víko ,upraví chlazení ,atd.) prostě kvalita za slušné peníze. Nabízí plno NB a komunikace je na jedničku :)

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 05 pro 2013 22:45

Nebudu tady diskutovat verejne nas byznys model ani Vam vyvracet Vase domenky kluci. Forum je od toho, aby se zde lide vykecali a ulevili si, ok. Nemate ale poneti, kolik stoji usili, casu a hlavne financi dostat se zakaznikum jako maly subjekt na oci. Provozovat firmu jako konkurenci pro zabavu v tomto nelehkem odvetvi je utopie, draha utopie a kazdy by toho brzy litoval z tech nebo jinych duvodu. Zakaznici Goldmaxu, zde sve pozitivni dojmy publikovali nescetnekrat (support, reklamace, jimi zakoupene notebooky) a toto vlakno vse doklada. Diskuse smeruje k prestrelkam, proto se vice nebudu vlakna ucastnit. Diky vsem za nazor, jakym smerem by se mel Goldmax ubirat. Dobrou noc.
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

Falathrim
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 06 říj 2009 13:28

Příspěvekod Falathrim » 06 pro 2013 13:35

Mno když už jsem u těch cen ja teda přiznám se, Goldmax taky z prvu neplanoval a to taktéž kuli ceně na stránkách.

Nakonec jsem teda napsal mail a dostal jsem odpověď pak dlouhej rozhovor po telefonu na co notebook, kam notebook zda budu nosit, vozit, litat co planuju hrat a jak moc pěkně to chci hrát, zda na kolene nebo u stolu, a podle ceniku jsem byly na ceně kolem 54k, ale nakonec jsem platil 38k takže ja nevím zda je to problém někam písnout a domluvit se ja ten problem neměl.

Pravdou je za 54k bych ho nebral to bych mohl mít jine značky s jiným vykonem, ale jsem rad že jsem si nakonec Racera pořidil na 99% splňuje moje požadavky tak jak jsem si je zadal a zbytek je moje hloupost.

Neříkam ze Goldmax je nejlepší a ani že za ty prachy bych neměl lepší stroj. Měl jsem mnoho značek notebooku a každej měl něco ale za mě stejne jako jsem byl spokojeny s Dellem a doporčoval jsem ho tak ted klidne doporučím kouknout a hlavne zavolat co a za kolik u Goldmaxu.

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 06 pro 2013 22:17

Za 38tis to musel byt notebook z testu ne?
Asus ROG Strix G18

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 12 pro 2013 10:48

Recenze Goldmax Monster 3.0 z PCT testována jedním z největších PC nadšenců v ČR Zdeňkem Obermaierem. http://pctuning.tyden.cz/hardware/noteb ... y?start=12

Zajímavé jsou jeho priority a pohled na notebooky všeobecně, moc testů notebooků na PCT nerealizoval. Podává docela nový svěží pohled na notebooky. Co je v jeho recenzi nového? Tak například jako jeden z mála si dovolil sám od sebe nejen updatovat BIOS stroje, ale také nainstalovat moddnutou verzi, která je neocifiální a záruku by Vám s ním výrobce neuznal. Dále přikládá nebývale vysokou důležitost taktovacím schopnostem notebooku jak u CPU tak u GPU, byť výkonový přínos dosahuje pod 10%, tedy v reálu zcela nepostřehnutelné a zbytečné. Jedná se o malý 13,3" notebook, nikoli obrovskou sedmnáctku se SLI, která by mohla lámat rekordy. Recenze notebooků tyto pasáže běžně neobsahují, proto je to něco nového, proč ne :-)

Osobně nesouhlasím s tvrzením, že FHD je na 13,3" moc. Máme tu retinu, 3K displeje, FHD natelefonech a nově brzy také 4K displeje, kde zdaleka nejde o velikost písma při surfování, ale o množství pixelů a jejich viditelnou/neviditelnou hustotu. Je to nezastavitelnýn trend a sem moc rád, že tomu není naopak. To mě v recenzi zarážé nejvíce.

Zbytek recenze je již klasika. Chlazení v klidu tiché, v zátěži si to vyloží každý po svém, což dokazují nejasné formulace "není sice nijak extrémně vysoká a zvuk není nepříjemný, večer ale o počítači budete bezpečně vědět. Jelikož jde o malý notebook, musíte sedět blízko něj a o to více hluk uslyšíte." Nebo "Při hraní a maximální zátěži není hlučnost nijak hrozná, ovšem tichý notebook to rozhodně není." To by očekával asi každý vzhledem k ukrytému výkonu a malému tělu. Ghost se ptal v našem vlákně na hlučnost, tohle tedy zaznělo z úst redaktora. Teploty jsou v pohodě, v zátěži při hraní a tedy reálném vytížení jsou pro GPU 70C, pro CPU 80C. Pokud však budete notebook synteticky vytěžovat, pak dosáhnete stejných 70C na GPU, výrazně vyšších až 93C na CPU. V reálu tato situace však nenastane a throttlingu se nedočkáte.

Škoda, že se redaktor nevyjádřil k IPS, cením však jeho snahu vysvětlit čtenářům jak funguje CLEVO byznys a kolik firem na světě notebooky prodává. V tom ne každý má jasno. V zahraničí můžete pořídit levněji, to víme již léta. Konkurenci je mu pouze Alienware M14x, který se prodava vsak podstatne draz a Obr to nekolikrat zminil. Recenze z pohledu nadsence je to jina, ale myslim ze v celku povedena. Je mi jasne, ze by si idealne predstavoval notebook s nejake slitiny za cenu okolo 20K a stavajicim vykonem, kde chlazeni je i v zatezi neslysitelne, to je vsak utopie. Dodam, ze se nam notebook na ceste z redakce zive k obrovi poskodil, takze resime reklamaci u PPL :-(

Projdete si recenzi a sdelte mi sve dojmy panove :-)
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070


Zpět na „notebooky - ostatní značky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti