Prestigio Nobile 156 jak výměnit baterii CMOS

Gigabyte, Razer, Gericom, Premio, Com4, ... (pro hojně diskutované značky zřídíme vlasatní skupinu)
JirkaB
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 12 čer 2012 16:37

Prestigio Nobile 156 jak výměnit baterii CMOS

Příspěvekod JirkaB » 11 kvě 2013 14:16

Podezření na špatnou CMOS baterii.
Mám 8let starý notebook Prestigio Nobile 156 . Viz

http://www.gsm4u.cz/recenze-notebook-pr ... ek1332.htm

Při vložení kabelu do zásuvky (síťové napájení), notebook se ihned zapne, bez toho aniž bych použil tlačítko start na notebooku. Při vypnutí pomocí tlačítka na přístroji se přístroj normálně vypne. Také při opětovném zapnutí pomocí tlačítka start na notebooku notebook naběhne. Takže tlačítko start na notebooku je v pořádku. Objeví se však zpráva:
ERROR
0271: Check date and time settings
Warning
0251: Systém CMOS checksum bad – Default configuration used

V případě zapnutí zdrojového kabelu do síť.zásuvky a použiji tl. ESC, tak WIN7 normálně naběhne, ale se špatným datem a časem….který v zápětí lze aktualizovat (spodní lišta=hodiny=změnit nastavení hodin a datumu).

Při restartu se bios, čas s datem vždy uchová, stejně tak, když nevytáhnu zdrojový kabel ze zásuvky (síťové napájení).
Vytáhnu-li však zdrojový kabel ze zásuvky, při opětovném zapnutí notebook reaguje tak, že se ihned zapne, bez toho aniž bych použil tlačítko start na notebooku tak, jak jsem popsal v úvodu...

Nevíte, kde je baterie CMOS umístěna? Poradí mi někdo nejrychlejší postup, jak se k baterce dostat? Kterému značkovému notebooku se Prestigio N156 podobá? Fujitsu Siemens?
Děkuji za odpověď

JirkaB
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 12 čer 2012 16:37

Příspěvekod JirkaB » 13 kvě 2013 10:14

Takže jsem si pomohl sám.
Baterie je pod klávesnicí. Výměna baterie CR 2032 za novou. Vše funguje, jak má.

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 13 kvě 2013 10:27

Kdyz budes priste potrebovat, tak jukni na youtube, tam byvaji videonavody na rozebrani snad vsech notebooku.
Asus ROG Strix G18

JirkaB
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 12 čer 2012 16:37

Příspěvekod JirkaB » 13 kvě 2013 13:09

Díval jsem se, ale ten můj tam nebyl :cry:

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 13 kvě 2013 13:59

Tak baterie je snad vždy pod klávesnicí nebo pod zadním krytem. :)


Zpět na „notebooky - ostatní značky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti