XMG P722 Pro (Clevo P370EM) - zkušenosti

Gigabyte, Razer, Gericom, Premio, Com4, ... (pro hojně diskutované značky zřídíme vlasatní skupinu)
roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 01 čer 2013 17:03

Efektní touchpad.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 01 čer 2013 17:11

Docela síla, jak je to v zátěži zase hlučný jako prase. Ani těch 38dB při kancelářské zátěži neni zrovna ticho. MSI GT70 s Haswellem a GTX780M bylo s hlučností taky dost bídné.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 01 čer 2013 17:24

Píší že je to engineering sample, který měl také opravdu staré ovladače, takže bych tyhle recenze jako bernou minci nebral. Výkon, teploty, chování ventilátorů ani stabilita při hybernaci apod nejsou v takovém případě moc vyladěné, zato však recenze vyjdou dříve což čtenáře potěší. Většinu mladistvých chyb pak řeší nové biosy, které vycházejí z pravidla těsně po vydání a to poměrně často. V tom testu byly nízké teploty vzdálené od nějakého podtaktování ve FURMARK, ale takty padaly - prostě ES a jeho dětské nemoce. Design notebooků je venku, což je asi největší změna :-)

Abych se přiznal, ještě si nejsem 100% jist jak ten boost taktu funguje v reálu, popravdě...

Co mě zklamalo je ale výdrž, kde je avizovaných 50% které na nás reklamy Intelu vyřvávaly? Výkonový nárůst tytam a spotřeba též stojí, recenze na PCT je také spíše pochmurná, chybí nam konkurence od AMD?
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 01 čer 2013 17:51

Tak boost by měl fungovat do té chvíle pokud GPU nepřekročí určitou teplotu či TDP. Je to nějak jako u desktop GPU nVidia.
Jinak hlučnost je cca stejná jako u P170Hm/EM
Ale teploty se liší hlavně použitou pastou. XMG používá kvalitní pastu tuším Arctic Cooling takže teploty v plné zátěži jsou na dobré úrovni.
Snad se to škrcení GPU a nefungující turbo u CPU v plné zátěži vyřeší jak Ondra říká po update BIOSu jinak by to byla fakt škoda.
NB se mi celkem líbí když to srovnám s mým minulým P170Hm tak design je lepší ,ale jen škoda že je ten touchpád tak zapuštěný. To osvětlení na něm jde naštěstí vypnout ,ale nevím zda jde vypnou to osvětlení nad klávesnicí které ukazuje hlasitost zvuku. Takto zapnuté to svítí jak lampa. :)

Ale jinak jak svítí ten touchpád tak koukám že si tam výrobce může dát své logo. Co jsem koukal na XMG které už tyto nové CLEVO prodává tak tam mají své vlastní logo :)

Ale furt by mě prostě zajímalo proč stojí nVidia tak draho v NB když v desktopu má ceny na cca stejné úrovni jako AMD. Podle mě je to škoda ,protože nevěřím že je výroba dražší jak do desktop karet a určitě by nVidia GPU chtělo odzkoušet plno lidí.

Upravené P170Hm/EM :D
http://www.notebookcheck.com/Test-One-K ... 010.0.html
V plné zátěži chladí FAN GTX 770M 100% otáčkama WOW :)

Jinak XOTIC PC už prodává nové CLEVO. Tady třeba nejvyšší model.
http://www.xoticpc.com/sager-np9390-cle ... figure=yes
nVidia GPU je teď nějak levnější než co si pamatuji jak stála za příplatek GTX 680M. Za 680M chtěli většinou ve SLI kolem 1000$ :)

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 25 črc 2013 20:15

Tak CLEVO P370EM podporuje nový AMD HD 8970M 4GB :)
GTX 780M zatím není jistá :wink:


Zpět na „notebooky - ostatní značky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů