Notebooky značky Clevo/Eurocom (Goldmax)

Gigabyte, Razer, Gericom, Premio, Com4, ... (pro hojně diskutované značky zřídíme vlasatní skupinu)
Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 06 zář 2013 09:57

Bangla: Probíhá tu poklidná diskuze, byl bych rád, kdyby ses tu dále nesnažil podněcovat flamewar, tím, že na negativní hodnocení v recenzích a následné komentáře dokola reaguješ stylem: "my jsme spokojení, ostatní nám pouze závidí, mají nulové zkušenosti a nemají na notebook za 60 tisíc".

Apropo moje tři roky stará wokrstation od HP s dvěma 6core Xeony, 48GB ECC RAM a nejvyšším nedávno dostupným AMD FirePro pořád má při práci s videem a renderem dvakrát takový výkon než zmíněná Cleva a v Inventoru by jim natrhla zadek pravděpodobně o řád. Taky to nebyla levná mašina, takže nemá cenu tady diskutovat o tom, kdo na co má nebo nemá.

1) Nenič tedy zdejší atmosféru poklidné diskuze zbytečnými výpady.
2) Toto vlákno není PR kanál výrobce/prodejce a srovnání s konkurenčními produkty není zakázané (naopak může být vítané). Prioritou fóra je, aby se uživatelé a případní zákazníci dozvěděli co nejvíce, což může zahrnovat srovnání s konkurencí. Ve vláknech o MSI se řeší srovnání s ASUSem, ve vláknech HP/DELL/Lenovo se pravidelně srovnává s přímou konkurencí a jestliže se někdo může rozhodovat mezi MSI a Clevo, je v pořádku, když zde dojde na srovnání.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 06 zář 2013 10:13

Recenze Goldmax X3 na xnb je naopak velice pozitivni, za negativni by ji oznacil malokdo. Mas pekny vykonny desktop, necht ti slouzi verne Jirko. Zde diskutuji predevsim spokojeni majitele, kteri odrazeji me maximalni usili o sireni dobreho jmena notebooku EUROCOM a distributora Goldmax.cz, ktery jiz patym rokem uspesne na trhu pusobi - A byl jsi to prave ty Jirko, kdo na pocatku predpovidal (nezaujate, nestranne?) ze jsou to smejdy a na trhu vydrzime chvili, kdy se zacnou hromadit reklamace a cele to padne. Je to hlavne zakaznicka spokojenost, ktera by pro kolemjdouci ctenare mela byt hlavnim meritkem jejich potencialni spokojenosti, nikoli filtrovany vytazek z ruznych zdroju ruznych uzivatelu. Zde je z nejakeho mne neznameho duvodu spokojeny zakaznik zcela ignorovan ( a ze jich v tomto vlaknu promluvilo mnoho) a nedejboze by se naslo neco negativniho, to by bylo do nebes volajici. Smutne, ale jsme v CR a tady se uspech neodpousti.

Ps: nic neni dokonale, nedavno nam zemrel pouze 3 dny stary notebook, uplna smrt desky - pricina zatim neznama. Dovolena nedovolena, makalo se na naprave, nejvyssi priorita a zakaznik ma novy kus notebooku + kompenzaci. Vy*ere se automat u noveho nemeckeho auta, stane se i tohle. Ted jsem reklamoval firemni iPhone 5, nekolik mesicu stary a tak bych mohl pokracovat stale dokola.
Naposledy upravil(a) Bangla dne 06 zář 2013 10:28, celkem upraveno 3 x.
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

Scuber
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 06 srp 2013 09:48

Příspěvekod Scuber » 06 zář 2013 10:20

Já bych to uzavřel.

Nemůžeme srovnávat MSI GT60 například s X7 atp, případně s pracovními NTB, toto jsou zcela rozdílné NTB za jiné ceny, kde jsou zcela odlišné náročnosti na chlazení komponent, tím pádem i hlučnost.

Každopádně hlučnost obecně jako taková u NTB nebude nikdy řešena objektivně, jelikož každý jedinec má jinak nastavenou "citlivost" a požadavky.

Samozřejmě, každý si bude hájit to své, nakonec, buďme rádi, jak zde zmínil Ondra, že máme možnost volby a konečný výběr je na uživatelích.

Jen si možná troufnu tvrdit - nezkoušejte porovnávat NTB jen na základě předprodukčních, či jakýchkoliv jiných vzorků jen na základě recenzí. Nejlepší je, jako vždy vlastní zkušenost a úsudek. Pár NTB si pod rukama za poslední dobu prošlo, i konkrétně MSI a Eurocom (Goldmax) oproti právě ostatním zmíněným NTB, konkrétně v hlučnosti a chlazení není o nic horší, troufnu si tvrdit spíše naopak.

Samozřejmě v kategorii Výkonných herních strojů.

Workstationy a jakékoliv další NTB zaměřené na kancelářskou práci samozřejmě by se měly uchladit i bezhlučně, mnohdy i pasivně, Lenovo aspol, avšak také nechladí takovéto výkonně komponenty.

Je to to stejné, jako byste řekli, že jak je možné, že Subaru Impreza STi za takové peníze co stojí jezdí za 20L/100km (s lehkou nohou) a Vaše levnější Octavia 1.9. TDI, teď již vlastně 2.0 TDI jezdí za 4,5l/100km.
Přitom je, předpokládám, zcela jasné jiné zaměření obou vozů, stejně tak jako jejich výkonnost a preference jejich majitelů.

Hezký, snad slunečný, den a bez zbytečných hádek :-)
Goldmax (Eurocom) X7 - Intel Core i7 4700MQ Haswell, 16GB RAM, 2x ATI Radeon 8970M 4GB CrossFire, HDD data, SSD system, Win 7 Ultimate

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 06 zář 2013 11:09

Bangla píše:Zde je z nejakeho mne neznameho duvodu spokojeny zakaznik zcela ignorovan...
To si nemyslim. Někdy tu zazní něco pozitivního, někdy něco negativního. Tak jako v ostatních vláknech. Když tu někdo napíše pozitivní zkušenosti, tak se na něj hned nesesypou další tři, že nemá co být spokojený atd. Děje se tu ovšem to opačné - když někdo napíše něco, co ti připadá negativní, tak přijdeš a jdeš se s ním přít. Dle mého názoru úplně zbytečně.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 06 zář 2013 12:32

No že je MSI GT70 tiché. Jak psali na českém webu: ,,bál jsem se oby NB nevzlétl" :lol:
Na anadtech psali že CLEVO P157SM což je 15,6" NB je tišší jak MSI GT70. Zatímco teplota u MSI jede přes 90C u CLEVO je na 80C :)
A je úplně jedno od jakého to je výrobce ,protože je to cca na stejno a záleží hlavně i na té pastě co tam výrobce dá.
Nevím jak u Goldmax ,ale XMG, DevilTech ,Avell tam dávají stejný display co má MSI Chi Mei N173HGE. Barvy jsou tak akorát a kdo chce lepší display tak ať si připlatí když to výrobce nabízí ,ale nikdo ho nenutí je to jen zákazníkova volba do jaké ceny je ochoten jít. MSI, ASUS cenu nastaví a zákazník je nucen to zaplatit když to chce.

Jen si vezměte jak je MSI drahé s GTX 680M či GTX 780M. U této konfi i jiné se FAN ani v klidu v IDLE nezastaví a pořád ho jde slyšet.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 06 zář 2013 12:55

Vlasto za prvé to nebyl prodejní vzorek a za druhé tam byl procesor z extrémní edice.Prodejní kusy s CPU 4700 jsou bez zátěže velmi tiché.A když už narážíš na cenu tak MSI s GTX780M stojí lehce přes 50kk.Když jsem se obrátil na Banglu se stejnou konfigurací,tak ani náhodou i s deseti slevami nebyl schopen mi obdobnou cenu nabídnout(tam bych byl za 60).Asi tak se věci mají.
EDIT:u mého MSI v iddle je ventilátor vypnutý.mám na to program.teploty CPU i GPU okolo 50.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 06 zář 2013 13:20

Romane, základní X3 stojí v ceníku 49.597 Kč vč DPH 21%. Je tam čtyřjádro 4700MQ, 500GB hybrid, 8GB RAM, WiFi + BT, Váš vychvalovaný LCD displej CHI MEI a 780M. Pokud k tomu přičteš 15% slevu, kterou poslední dobou máme 1x měsíčně, např nyní trvala 1-5 září, (+ výjimečná sleva 20% přes prázdniny) pak se dostaneš na neskutečných 42K vč DPH 21%. Potenciál toho stroje je daleko vyšší než ono MSI za 42K a s nějakým extra dokupovaným SSD a pamětí jseš stále o 4-5K níž než MSI. V každém případě, kdo jde po ceně a sleduje web, koupí výhodněji, lépe a LEVNĚJI než u MSI/Asusu. Samozřejmě s 8970M, která je výkonnější než 770M, je cena ještě níže. Zkrátka letos jsme cenově bezkonkurenčně nejníže. Akce se opět bude opakovat, o tom žádná... lze si notebook objednat bez HDD a bez pamětí, zase to snižuje cenu, možností máme oproti skladovkám nespočetně.
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 06 zář 2013 14:15

No sice jsem chtěl X5tku,ale takovou cenu jsi mi v SZ rozhodně nenabídnul.Navíc MSI má v ceně OS,SSD a větší HDD i RAM.No nicméně na cenu 31000 kč co jsem dal za GT60 bych se asi stejně nikdy nedostal.(pravda měl jsem to bez dph) S SSD jsem tam za 33.5.
EDIT: jen tak z letmo jsem si zadal konfiguraci X5tky s GTX780M a výsledná cena? 66502 korun českých! když odečtu 15% slevu,tak je to stále dražší než MSI za 51000kč.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Scuber
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 06 srp 2013 09:48

Příspěvekod Scuber » 06 zář 2013 15:37

roman2277>Neber si to zle, ale proč se tady pořád dokola oháníš jen cenou?
Není lepší toto rozhodnutí nechat na koncovém uživateli? Ty sis od Goldmax nekoupil, někdo jiný třeba ano, toto je pestrá nabídka na trhu.

Nelíbí se Ti jejich politika, ať už cenová, či jiná, tak to nech plavat. Někdo zase naopak jejich služeb rád využije.

Pokoušet se neustále zhazovat Goldmax, či jejich princip fungování atp mi nepřijde moc fér. Taktéž by se TI nelíbilo, kdybys podnikal a někdo se Tě neustále snažil zhazovat.

Buď rád, že jsi dobře koupil.

Nebo je to opravdu vlastnost všude u nás?

Nikoho neobhajuju, jen říkám nezaujatý, slušný názor, kde se Vám snažím ukázat minci i z té druhé strany.

Zkus si to dělat, třeba to zvládneš lépe... Ale dokud nezkusíš, nezpochybňuj.

Hezký zbytek dne pánové
Goldmax (Eurocom) X7 - Intel Core i7 4700MQ Haswell, 16GB RAM, 2x ATI Radeon 8970M 4GB CrossFire, HDD data, SSD system, Win 7 Ultimate

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 06 zář 2013 15:59

Jen se oháním tím co mi Bangla nabídl nebo co mají v ceníku na goldmax.cz.Nic víc nic míň.A jinak jsme na diskuzním fóru a Bangla je PRODEJCE!! A ten potřebuje prodat jestli jste si to všichni uvědomili.
Naposledy upravil(a) roman2277 dne 06 zář 2013 16:02, celkem upraveno 1 x.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Scuber
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 06 srp 2013 09:48

Příspěvekod Scuber » 06 zář 2013 16:02

Goldmax funguje na principu smluvních cen.

100lidí 100chutí.

Touto krásnou větou bych toto téma uzavřel, ať nevzniká zbytečný flame, a můžeme se případně věnovat další konstruktivní debatě :-)
Goldmax (Eurocom) X7 - Intel Core i7 4700MQ Haswell, 16GB RAM, 2x ATI Radeon 8970M 4GB CrossFire, HDD data, SSD system, Win 7 Ultimate

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 06 zář 2013 17:20

HD8970M je sice o neco levnejsi, ale podle vseho neni porad Enduro vychytane.
Kazdopadne diky nasemu foru Goldmax zlevnuje :D
Asus ROG Strix G18

Scuber
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 06 srp 2013 09:48

Příspěvekod Scuber » 06 zář 2013 18:05

K cemu Enduro?:-D
Radeji k tomu vezme jeste jdnu AMD grafiku do CF a nemam problem s Endurem!:-D
Goldmax (Eurocom) X7 - Intel Core i7 4700MQ Haswell, 16GB RAM, 2x ATI Radeon 8970M 4GB CrossFire, HDD data, SSD system, Win 7 Ultimate

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 06 zář 2013 18:34

Romane nechápu proč tady pořád vytahuješ jako hlavní konkurenci Goldmax ,když si CLEVO NB mohu koupit s Německa od XMG ,DevilTech ,atd. za nižší cenu klidně.
Vezmi mojí konfiguraci. Já za ní dal pouze 54K i s dopravou :)
Má MSI za tuto cenu takový výkon?

Nevidím důvod proč by CLEVO mělo být za stejnou cenu či nižší jak MSI když CLEVO je lepší z důvodu upgrade/konfigurovatelnosti.
Když si teď pořídíš CLEVO s GTX 780M/HD 8970M tak příští rok můžeš udělat v upgrade. Půjde toto u MSI?


Jinak co se týče Endura tak už se to sice hodně zlepšilo ,ale pořád je prý Optimus od nVidia lepší. To je také důvod pro AMD už koukám nikdo nechce. Dokonce už ani AW zatím nebude nabízet AMD GPU.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 06 zář 2013 19:12

Vlastimil91 píše:Když si teď pořídíš CLEVO s GTX 780M/HD 8970M tak příští rok můžeš udělat v upgrade. Půjde toto u MSI?

Pravděpodobně ano. Je tam standardní slot a důležité je pouze trefit typ karty, která má čipy na správném místě a správné straně. Pokud neni FW přímo na modulu, tak se v nejhorším updatne BIOS, což by se objevilo někde na fóru. Prostě +- klasika, jak jsme zvyklí u všech podobných notebooků.

Vlastimil91 píše:Jinak co se týče Endura tak už se to sice hodně zlepšilo ,ale pořád je prý Optimus od nVidia lepší. To je také důvod pro AMD už koukám nikdo nechce. Dokonce už ani AW zatím nebude nabízet AMD GPU.

Optimus je určitě lepší, ale nebál bych se toho, že by AW nenabízelo v budoucnu AMD grafiky. NVIDIA měla letos svoje čipy dřív a v mnoha noteboocích získala převahu, ale teď s haswellama je spousta noťasů zas s Radeony, takže žádná velká změna se na trhu neděje.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)


Zpět na „notebooky - ostatní značky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti