Notebooky značky Clevo/Eurocom (Goldmax)

Gigabyte, Razer, Gericom, Premio, Com4, ... (pro hojně diskutované značky zřídíme vlasatní skupinu)
Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 29 srp 2012 14:58

Ty kráso to jsem si početl :)

Z mého pohledu:
O DevilTech a XMG jsem se dozvěděl přes notebookchcek kde mají reklamu. DevilTech už teď ne ,ale měl jí tam. Na notebookcheck testují XMG ,DevilTech a pak i jiné CLEVO. O pár dalších skladačů CLEVO šasi v Německu vím ,ale nejvíc důvěryhodně působí DevilTech a XMG.
O Goldmax jsem se dozvěděl přes PCtuning kde je občas nějaká recenze. Samozřejmě recenze jsou i jinde třeba na DD a Extranotebook.

To že by mělo XMG nebo DevilTech problémovou reklamaci bych neřekl. U DevilTech si jen zaplatíš za dopravu že jim to musíš poslat. XMG to nevím ,ale četl jsem že když jim napíšeš či zavoláš (AJ umí oba dva) tak pro NB ti přijede DHL kterým to oni posílají a ne debilním UPS který neumí ani zavolat že přijede.
Samozřejmě Goldmax má PPL takže náklady neplatíš ,ale to hlavně proto že je to v zemi ČR. Kdyby jsi byl v Německu a koupil tam od DevilTech tak taky za dopravu neplatíš. XMG tuším co jsem koukal mají že po Německu rozváží zdarma a dopravu neplatíš vůbec. U DevilTech si nejsem teď jist.

Jelikož jsem chtěl pořídit nový NB (nakonec s toho sešlo) tak jsem se ptal XMG. Celkem mě překvapili že odpovídali prakticky okamžitě. Sice v konfigurátoru nenabízí nějaké premium display co Goldmax ,ale prý není problém jim o to říct a oni vám ho dají. U nového CLEVO P370EM je premium display v základu. U DevilTech je toto nemožné ,protože když jsem se jich na to ptal tak odpověď byla taková že tyto věci chtělo prý hrstka lidí tak proto to stáhli. Ale slot na třetí disk místo mechaniky klidně udělají.

Jediné co celkem zamrzí u těchto výrobců je záruka na zdroj jen 6.měsíců ,ale podle zákona co já vím je to součást přístroje takže by to mělo být na stejnou záruku co má NB. S toho důvodu plyne že bych se dohadoval a požadoval to. Určitě si totiž nemohou upravit zákon pro sebe.

No a abych to sesumíroval tak si osobně myslím že ten kdo takové NB kupuje tak ví asi co chce a má trochu rozhled a né přijít do obchodu vytáhnou prachy a říct ,,dejte mi třeba tento model''.
Plus co má Goldmax je skvělá podpora a domluva pro zákazníka. Taky má (i když teď nový P170EM ne) českou klávesnici. Pro mě je ta klávesnice nepodstatná. Jsem na NB každý den takže si klávesy pamatuji kde jsou. Abych dokončil tak Goldmax má v konfigurátoru rovnou možnost větší nabídky a nemusí se výrobce ptát tak jako u DevilTech či XMG zda mu to dají.

XMG má taky dobrou komunikaci a podporu. Nemají sice takový konfigurátor jako Goldmax ,ale stačí se jich zeptat a snaží se vyhovět.

DevilTech no tak ten už moc dobrou komunikaci nemá jen když jim zavoláte tak to vám řeknou hned. Nejvíc mě ale na nich štve že nedodají číslo balíku a musíte o něj nesmyslně žádat a než vám po e-mailu odpoví tak máte balík doma přes UPS které neumí zavolat a nebo je chyba u DevilTech že mu nepředali číslo telefonu na příjemce.

Teď to hlavní a určitě nejsem sám. Každý výrobce má něco a každý zákazník to bere jinak. Cena ta hraje v dnešní době asi hlavní roli a tu má DevilTech a XMG na úrovni. Za to Goldmax moc ne ,ale je to dáno spíš tím že cenu diktuje Kanadský Eurocom který není moc levný ani v Kanadě/USA kde je levnější a stejně dobrý Sager a takový XOTIC nabízí ještě větší a asi největší škálu konfigurovatelnosti.

Tot můj názor :)

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 29 srp 2012 15:14

Vlastimile, diky za prispevek, ja se vsak primarne vyjadroval o tom proc a jak znacit notebooky zalozene na sasich CLEVO, dodaci lhuty, ceny, rychlost komunikace nebo moznost volby konfiguraci je vec zcela odlisna :-)
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 29 srp 2012 15:30

Abychom to rozetnuli, tak bych pridal ke znackam notebooku novou sekci Clevo a v nem resil podruzna temata jako je to u napr Acer atd.
Asus ROG Strix G18

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 29 srp 2012 15:55

orgasmic: Viděl bych to podobně. Sekce Clevo s popiskem obsahujícím nějaké zde zmiňované resellery a uvnitř nejlépe témata s názvy Clevo notebooků a v závorce pro lepší orientaci opět nějaké názvy, které používají zde zmiňovaní reselleři.

Pak k tomu třeba vlákno o Goldmaxu, Deviltechu, XMG atd., kde by se řešily věci spojené s nákupem, reklamací, konfigurací a tak.

Bangla píše:My se prezentujeme jako EUROCOM/GOLDMAX, který staví notebooky na šasích CLEVO, což je jednoduchá pravda. Ponižování "Alza GigaMax nebo Alza TurboMonster" k poloprofesionálovi moderujícímu forum, resp. hlavnímu recenzentovi webu nepatří už z toho důvodu, že by jsi měl v případné recenzi našeho stroje přistupovat již od počátku nestranně a s odstupem, to však z tvé pramenící skepce a zesměšnování bohužel nehrozí.


Podle mě by bylo fajn dojít k nějaké myšlenkové shodě, proto to řešim. Tady nejde o zesměšňování - opravdu ho nemám v plánu a necítím žádnou zášť nebo jakýkoli jiný negativní pocit. Prostě mě jiný název nenapadl. Myšlenka o přejmenovávání jednoho prduktu je ale z toho zřejmá.

Důvod proč to řeším? Vícero uživatelů už mi napsalo SZ, proč je nutné aktuální dělení, kdy se jeden stejný notebook řeší v 5 vláknech. Přemýšlel jsem nad tím, všechno poctivě pročetl a musim dám těmto lidem za pravdu. Mít jeden thread k jedné Clevo šasi (bez ohledu na prodejce) mi připadá velmi přínosné. Někdo má problém a někdo, kdo má stejný notebook od jiného prodejce, mu může poradit s řešením. Pro tazatele je větší šance dostat odpověd. Odpovídající zas nemusí sjíždět 10 témat o tom samém. Na NBR to třeba pochopili a řeší to stejně, jako jsem tu zmínil.

K objektivnosti mých recenzí - řekni mi, která ti připadá zavádějící a podobným způsobem nekorektní, pokud máš pocit, že takové píšu.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 29 srp 2012 16:09

Hlavní sekce CLEVO a podsekce věnované jednotlivým značkám s tím, že EUROCOM(GOLDMAX) bude mít vlastní podvlákno, které bude mít i například německý MYSN.de dává smysl. Dovolil bych si možná navrhnout společné téma pro Německé prodejce, jelikož MYSN a DEVILTECH jsou tu upřednostnovany zcela zbytecne. Je to dále notebookguru.de, nexoc, one apod. Snažil jsem se podtrhnout, že jedno vlákno CLEVO/Sager/MYSN/GOLDMAX neni v nasich koncinach proste ferove reseni. Stejne tak kromě českého vlákna a německého vlákna tu může být i anglické, kde operuji další reselleri. Takto nejsou vsichni svetovi prodejci v jednom pytli.
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 29 srp 2012 16:15

Tohle cleneni je naprosto zbytecne, protoze jednotliva vlakna maji v rezii samotni uzivatele.
Tudiz bych tam presunul stavajici vlakna a nechal prostor tvorbe novych dle potreby.
Asus ROG Strix G18

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 29 srp 2012 17:33

Nevím proč by měl mít Goldmax samostatné vlákno. To by byla pak práce zbytečná. Deegr má Goldmax já mám DevilTech a ne jen já. Zase by jsme se dohadovali že to patří tam a to tam. Pořád by bylo samé OT OT a zase OT.
Jak navrhl Swarm se mi zdá nejlepší. Prostě jednotné vlákno a pak když tak vlákno o Goldmax kde se bude řešit ten nákup a podobně.

javak810i
guru
Příspěvky: 1308
Registrován: 03 črc 2009 16:34
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod javak810i » 29 srp 2012 17:46

Čtu si tady posledních pár stránek a nestačím se divit :D. Mě příjde logické (a myslím, že nejsem sám) mít vlákno CLEVO, kde se bude diskutovat o noteboocích postavených na tomto šasi. To, kdo je montuje pod svými přezdívkami s minimálními odlišnostmi v konfiguracích už je podle mě druhořadé a například nechápu, proč by měl mít Goldmax vlastní sekci (pokud zde na foru nemá zaplacenou reklamu). Vzít skládačku, dát ji jiné jméno a prodávat o 20% dráž podle mě není umění.
Lenovo Ideapad Y50 70 - Core i5 4210H, Geforce GTX 860M 4GB GDDR5
3DMark Fire Strike - 3519 Bodů
Huawei Ascend P6, Xiaomi Piston v2

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 29 srp 2012 18:16

Dal bych ruku do ohně, že 50% a více našich zákazníků nemá páru, co nebo kdo je CLEVO. Hlavně že vznikne nová sekce na úrovni značek MSI nebo HP. Občas tady odkazuji zákazníky, zdejší osazenstvo má mnohdy k dispozici řadu aktuálních novinek/benchmarků a ne každý je ochoten číst anglická fora.
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

javak810i
guru
Příspěvky: 1308
Registrován: 03 črc 2009 16:34
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod javak810i » 29 srp 2012 18:28

To je asi taková hloupost, jako napsat, že 80% (vašich?) zákazníků si nekupuje notebook na hry :lol:.

Je velmi naivní domnívat se, že člověk co je připraven vypláznout 50k za nadupaný herní notebook by ani neměl páru o tom, co je to "nějaké Clevo". Spíš bych to viděl tak, že 80% lidí kupujících nový notebook si prostě zajde do svého oblíbeného obchodu, třeba alzy, tam si maximálně pár notebooků prohlédne a koupí si tam nějaký Acer/MSI/Asus za 15 000Kč. Možná 10% lidí předtím zavítá sem na forum a přečte si nějaké recenze, či doporučení a pak se rozhodne. No a ten zbytek, to relativně malé proceto lidí, vyžadující nadupaný herní notebook, za který jsou ochotni zaplatit desetitisíce, to jsou většinou dobře informovaní lidé.

Řekl bych, že u vás nakoupí pouze ti, kterým vyšlo, že připlatit (např.) kolem 10 000Kč za téměř stejný notebook (oproti zahraničí) se jim vzhledem k české podpoře (servis, záruka, lokalizace) vyplatí.

P.S. Uvědomte si, že jeden mainstreamový model těhle podle vás "podřadných" značek, prodá za rok víc kusů, než celé vaše Goldmax portfolio dohromady.
Lenovo Ideapad Y50 70 - Core i5 4210H, Geforce GTX 860M 4GB GDDR5

3DMark Fire Strike - 3519 Bodů

Huawei Ascend P6, Xiaomi Piston v2

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 29 srp 2012 19:19

Bangla píše:Dal bych ruku do ohně, že 50% a více našich zákazníků nemá páru, co nebo kdo je CLEVO. Hlavně že vznikne nová sekce na úrovni značek MSI nebo HP. Občas tady odkazuji zákazníky, zdejší osazenstvo má mnohdy k dispozici řadu aktuálních novinek/benchmarků a ne každý je ochoten číst anglická fora.
To bude taky nejlepší řešení.Samostatná sekce Clevo.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Deegr
píše často
Příspěvky: 442
Registrován: 25 bře 2010 18:47

Příspěvekod Deegr » 01 zář 2012 11:42

Tak mi ve čtvrtek přišel notebook z reklamace. Je tam teda vyměněná grafická karta za GeForce GTX 680M 4GB, za kterou jsem díky Ondrovi z Goldmaxu platil "jen" 11 500,- Dal si totiž tu práci, aby pro mě získal tu kartu za nákupní cenu bez jakýchkoliv marží! Tohle udělal jen a jen pro mě bez ohledu na zisk. Tohle by jste asi u jiného prodejce těžko zažili. Díky Ondrovi jsem ušetřil tisíce! Tahle karta stojí normálně kolem 20 000,- Toho, co pro mě Ondra, potažmo Goldmax udělal si strašně vážím. Díky mé blbosti byla reklamace zamítnuta, ale veškeré náklady za mě uhradil Goldmax. Platil jsem jen tu grafiku, žádné náklady na přepravu, práci technika ani heatsik jsem neplatil. Navíc mi prý i vyměnili základku za novější revizi :-) Spolu s tím mám i nejnovější BIOS ve verzi 1.00.07TEU2 a EC vevrzi 1.00.06.

Nyní k prvním testům. BF3 jede konečně jak má. FPS se pohybuje kolem 60FPS a to bez OC! V mapě Ománský záliv FPS nepokleslo pod 40FPS, i v těch náročnějších scénách jsem měl kolem 50FPS. Vytížení grafiky bylo stále na 99%. Po OC FPS nepoklesly pod 50FPS. Tohle je paráda. BF3 mám nastaveno vše na Ultra a FullHD, ovšem bez AA.

Teď k tomu OC. OC grafiky již není problém, jako tomu bylo u HD 7970M, kde se museli upravit nějaké ini soubory. Zde je ale jiný problém. Nvidia tyto karty sice dovoluje taktovat, ale pouze o 135Mhz. Paměti jdou taktovat o 1000Mhz, takže tam není problém. Při tom tyto karty zvládají i 1Ghz, ale to vyžaduje úpravu vBIOSu a do toho se pouštět nebudu. Riziko převyšuje na užitkem a kvůli dalším 10% výkonu navíc nebudu zase riskovat problémy s reklamací. Už NIKDY! Ale i těch 135Mhz nakopne výkon o dalších 15%.

Při hraní BF3 teploty ani po OC nepřekročili 75°C, což je naprosto parádní . Navíc po výměně desky je možno hrát BF3 i s přetaktovaným CPU na 4Ghz. Teploty CPU ale šplhají až k 90°C, kdy se sepne chladič CPU na plný výkon. CPU budu muset tak přepastovat. Používám totiž i chladící podložku a ty teploty jsou moc vysoké.

Teď nějaké ty testy.

Zde výsledky testů bez OC CPU i GPU

3DMark Vantage
Score: 22 198
GPU: 21 720
CPU: 23 766

3DMark 11
Score: P6032
http://www.3dmark.com/3dm11/4273264
Score: X2015
http://www.3dmark.com/3dm11/4273709

Zde výsledky testů po OC grafiky z 719/1800Mhz na 853/2200Mhz a CPU na 4Ghz

3DMark Vantage
Score: 25 939
GPU: 25 788
CPU: 26 434

3DMark 11
Score: P7046
http://www.3dmark.com/3dm11/4273497
Score: X2358
http://www.3dmark.com/3dm11/4273603
Naposledy upravil(a) Deegr dne 01 zář 2012 14:13, celkem upraveno 2 x.
Goldmax Neptune 2.0, Core i7 3720QM 2.6Ghz (Turbo 3.6Ghz@4.0Ghz), 8GB RAM 1600Mhz,
GeForce GTX 680M 4GB (719/1800@853/2500Mhz), 750GB HDD 7200, 17.3" LED 90% NTSC GAMUT,
Samsung SSD 830 128GB
3DMark 13: 4 708, 3DMark 11: P7046, 3DMark Vantage: 25 939

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 01 zář 2012 13:29

Tak to máš pěkné. Tu GTX 680M testovali na PCT s MSI a výkon je luxusní.
Hodně ti závidím že ti BF3 na mapě Ománský záliv nespadne pod 40FPS kvůli tomu jsem totiž chtěl vyměnit GPU ,protože mě to tam padá až na 30FPS bez OC takty mám na defaul 740/1000MHz.
Tak snad ti bude NB teď skvěle sloužit.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 01 zář 2012 19:08

No vidíš.Kdybys tuto GK volil hned při nákupu,tak jsi ušetřil pár mozkových buněk.(já vím po bitvě je každý generál) A hlavně už neblbni s tím OC.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Goldmax Neptune vykonny herni notebook

Příspěvekod Bangla » 01 zář 2012 22:23

At Ti notebook verne slouzi po mnoho dalsich let!
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070


Zpět na „notebooky - ostatní značky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů