Notebooky značky Clevo/Eurocom (Goldmax)

Gigabyte, Razer, Gericom, Premio, Com4, ... (pro hojně diskutované značky zřídíme vlasatní skupinu)
monster02
píše často
Příspěvky: 122
Registrován: 11 črc 2012 17:04
Bydliště: BA

Příspěvekod monster02 » 23 lis 2013 14:30

Deegr píše:Nebude to asi jen můj pocit, ale díky některým moderátorům a jejich zaujatostí proti některým značkám a napadaní lidí a posměšků jsem již tolik nepřispívám a všiml jsem si, že i jiné zde už moc nereagují. Proto už i já končím s tímhle fórem.

Téma o noteboocích clevo a moderátoři tu napadají diskutující a hlavně Ondro za to, že se jim líbí notebooky clevo? Zamyslete se nad sebou...


Zdielam ten isty nazor, ale myslim ze to nema zmysel riesit. Radsej uz to co potrebujem hladam inde.

cest vznimkam......
Razer Blade i7 6700HQ GTX 970M

Gigabyte Aero i7 7700HQ GTX 1060

jirkamcz
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 26 lis 2013 16:25

Příspěvekod jirkamcz » 26 lis 2013 16:51

Koukám že se to tady zvrhlo trochu ve flame wars :-) Nicméně mi tenhle topik dost pomohl při výběru notebooku. A také proto sem píšu svůj příspěvek. Možná by bylo dobrý aby si to uvědomili i lidi co tu tak flamují (je fakt že někteří lidi tady ten flame sami živí) že tím akorát stěžují rozhodování lidem co o notebooku od Cleva přemýšlí.

Jinak ano nakonec jsem si před pár měsíci koupil Clevo - X3 od Goldmax (klidně flamujte že bych měl něco lepšího za něco míň upřímně je mi to fuk). Původní budget jsem sice přešvihl o nějaký ten tisíc ale ve výsledku nelituju. Notebook je bytelný dost ho tahám a ani to na něm není nějak vidět. Šlape absolutně v pohodě žádné přehřívání (jen v opravdu ukrutný zátěži je celkem hlučný ale s tím jsem při koupi herního notebooku počítal) čehož jsem se bál nejvíc. Klávesnice se i při vysoké zátěži nijak výrazně nezahřívá a odvod tepla je super - teploty procesru i grafiky jsou oproti předchozímu notebooku úplně jinde.

Taky musím vyzdvihnout přístup firmy Goldmax (jednal jsem teda jenom s Ondrou Khánem) ale musím říct že jeho snaha o maximální vstřícnost se v dnešní době moc nevidí. A to pracuju v IT a když vidím jaké obštrukce se vším servisy dělají oceňuju to ještě víc. Mám už i zkušenosti s "reklamací" - nechal jsem si do notebooku dát cz podsvícenou klávesnici a když mi notebook konečně v pátek dorazil špatně šel enter na numerické klávesnici (tak 10 úderů bylo OK a 11 šel dost ztuha) napsal jsem to panu Khánovi a v pondělí ráno už u mě byla spedice pro notebook. ve středu jsem ho měl již doma s vyměněnou klávesnicí. Pro ty co mají strach jak to bude se servisem (jako jsem měl já když jsem si notebook kupoval) můžu rozhodně doporučit - snaží se nám maximálně vyjít vstříc a nehledat způsob jak říct že to není v rámci záruky. Nevím jak dlouho by to trvalo kdyby byl prblém s nějakým HW jako například deskou každopádně to na mě udělalo slušný dojem že je snaha vše řešit.

Abych to shrnul za mě s notebookem X3 veliká spokojenost a to jak s HW jako takovým tak s přístupem!

P.S. ano souhlasím že jsem si koupil předraženou hračku kterou vlastně nepotřebuju takže prosím okolo mého příspěvku flame nespouštějte. Díky!

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 26 lis 2013 16:56

Díky, ať slouží věrně dalších 10 let :-)
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

jirkamcz
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 26 lis 2013 16:25

Příspěvekod jirkamcz » 26 lis 2013 18:30

Bangla píše:Díky, ať slouží věrně dalších 10 let :-)


10 je moc :-) ale byl bych rád kdyby vydržel cca 3-4 roky :-)

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 27 lis 2013 09:45

Recenze X5 na XNB, konečně byl pochválen zvuk notebooku, což u nás nebývá zvykem. Prosím o doplnění linku na první stranu k ostatním recenzím... díky moderátorům.

http://extranotebook.cnews.cz/clanky-re ... em-recenze

edit: Doplnene. Ghost.
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 28 lis 2013 20:04

Jako musím říct že tyto nové CLEVO NB se mi líbí víc jak ty nové AW NB.¨
Jen by ještě CLEVO mohlo doladit BIOS na FAN a mohlo by to být už OK.
Takto je lepší použít upravený BIOS který správně ovládá FAN. :)
https://plus.google.com/u/0/photos/1105 ... 3081443961

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 28 lis 2013 22:15

Letos mas hlavne na vyber jako nikdy predtim.... Pokud hledas 17,3" stroj, muzes zvolit celkem z peti high-endovych modelu s i7 + gtx/quadrem, 3 z nich podporuji dualni grafiky, vybere si zkratka kazdy dle sve preference...konkurecne nabizi sotva 1-2 modely ve stejne cenove relaci.
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 28 lis 2013 22:57

Tak to máš pravdu.
Já se ale jen divím že většina výrobců pořád nabízí RAM max 1600MHz. Ten na trh vstupují už moduly s rychlostí 2133MHz a osobně začínám uvažovat o upgrade když jsem se dozvěděl že to v BF4 zvedá FPS :D

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 28 lis 2013 23:10

Mozna s novou veneraci procesoru pro tuto frekvenci optimalizovanych, v kazdem pripade zde naklady budou prevazovat nad uzitkem, coz je nezadouci pro vsechny a nadsenci jako ty si to zaridi po svem jiz dnes :-)
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 28 lis 2013 23:46

No RAM by měli fungovat už i z Ivy Bridge či Sandy :)
Jinak cena není nijak vysoká od klasických 1600MHz se cena liší max o 500,-Kč což si myslím nestojí ani za řeč :)

Deegr
píše často
Příspěvky: 442
Registrován: 25 bře 2010 18:47

Příspěvekod Deegr » 30 lis 2013 10:53

Tak mám již notebook Goldmax X7 konečně doma. Napíšu jsem zde svoje první postřehy.

Notebook je vzhledově určitě hezčí, než starý Neptune 2.0, který jsem měl. Už na první pohled působí jako notebook z vyšších cenových sfér. I povrch zadního krytu displeje je velmi příjemný, je totiž pogumovaný, takže mi již tolik neklouže v ruce, jako starší Neptune 2.0.

Adaptér samotný je jen o malinko větší, přestože se jedná již o 330W adaptér, tak oproti 220W je jen o malinko širší. Ostatní rozměry jsou schodné ( mikrometrem jsem to nepřeměřoval) čekal jsem větší cihlu :) Ale překvapila mě tlouštka toho napájecího kabelu :) ale to se k výkonu adaptéru dá očekávat.

Zvuk: No na ten jsem byl nejvíce zvědav a musím konstatovat, že jsem konečně spokojen. Kvalitativně je už někde jinde, než u Neptune 2.0 a konečně notebook disponuje i na poměry notebooku slušnými basy.

Výkon: Výkon je samozřejmě na špičce. Zatím jsem projel jen 3DMark 2013. GTX 780M jsem přetočil na 980Mhz na jádře a 5800Mhz na pamětích. Víc jsem zatím nezkoušel a dostal jsem se přes 5800 bodů.

Zatím ale zlobí XTU. Při OC jednoho jádra na 4.1 Ghz je vše ok, ale všechna čtyři jádra při OC na 3.9 Ghz jedou jen na 3.4 Ghz. To se projevilo u testu Physics výsledkem 9500 bodů. U staršího CPU 3720QM jsem měl přes 10 000 bodů. Zatím se mi nepodařilo přijít na to, proč při vytížení všech jader se na XTU nebere potaz. Jedno, nebo dvě jádra XTU přetaktuje, ale čtyři jádra již ne. Možná chyba XTU a budu muset počkat na novější verzi. Tohle je ale případ jen benchamrků, na hry to samozřejmě vliv nemá

Podsvícení: Klávesnice je stejná, jako u modelu Neptune 2.0. bohužel i software na změnu barev zůstal stejný a tak nejde nastavit zvlášt barvu pro touchpad, nebo na power tlačítko. Touchpad i power tlačítko mění barvu podle toho, jakou barvu si zvolíte na prostřední části klávesnice. Pokud nehcete, aby vám ten ornament svítil, tak musíte vypnout podsvícení prostřední části klávesnice, nebo máte prostě smůlu. Power tlačítko při tom bude svítit modře. Doufám, že tohle Eurocom vyřeší nějakou novější verzí softwaru. Ale to je vysloveně pitomost :)

Co mi ale vadí je led pás pod displejem. Funguje jako zvukový ekvalizér a bliká podle toho, jak notebook hraje. Bohužel ten pás diod svítí podstatně více, než třeba klávesnice a dost oslnuje. Vypnou nijak bohužel nejde. Ondra se mi jako vždy snaží pomoc a na internetu už našel návod, jak ten pás odpojit od základky, takže problém vyřešen.

Samotný touchpad je příjemně velký a dobře po něm kloužou prsty. Ornament naštěstí moc nesvítí, spíše vypadá jen jako nějaká samolepka a díky němu vždy dobře najdu touchpad i v noci.

Notebook mě překvapil tím, že není nijak hlučný. I když nepodporuje Optimus, tak větráky se točí příjemně potichu. Při zátěži jsem ani nepozoroval nějaké zvýšené zahřívání, nebo zvýšení hluku větráku nad unosnou mez.

Celkově jsem si oproti Neptunu 2.0, co se samotného notebooku týče bez ohledu na výkon zcela určitě potěšil a jsem rád, že jsem do něj šel.
Přístup Ondry byl až nečekaně vstřícný a takový člověk se dneska už prostě nevidí. Už jen díky tomu, jak se ke mě vždy zachoval a snaží se vždy pomoc je mi jasné, že zůstanu nadále věrným zákazníkem Goldmaxu. Zvlášt, když vidím, jak se jejich produkty zlepšují.

Pokud by jste chtěli někdo nějaké podrobnější testy, nebo ještě by vás něco zajímalo, klidně napište.

EDIT: Ten led pás diod pod displejem lze s novým BIOSem již vypnout, stejně tak i ornament na touchpadu :)
Naposledy upravil(a) Deegr dne 02 pro 2013 22:00, celkem upraveno 3 x.
Goldmax Neptune 2.0, Core i7 3720QM 2.6Ghz (Turbo 3.6Ghz@4.0Ghz), 8GB RAM 1600Mhz,
GeForce GTX 680M 4GB (719/1800@853/2500Mhz), 750GB HDD 7200, 17.3" LED 90% NTSC GAMUT,
Samsung SSD 830 128GB
3DMark 13: 4 708, 3DMark 11: P7046, 3DMark Vantage: 25 939

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 30 lis 2013 18:09

Servisni manual zachycuje moznost vypnuti LED pasu, vyresime to spolecne. Jsem rad, ze jsi s nakupem spokojen a hlavne ze dnes dokaze i Goldmax konecne zajistit skvely zvukovy zazitek, coz v minulosti jaksi chybelo :-)
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

Python.P
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvekod Python.P » 04 pro 2013 11:04

Aktualizováná první strana - doplněna recenze na Monster 3.0
X301 - "WKS"
T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)
past: X220,T420,T400,X60,X31....

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9092
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 04 pro 2013 11:20

Co to je za test? Spise takove male preview :D
Asus ROG Strix G18

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 04 pro 2013 11:31

Je to plnohodnotný test včetně video recenze. Každý test je jiný, každý redaktor ma jinou metodiku, tady se očividně zaměřují na kvalitu zpracování, ergonomii přístroje, možnosti údržby, specifikace a možnosti konfigurace, kvalitu IPS displeje apod. Ne každý bude benchmarkovat jako o život... hlubší recenze se na Živě již nedočkáme, jako představení stroje je to více než dostačující. Stěžuješ si na špatné adrese Jakube :-) Teď bude notebook recenzovat PCT, takže se dočkáš...

Měj se hezky, ať se daří a klídek v tomto vláknu 8)
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070


Zpět na „notebooky - ostatní značky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů