Notebooky značky Clevo/Eurocom (Goldmax)

Gigabyte, Razer, Gericom, Premio, Com4, ... (pro hojně diskutované značky zřídíme vlasatní skupinu)
Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 05 zář 2013 20:24

Tak já nevím jak tady u tohoto CLEVA ,ale třeba u mého jsou FAN v klidu vypnuté všechny tři do doby než GPU nepřekročí 50C. Jen u mého NB se něco asi stalo ,proto tehdá v zátěži každý FAN jel podle teploty ,ale teď když třeba má GPU2 85C jedou úplně všechny FAN stejně a to na 90-100%..
Protože v klidu když má GPU2 těch 50C spustí FAN jen na GPU2 nikoli všechny tři. Je to divné ,ale podle mě to dělá BIOS. Nejsem ale jediný komu toto dělá. Jen vím že první měsíc se to tak nechovalo za to bych dal ruku do ohně.

Jinak co se týče té Toshiba X70 design je sice zajímavý ,ale co to rozmístění konektorů a výdech na pravé straně kde my bude horký vzduch foukat přímo na ruku. To je fakt na facku. Na sluchátka jen dva jack konektory? Kurzorové šipky u herního NB tak malé? No a to že je povedený NB. Podle mě povedený je ASUS ROG.
CLEVO má takový matný design a u tohoto modelu působí lepším dojmem než u staršího modelu P170Hm. Třeba P375SM se mi moc nelíbí ,protože P370EM vypadá mnohem lépe ,ale naštěstí se pořád vyrábí jen s novými komponenty :) Takové XMG jej nabízí právě.

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 05 zář 2013 20:27

57W TDP CPU + 100W TDP 780M GPU žerou opravdu hodně a uchladit to = zajistit životnost celého notebooku za 60.000 Kč je samozřejmě prioritou. Konečně, bios upravuje chování ventilátoru (kdy spíná na 100% otáček apod.) tudíž je naprosto vše v pořádku. 92-94C, kdy spíná CPU vent. na maximum, je takřka nedosažitelná teplota při běžném užití s běžným čtyřjádrem, nikoli EXTREME verzí s 57W TDP (hraní, práce, cokoli). Pořidte si někdo jednou takový stroj za 60K+ a pak možná budete mít jiné priority. Máme mnoho majitelů X3 a X5, občas jsou to extrémně nároční profíci a se stroji jsou maximálně spokojeni. Celé portfolio nové generace notebooků s Haswellem se zkrátka povedlo.

Hezký zbytek večera pánové.
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

Scuber
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 06 srp 2013 09:48

Příspěvekod Scuber » 05 zář 2013 21:57

Souhlasim.

Koupil jsem si NTB v cene 70K+... Konkretne Eurocom X7

Nejvyssi mozna konfigurace a jsem naprosto spokojen, jak s pristrojem, tak i s pristupem samotne firmy Goldmax.

Notebook se uchladi i pri nejnarocnejsi praci ci hrani naprosto perfektne ( samozrejme pouzivam chladici podlozku)

Stacilo vychytat prvotni mouchy zpusobene mou neznalosti a neodbornosti v pocitacich a systemu jako takove , za pomoci Ondry Kahna, a neni lepsi stroj v pomeru cena/vykon/kvalita - spokojenost - out of box :-)

Hezky vecer :-)
Goldmax (Eurocom) X7 - Intel Core i7 4700MQ Haswell, 16GB RAM, 2x ATI Radeon 8970M 4GB CrossFire, HDD data, SSD system, Win 7 Ultimate

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 05 zář 2013 22:30

Díky za zpětnou vazbu, které si moc vážím. Nechť notebook slouží dlouho a věrně :-)

Ondra
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

Deegr
píše často
Příspěvky: 442
Registrován: 25 bře 2010 18:47

Příspěvekod Deegr » 05 zář 2013 23:08

roman2277 píše:Opravdu nevím co je na tom parádního Vlasto.Taková Toshiba X70 je daleko parádnější.

Nemá cenu tady řešit, co je lepší. Někomu se prostě líbí MSI, někomu Eurocom... Stejně jako někdo má rád třeba Škodovky a někdo je doslova nesnáší, Samsung / Apple, atd. Ale co společnosti Goldmax nelze odepřít je prvotřídní přístup k zákazníkovi. Po těchto zkušenostech budu v zimě kupovat nový notebook a rozhodně od Goldmaxu a Ondry.
Goldmax Neptune 2.0, Core i7 3720QM 2.6Ghz (Turbo 3.6Ghz@4.0Ghz), 8GB RAM 1600Mhz,
GeForce GTX 680M 4GB (719/1800@853/2500Mhz), 750GB HDD 7200, 17.3" LED 90% NTSC GAMUT,
Samsung SSD 830 128GB
3DMark 13: 4 708, 3DMark 11: P7046, 3DMark Vantage: 25 939

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 05 zář 2013 23:28

V zime nic noveho ale nevychazi, doporucil bych vyckat na nove zelezo, mas stale luxusni stroj, ktery je dokonce vykonnejsi nez ty MSI se 770m, ktere si tady kupuji kluci :-)

Diskutujme o nasich strojich a produktech, konkurencni znacky patri do jinych vlaken a hlavne zde nestrhneke flame. Dobrou noc.
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 05 zář 2013 23:35

Bangla: Pokud něco hučí v idle, tak se nelze bavit o prioritě životnosti. Jestli se procesor bude chladit pasivně na 55°C, nebo to bude hučet a bude mít 40°C už totiž na životnosti nic moc nepřidá. Fakticky nižší teploty v idle dokonce škodí, protože je pak větší rozdíl v teplotách idle-load a největším nepřítelem je zde teplotní roztažnost a bezolovnatá pájka.

Ale jako opravdu záleží, jak je kdo náročný. Tvoji nejnáročnější zákazníci mají prostě jiné nároky. Když někde konzultuju nákup pracovních stanic (těch skutečných s ADP zárukou, dokovací stanicí a 2-3 externími monitory na pracovišti), tak poměrně často zaznívají požadavky na co nejmenší hlučnost počítače.

Hezký zbytek noci, pánové :).
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 05 zář 2013 23:41

No já mám v klidu na CPU 45-50C a v zátěži 70-75C.
Stejně berme to tak kdo z vás tady měl NB déle než dva roky? :?:
No já už vystřídal dost NB a zatím nejdelší dobu jsem měl NB 16 měsíců a to bylo minulé CLEVO od DevilTech. NB pořád funguje a ten co ho ode mě koupil si ho nemůže vynachválit.

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 06 zář 2013 08:07

Vlastimil91 píše:Stejně berme to tak kdo z vás tady měl NB déle než dva roky? :?:

Napr. ja som zatial menil notebook po cca 4 rokoch ked dobehla zaruka. A vacsina majitelov vyssich tried business notebookov je na tom afaik podobne. Ale zas ja som ina cielovka ako napr. ty, Deegr alebo orgasmic. :)
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 06 zář 2013 08:12

Bangla píše:V zime nic noveho ale nevychazi, doporucil bych vyckat na nove zelezo, mas stale luxusni stroj, ktery je dokonce vykonnejsi nez ty MSI se 770m, ktere si tady kupuji kluci :-)

Diskutujme o nasich strojich a produktech, konkurencni znacky patri do jinych vlaken a hlavne zde nestrhneke flame. Dobrou noc.
Máš samozřejmě pravdu,ale má to jeden malý háček.A tím je cena.A to je pro mě největší argument při koupi nového drahého notebooku.Jinak plně souhlasím s Jirkou.Drahý a tlustý notebook by opravdu neměl být při nenáročné činnosti hlučný.Ale už to raději nebudeme rozpitvávat.My máme názor-Vy máte názor.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Scuber
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 06 srp 2013 09:48

Příspěvekod Scuber » 06 zář 2013 09:00

Nevím, kde jste vzali, že jsou Eurocom hlučné. Samozřejmě, já jsem si nevyzkoušel a ani nevyzkouším všechny modely od této firmy, ale dle alespoň mého kusu si troufnu tvrdit :

NTB se v klidovém stavu, respektive bez zátěže, tj Wi-Fi, internet, word atp nezahřívá prakticky vůbec, teplota CPU je cca 40°C, GPU 35°C - hlučnost prakticky nulová. Hučí jen chladící podložka s 3mi ventilátory - Cooler Master.

Teploty v zátěži na umření opravdu nejsou, nejsem největší hráč, ale například po hodině hraní CoD MW teploty :

CPU max 60°C
GPU max 65°C

Při zátěži dalšími typy her atp se teploty nepohybovaly nijak rozdílně, tudíž dle mého, se NTB uchladí velmi dobře i z dlouhodobého hlediska teploty/hlučnosti/výdrže komponent

Ad k ceně NTB : záleží na individuální domluvě, natrefení na akcích, a hlavně na tom, co si konkrétně kdo od NTB přeje. Ceny jsou víceméně konkurenceschopné, ale čím se člověk dostává výš a výš, klasické firmy ve smyslu MSI, HP, Toshibo, ASUS atp již nemají mi co nabídnout, jelikož takové konfigurace nedělají - viz můj podpis, natož za tuto cenu.

Jediný, z "velkých" výrobců, kdo toto je schopen nabídnout (komponenty jenž jsem požadoval) je Dell, potažmo Alienware, ale za jakou cenu??

Tudíž v mé volbě toto byla volba č1 a z mých dosavadních zkušeností mé jakékoliv další NTB/a že je střídám poměrně často/ bude opět a zase Eurocom - Goldmax.

P.S. cca 13000bodů v 3D Mark 11 je docela slušné skóre ne? :-D
Goldmax (Eurocom) X7 - Intel Core i7 4700MQ Haswell, 16GB RAM, 2x ATI Radeon 8970M 4GB CrossFire, HDD data, SSD system, Win 7 Ultimate

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 06 zář 2013 09:25

Kluci maji MSI s 1/3 vykonem, na ktere nedaji dopustit, jsem rad ze jsou spokojeni. My jim nerozmlouvame v jejich vlaknu kvality jejich koupe, oni by se nemuseli montovat do nasich produktu. Fakt, ze realni majitele si zde notebooky pochvaluji a oni o nich jen sni/ctou a hodnoti z nulovymi zkusenostmi, vypovida o mnohem, ale ani ne o kvalitach nasich produktu, jako spise o charakteru diskutujicich. MSI nebo Asus si o kombinaci 8970M v CF s premiovym LCD, kalibraci barev, bigfoot wifinou a dalsi mohou nechat pouze zdat, proto budme vsichni radi, ze spotrebitel ma moznost volit s sirokeho mnozstvi produktu a vybrat si to nejlepsi, co je PRAVE PRO NEJ idealni volbou.

Ondra
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 06 zář 2013 09:34

Jenže ty naše notebooky jsou naprosto tiché narozdíl od skládaček.Viz poslední testy na ntbch.Hlučnost tam byla na nejvyšším stupni.(a u některých modelů jim ani nestačila stupnice) Chtěl jsem jen upozornit na tyto skutečnosti a nikoliv sem tahat konkurenční výrobce.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9092
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 06 zář 2013 09:44

Jsme na foru a srovnavame konkurencni produkty s produkty z tohoto vlakna, takze to OT neni.

Samozrejme tu nikdo nesrovnava single reseni s dual resenim ohledne vykonu.

Kdyz uz narazis na skvele displaye, tak u skladacek (Clevo/Goldmax) za ne musis priplatit + si jeste priplatit kalibraci...v MSI mame kvalitni display v zakladu 8)
Asus ROG Strix G18

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 06 zář 2013 09:55

Nas zakladni displej, tedy std kvalita, je shodna s Vasim "kvalitnim", jedna se o stejny model. Premiovy je pak o ligu vyse, ale to jsi jiste vedel :-) testovany byly prvni samply s pocatecnim biosem, na notebookcheck dokonce predprodukcni samply, proto se moc neohanej neaktualnimi testy Ukoncim tuto diskuzi proto relevantnim hodnocenim s vypovidajici hodnotou.

Pan Ondrej Bestak, ktery testoval jak MSI GT70 tak nasi X3 (mensi model s mene efektivnim chlazenim) a je jedinou osobou, ktera muze primo tyto dva notebooky srovnat, popsal hluk nasledovne:

Cituji profesionala, ktery oba notesy testoval:
"Notebook byl dost hlučný, v klidu nijak neřval, ale přesto byl jasně slyšet i přes celý pokoj, a na noc jsem ho musel vypínat. V zátěži se potom rozfučel dost hlasitě. Regulace byla několikastupňová a měl jsem bohužel pocit, že hluk jak okruhu GPU tak CPU je regulován vždy tou vyšší teplotou, aneb když zatížíte pouze procesor, tak fučí od grafiky studený vzduch. Ve výsledku si ale opět nemám na co stěžovat – jádro GK104 a čtyřjádrový Haswell jsou na uchlazení prostě náročné a když notebook srovnám s podobně vybaveným a v zátěži téměř odlétajícím MSI GT70, šlo takřka o tichošlápka. Také je potřeba zmínit, že šlo o starší vzorek, který nemá zcela vyladěný BIOS.

Tichoslapek vs odletajici MSI, pekna metafora a timto svoji ucast v dohadech ukoncuji :-)



//doplnění od swarma: Ondra Bešťák testoval stejně jako notebook.cz hrubý předprodukční sample GT70, který vykazoval vyšší hlučnost než finální kusy později testované v zahraničí.
Naposledy upravil(a) Bangla dne 06 zář 2013 10:04, celkem upraveno 2 x.
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070


Zpět na „notebooky - ostatní značky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů