GIGABYTE M1405 a výměna HDD za SSD disk

Gigabyte, Razer, Gericom, Premio, Com4, ... (pro hojně diskutované značky zřídíme vlasatní skupinu)
benvenuto

GIGABYTE M1405 a výměna HDD za SSD disk

Příspěvekod benvenuto » 14 lis 2010 23:00

Zdravím,

měl bych dotaz - jelikož už mám ntb vlastně vybrán, tak jdu rovnou sem do sekce.
Hodlám koupit ntb Gigabyte M1405M - splňuje moje představy lehoučkého ntb do max 14" s velikou výdrží díky možnosti druhé přídavné baterie do slotu místo mechaniky - hry nehraju, tak doufám, že veškerý filmy ten procák C2D SU7300 1,3 GHz utáhne ( s tím SMART TURBO na 1,6 ).

http://www.gigabyte.com/products/produc ... id=3360#kf
.
Hlavně si chci však sám vyměnit ten zabudovaný disk 500GB za SSD disk OCZ 60GB Vertex2 ( kapacita mi úplně stačí ) ještě předtím, než tam začnu natahovat OS W7 professional 32bit ( ten dokupuju zvlášť jako OEM, chtěl jsem ntb bez OS ). Cenu 3350,- za ten SSD klidně obětuji ....
.
No ale nevím, zda s tím SSD diskem může být v tomto ntb problém při instalaci W7 nebo to rovnou naběhne jak hodinky ? Můžou být nějaký kombinace, kde se SSD disk s konfigurací a W7 nebo něčím nesnese ? Kupuju úplně všechno od jednoho prodejce, ale neztrácím záruku na ntb v případě nějakého uplanění záruky v servisu Gigabyte v Brně, když si ten SSD vyměním sám doma ještě před instalací :? ?
.
Pokud by to najelo, o kolik se dá třeba počítat prodloužení výdrže oproti tomu 5400 ot. disku 500GB ?
.
ten ntb se mi hodně líbí a ten SSD by ho ještě vyšperkoval, ale bohužel za cenu ztráty záruky nebo nekompatibility by to byla asi nepřijatelná cena :( ......
Díky za případné odpovědi.

benvenuto

Příspěvekod benvenuto » 17 lis 2010 08:55

takže výsledek je pro mě jasný - ponechat původní disk :lol:

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 17 lis 2010 14:31

Pojede, systém se zrychlí, záruku neztratíš, výdrž bude nastejno, ty rozdíly ve spotřebě jsou docela malé a vzhledem k celému notebooku zanedbatelné (tak do 0,5W)

pro původní disk si kup externí rámeček za pár stovek.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro


Zpět na „notebooky - ostatní značky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů