GIGABYTE aka je to znacka?

Gigabyte, Razer, Gericom, Premio, Com4, ... (pro hojně diskutované značky zřídíme vlasatní skupinu)
kristian162

GIGABYTE aka je to znacka?

Příspěvekod kristian162 » 30 pro 2009 22:52

Mam zaujem o notebook od firmy Gigabyte, ale neviem najst ziadne popisky, ziadne reviews ani nic. Preto sa otacam s prosbou na majitelov aby mi povedali ako su spokojni s touto znackou, ake je spracovanie, prehrievanie atd? Mam zaujem o tento model GIGABYTE Q1580P-734DCZ http://www.alza.sk/gigabyte-q1580p-734dcz-d146042.htm. Dakujem

djmicho
guru
Příspěvky: 1731
Registrován: 27 zář 2008 18:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod djmicho » 05 led 2010 16:58

Re: vypadá dobře | od: ivorymatros
2.1.201010:22:12
todle o něm psal někdo kdo si ho koupil..
Notebook mám dva týdny doma a naprostá spokojenost! Notebook mam zapojen celý den a hraji na něm poměrně často hry a zatím se nikdy nepřehřál, možná proto je trošku hlučnější. Povrchový design je též velkým kladem.
Převzato z czc.cz
[url]https://valid.x86.fr/na6qv4][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/na6qv4-5.png[/img][/url]

Killian1452
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 08 led 2010 13:25

Příspěvekod Killian1452 » 08 led 2010 13:31

Už ho mam skoro měsíc, teď z něj píšu a naprostá spokojenost. Hry běhaji na jedničku a všechno zatim funguje jak má. A to smažim hardware hrama jako GTA 4 (na high detaily) nebo třeba Dirt 2. Jenom by mě zajímalo jestli má někdo zkušenost těmito notebooky v autě, autobuse nebo podobně. Výrobce neuvádí typ harddisku takže jestli někdo má víc informací byl bych rád za odpověď, protože hodně cestuju tak by se hodilo pracovat i v autě. Jinak vůbec bych se týhle značky nebál ačkoliv je to na trhu s notebookama nováček. Kdo měl někdy základovku Gigabyte tak ví že se neni čeho bát :)

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 08 led 2010 14:36

Kiliman:
jak to myslíš, s tím diskem? obyčejná 2.5 SATA 500GB... typ nezjistíš, můžou se lišit od kusu a ani nevím, jestli je nějaký výrazný rozdíl např. ve WD nebo Seagate.
Jestli myslíš nějaké ochrany proti pádu, otřesům, to samozřejmě u multimediálních notebooků, obzvlášť lowendu, nehledej.
Můžeš si dioupit disk s G-Force Protection od Samsungu, nebo SSD, původní si strčit do USB rámečku a na cestách ho nepoužívat.
(I když upřímně, pokud ty otřesy nejsou velké, nebál bych se, HDD vydrží poměrně dost, přeci jen při cestě busem se to spíše houpe, než by vznikaly rychlé a prudké otřesy)

Jinak GTA4 na high na 130m se mi zdá přehnané, nedávají to ani silnější grafiky, chápal bych max. medium, při zachování hratelnosti.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Killian1452
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 08 led 2010 13:25

Příspěvekod Killian1452 » 08 led 2010 15:19

Myslel jsem tu ochranu proti otřesům, přecejenom na českých silničkách to občas drncá docela dost. SSD už mi taky jednou doporučili pro cestování, ale u toho mě teda dostala cena. O G-Force protection nějak nemam informace, ale děkuju za tip mrknu se po tom.

A to GTA IV opravdu na high běží plynule až jsem se divil. Ikdyž posledních pár dní to radši nechávam na medium protože po půl hodině už se dal u větráčku ohřát čaj. Ale v hratelnosti rozdíl prakticky poznat neni.

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stavač » 08 led 2010 16:34

Killian1452 píše:Myslel jsem tu ochranu proti otřesům, přecejenom na českých silničkách to občas drncá docela dost. SSD už mi taky jednou doporučili pro cestování, ale u toho mě teda dostala cena. O G-Force protection nějak nemam informace, ale děkuju za tip mrknu se po tom.

A to GTA IV opravdu na high běží plynule až jsem se divil. Ikdyž posledních pár dní to radši nechávam na medium protože po půl hodině už se dal u větráčku ohřát čaj. Ale v hratelnosti rozdíl prakticky poznat neni.


Ak si mislíš že česke cesti sú dáka katastrofa tak mal by si ist do ukrajiny a potom do čečnska tak by si povedal sodoma gomora, ja tam chodim na felicii a notbuk je v kufri auta na podlahe čo očujem jak pekne hrkoce a nič sa mu ešte nestalo, no mal som aj roverbok a tiež vydržal
P 3-733MH, zd: MSI, ram 640MH pc133, hdd 40Giga+hdd 60Giga, Ati Radeon 9600 AGP 8x, os Windows vista Ultimate SP2 An+Ua+Ru+Sk

kristian162

Příspěvekod kristian162 » 16 led 2010 18:57

no nic, za dva tyzdne mozno don pojdem...a potom napisem prve dojmy a hodim sem aj nejaky moj review....

Rexas

Příspěvekod Rexas » 12 srp 2010 14:46

Máte niekto nieco nové o tomto NB ? ...
Uvažujem si ho zakúpiť.
Mimochodom, ak si na Slovensku kúpim tento model, ale servis je až v Brne, tak nebude problém so servisom ?
( SOm v tomto neznalec )

doublel
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 25 srp 2010 13:47

Příspěvekod doublel » 25 srp 2010 14:25

Notebook mám od května a zatím si nemám na co moc stěžovat. :
-notebook hraje z reproduktorů spíše potišeji.
-při psani někdy vyskočí písmena z paciček, ale hned se daj zacvaknout zpátky.
-rozjel sem GTA, MAfii 2, AC2, Crysis
-panty jsou zatím tuhé
-levé a pravé tlačítko na touchpadu se huř mačká pač je vyrobeno z jednoho kusu
-teploty mi přijdou v normě a hlučnost taky, ale nevim jak je to u ostatních NTB. Tendle je muj prvni
-S jeho koupi sem spokojen

spab
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 10 zář 2010 14:51

Příspěvekod spab » 11 zář 2010 13:28

vlastnim uz asi dva mesice m1305 a rad bych se podelil o zkusenosti:

takze za prve je to BOMBA!!!!!!!!! nikdy jsem nevěřil že opustím svůj dell xps 1530 v nejvyssi vybave a stalo se tak, tedka vsude nosim svuj gigabyte jenom rozliseni mi trochu vadi, ale to je tim ze jsem rozmlsany z meho delu (1920x1200 u 15 monitoru) ale jinak naprostá bomba, tak tedy po pořadě:

design:
jsem na tenhle styl, lesklá bílá mě se to hodně líbí, chapu že to nemusí být každého vkus, ale ja jsem hodně spokojen, kovové panty jsou parádní, dobře drží a vypadaj ještě líp

klávesnice a touchpad

klávesnice klasická, žádnej problém žádnej zázrak, sice kvalitnější než u tech nejlevnějších šuntů ale třeba s applem se to porovnat neda (četl jsem že m1405 má mít apple-vaio klavesnici) touchpad je lepší jak na tom dellu co mam, hlavne dobre reaguje a je i příjemnej na práci (na dellu mám ještě starý hladký touchpad, takže to bude asi ten hlavní rozdíl)

multimediální klavesy - tady to byl pro mě šok, protože gygabyte je nepoužívá, v prvopočátku obrovskej rozdil oproti dellu ale zvykl jsem si protože gigabyte používá fn + f1-f12 takže multifunkčních kláves je víc než dostatek a kdo umí psát věemi deseti určitě mu to ušetří nějakej ten čas.

dokovací stanice

tohle je kapitola sama pro sebe přijdu domů zarazim do dokovací stanice dostanu výkon, rychlost a ještě se mi nabíjí baterky běžej všechny periferrie a ani notebook nemusim vypínat když ho beru někam prostě odpojím připojím a ono to běží, paráda

koupil jsem si přídavnou baterku (baterku místo dc mechaniky) a notebook mi na tom běží zhruba 10 hodin což je víc jak dostačující :)

o výkonu se asi nemá moc cenu zmiňovat parametry jsou jasně dané ale gt220 v dokovací stanici ( je to desktopová grafika ne M jak uváděli některé eshopy) dělá hodně muziky u 13,3" notebooku

KoDeath
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 27 srp 2007 21:03

Příspěvekod KoDeath » 10 říj 2010 20:39

to spab:

zdravím, také přemýšlím o tomto ntb.
zajímá mě pár věcí:
-jak zvládne střih a renderování videa (nemyslím nějaké extra složité efekt atd.)
-jak zvládá další multimediální aplikace - Photoshop, Illustrator, 3DsMax
-jak je to s hrami - např. GTA4, Mafia 2,...

díky mockrát za odpověď :)

Violet
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 13 čer 2010 13:23

Příspěvekod Violet » 18 říj 2010 11:36

Zdravím pánové nemáte nějaká bližší informace o tohle ntb? Za ty penize vypada clkem pěkne s výbavou i když nemá OS. Ale otázka jak je to s kvalitou.. Kdyby jste někdo našel nějakou recenzi nebo nějaký uživatelský srovnání prosím přepošlite to na fórum. Děkuji

Gigabyte http://www.alza.cz/gigabyte-e1425a-d192223.htm

neo69
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 03 čer 2006 17:53

GIGABYTE E1425A

Příspěvekod neo69 » 21 říj 2010 19:08

Nemá někdo tento ntb? Na netu není nikde žádné srovnání, review apod. Co si o něm myslíte?

spab
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 10 zář 2010 14:51

Příspěvekod spab » 24 říj 2010 21:16

jeste se tu ani nezacli prodavat takze na nejakej ten test je jeste chvilku cas :]

tak se mi dostal do ruky, neco zitra natocim, hodim na youtube a muzete se podivat :] nevypada to vubec zle

text moc nesledujte ale tady je prvni pohled na e1425 - zitra natocim i pustenou :]

jinak prnvni dojmy: na tu cenu bomba i ty krytky vypadaj dobre ze se nebudou lamat, zkusil sem to i votevrit kdyz sem mel tu prilezitost - lepsi jak m1305 to neni - ergonomika, ale kvalitni standart rek bych

youtube video - gigabyte e1425

spab
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 10 zář 2010 14:51

Příspěvekod spab » 27 říj 2010 09:02

spab píše:jeste se tu ani nezacli prodavat takze na nejakej ten test je jeste chvilku cas :]

tak se mi dostal do ruky, neco zitra natocim, hodim na youtube a muzete se podivat :] nevypada to vubec zle

tady je prvni pohled na e1425 - zitra natocim i pustenou :]

jinak prnvni dojmy: na tu cenu bomba i ty krytky vypadaj dobre ze se nebudou lamat, zkusil sem to i votevrit kdyz sem mel tu prilezitost - lepsi jak m1305 to neni - ergonomika, ale kvalitni standart rek bych

youtube video - gigabyte e1425


az ted sem si poslechnul co tam ty lidi rikaj, docela narez :D


Zpět na „notebooky - ostatní značky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů