Zepto znote 6214W - přehřívání

Gigabyte, Razer, Gericom, Premio, Com4, ... (pro hojně diskutované značky zřídíme vlasatní skupinu)
Pavel.Prochy
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 10 srp 2009 23:28

Zepto znote 6214W - přehřívání

Příspěvekod Pavel.Prochy » 02 pro 2009 01:23

Zdravim dostal se mi do ruky notebook značky Zepto znote 6214W, který se přehřeje a pak spadne. Jsou tam XP ale nemyslim si, že by XP nějak významě zatěžovali hardware. Chtěl jsem ho rozebrat a zkusit nějak vyčistit větrák ale nepodařilo se mi do něj bohužel proniknout (zkoušel jsem googlit návod a nic):-(! Začel jsem teda přemýšlet o zformátování a nahrání nových Windows. Nejsem si však jist, že je to nejšťastnější řešení, takže jsem se chtěl zeptat zda nevíte nějakou jinou radu jak se toho přehřívání zbavit???

kao
píše často
Příspěvky: 105
Registrován: 10 úno 2007 21:57
Bydliště: Brünn

Příspěvekod kao » 02 pro 2009 13:09

Rozdělat se pravděpodobně bude muset:
- nejčastějčí příčinou přehřívání je zanesení větracích otvoru prachem/vlasy a podobným fujtajblem.
- kolik mas teploty? zkus HWmonitor
- zkontroluj takty grafiky GPU a CPU, CPU mužeš podtaktovat a podvoltovat (RMClock), GPU zjistis v ovladacich nebo programem CPU-Z
- a co chladící podložka?

Pavel.Prochy
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 10 srp 2009 23:28

Příspěvekod Pavel.Prochy » 02 pro 2009 13:27

kao píše:Rozdělat se pravděpodobně bude muset:
- nejčastějčí příčinou přehřívání je zanesení větracích otvoru prachem/vlasy a podobným fujtajblem.
- kolik mas teploty? zkus HWmonitor
- zkontroluj takty grafiky GPU a CPU, CPU mužeš podtaktovat a podvoltovat (RMClock), GPU zjistis v ovladacich nebo programem CPU-Z
- a co chladící podložka?


- já tu mrchu zkoušel rozebrat ale nějak mi to nejde. Dostanu se na HDD a na RAMky ale nemůžu na CPU a GPU :-/.
- teplota se pohybuje kolem 70 - 80 stupňů
- do taktování nejdu protože ten PC nikdy taktovanej nebyl

Myslíš, že by ten formát byl zbytečnej???

Pokud se nenajde řešení jak tu mrchu rozmontovat tak podložka bude nejlepší řešení

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 02 pro 2009 14:22

jestli je tech 70-80 bezna teplota, tak je to strasne moc, tohle by mely byt cca maxima pri plne zatezi, pres ktere by notebook uz nemel jit.

jelikoz je to starsi notebook, bude to fakt nejspis zanesenym chlazenim.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro


Zpět na „notebooky - ostatní značky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů