Prestigio Cavaliere 143 a 1GB DDR PC2100 266MHz

Gigabyte, Razer, Gericom, Premio, Com4, ... (pro hojně diskutované značky zřídíme vlasatní skupinu)
RDT
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 20 úno 2009 16:04
Kontaktovat uživatele:

Prestigio Cavaliere 143 a 1GB DDR PC2100 266MHz

Příspěvekod RDT » 05 zář 2009 13:57

Mám takový zajímavý problém. Ke svému staršímu notebooku Prestigio Cavaliere 143, který má na desce integrováno 256MB DDR PC2100 266MHz paměti jsem dokoupil 1GB DDR PC2100 266MHz do jediného slotu, abych mohl přejít na Windows 7. Všechno se zdálo být v pořádku (tedy kromě toho, že jsem správnou paměť koupil až napotřetí, ale to je nepodstatné). Windows XP normálně nabootovaly, měl jsem 1,2GB RAM. Až náhle se z ničeho nic rozsypal obraz, na náhodné barevné pixely, pruhy a podobně.

Pokusil jsem se vstoupit do BIOSU, ovšem ten vždycky v určité fázi vykreslování zamrzl. Bez toho 1GB paměťového modulu vše fungovalo normálně. Přesto jsem se odvážil modul znovu usadit a spustit instalaci Windows 7, která úspěšně nakopírovala instalační soubory na disk, ovšem když má nyní pokračovat finální fáze instalace, rozpadá se obraz podobně, jako ve Windows XP. Pokud se snažím paměť diagnostikovat, spadne test pokaždé v náhodnou dobu, opět rozsypaným obrazem.

Celkem mě to štve, protože jsem za paměťový modul (resp. tři paměťové moduly), utratil docela dost peněz (ano, cena těch starších neklesá).

Vypadá to asi takhle:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Problém je, že nevím, kde je problém. Notebook by měl podle specifikace zvládat až 2GB RAM, jenomže tahle RAMka je 16ti chipová (dvě čtyř chipové řady na obou stranách), takže by mohl být problém i tady. Možná, že některý zkušený uživatel pozná, co znamenají ty hrozné garfické výjevy (které třeba vypadají stejně, jako když RAMku usadím za běhu systému).

Díky předem za reakce :wink:.

RDT
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 20 úno 2009 16:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod RDT » 05 zář 2009 19:26

Mám zjištění: Problém nebude v RAMce, protože když nabootuju XP v nouzovém režimu, s těmi 1,24GB RAM to nepadá. Zkoušel jsem spustit maximum procesů, aby se maximálně zaplnila fyzická paměť, a přesto nedošlo k tomu barevnému pádu. To znamená, že je problém v něčem, co se v nouzovém režimu nenačítá/neaktivuje.

wortos
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 02 úno 2011 00:57

Příspěvekod wortos » 02 úno 2011 01:00

ahoj problem skutečně nevězi v tvých pamětech ..mám ten samý notebook ale o to nejde .. Windows 7 podporuje pouze graficke karty s podporou Direct X 9 a výš a Cavaliere 143 obsahuje integrovanou grafickou kartu s Direct X 7 (Intel Extreme Graphics II ) a to je ten problem do toho notebooku proste nenarves Windows 7 .. zustan u win XP :)


Zpět na „notebooky - ostatní značky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů