Notebook zn. MICROBOOK

Gigabyte, Razer, Gericom, Premio, Com4, ... (pro hojně diskutované značky zřídíme vlasatní skupinu)
kares71
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 31 led 2009 11:28

Notebook zn. MICROBOOK

Příspěvekod kares71 » 31 led 2009 11:34

Prosím o pomoc !
Neviete niekto kde zohnať na túto značku ( Microbook 255 prípadne 259 ) servisnú dokumentáciu, el. schému zapojenia prípadne príručku diagnostikovanie závady. Neviete čo je to za výrobcu ? Patrí to pod MSI alebo sa mýlim. Hľadám už dlhší čas na nete niečo z uvedeného no nejak bez výsledku.
Mám na ňom totiž takú poruchu ,že sa sám vypína (total zhasne ani nebliká LED-ka alebo sa nechce spustiť zo STBY tak isto nesvieti žiadna LED-ka po zapojení do siete). Keď sa spustí tak všetko beží bez problémov. Mám podozrenie na vadný tranzistor na spínanie hlavného napájania alebo niečo v tejto power-vetve. Bez schémy je to však ťažké určiť sú tam viac vrstvové plošáky.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 31 led 2009 13:04

Schéma zapojení obvodů na základní desce neseženeš k žádnému notebooku.

Jinak Microbook jsou onálepkované levné OEM šasi nakoupené slovenskou společnosti Konsigna. S MSI to nemá nic moc společného. Kdysi (2004) jsem přišel do styku s jedním jejich notebookem a nešlo o nic extra kvalitního (navíc v tom byl desktopový celeron-d a dokonce i klasický desktopový ram modul). Tyhle OEM šasi byly prodávané pod mnoha značkami a zrovna Konsigna měla teda přímo otřesný servisní zázemí/komunikaci.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

kares71
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 31 led 2009 11:28

Příspěvekod kares71 » 31 led 2009 15:54

Tak s tými schémami to nieje celkom pravda pár ich nájdeš napríklad aj tu:
http://www.eserviceinfo.com/equipment_t ... ks_43.html.
A ako som prezeral základnú dosku a porovnával s inými schémami je tam aj určitá podobnosť zapojení obvodov, myslím hlavne POWER časti. Inak OEM
je nejaký výrobca dosiek ? A majú aj nejakú stránku na nete ? Čo sa týka tohto modelu nieje to až také hrozné má celeron-M a dva sloty RAM pre notebook. Ja som si teraz kúpil ACER Extensa 5630Z a podľa mňa má porovnateľné parametre s Microbookom, ktorý už má 4 roky ! Nemal som s ním ani nejaké väčšie problémy až teraz v tej zdrojovej časti. No s tým suportom je to už horšie.


Zpět na „notebooky - ostatní značky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů