Notebooky značky Clevo/Eurocom (Goldmax)

Gigabyte, Razer, Gericom, Premio, Com4, ... (pro hojně diskutované značky zřídíme vlasatní skupinu)
Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 21 pro 2014 13:23

Swarme, otacky a chovani ventulatoru jsou veci BIOS/KBC EC FIRMWARE, ktere se tykaji pouze TVE KONRETNI VERZE a nevztahuju se k notebooku jako produktu. Samozrejme ty mas prvni bios s podporou 9xx grafik, takze tvuj 2 mesice stary novinkarsky kus vyladen neni, o tom zadna. Pokud se ti chovani aktualni verze nelibi, klide napis do recenze ze s konkretni verzi XX.XX.XX stroj zbytecne chladi na nizke teploty, coz se s kazdym updatem meni a ze jich je docela mnoho. Ty regulace jsou otazkou tak 3 mesicu, plus minus a o podpore starsich zarizeni nevim popravde, takze bych jen hadal.
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 21 pro 2014 15:12

Tak jestli je update biosu, tak ho stáhnu. To radši pošli odkaz na konkrétní, který to řeší, místo psaní, co má být zmíněno v recenzi.

Notebook už je normálně v prodeji, takže předpokládám, že ty kusy v distribuci už vyladěné jsou a někde je k nim ke stažení i bios, kterým vyladím ten novinářský.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 21 pro 2014 19:08

Ono je taky otázka kolik lidí co má notebook nebo desktop umí nahodit novější BIOS. Oni kolikrát totiž i notebooky co jsou v prodeji nemají věci dotažené tak jak by měly být :)

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 21 pro 2014 21:33

Vlastimil91: Ono to stejně s těma BIOSama asi není tak horké. Podíval jsem se na stránky Eurocomu na driver sekci pro X7 a X8 (který dle stringu v biosu mám i já):

http://www.eurocom.com/ec/drivers%28240%29ec
http://www.eurocom.com/ec/drivers%28253%29ec

...oficiální BIOS tam nikde nevidim (přitom X7 je model z minulého roku dle toho webu).

Ty to máš, Vlasto, s hlučností v klidovém stavu jak?

Jako v zátěži je to fakt fičák, jako to máš i u sebe, nicméně s teplotama CPU 97°C při hraní Crysis3 už změnu otáček v loadu moc nečekám směrem k nižšímu hluku. V idle to ale vzadu fouká studený vzduch...
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 21 pro 2014 22:37

No já mám ještě dobrý model a to je taky důvod proč se neženu do změny. Mě naštěstí v IDLE ventilátory vypínají a zapnou jednotlivě na určitém komponentu na nízké otáčky úplně když teplota přesáhne 50C. Třeba když hřeje jen CPU spustí se jen FAN na CPU a ostatní jsou stále vypnuté.
V zátěži jsou FAN do 80C v pohodě běží na takový třed nic extra hlučného ,ale jak se rozjedou na max tak je to jak vysavač a řekl bych že to snad i přeřve staré MSI GT :)

Jinak u tvého testovaného NB je docela škoda že CLEVO změnilo chladič na CPU ,protože u mého NB CPU ochlazuje případně FAN ještě z druhé grafiky čímž je teplota nižší (mám odzkoušené). Bohužel ale zase druhá grafika topí o něco více než primární.
Teplota u CPU 97C to už je pěkně na nic ,protože to už CPU neudrží takty na max a začne ubírat. Vesměs jak už jde teplota nad 90C tak CPU snižuje takty ,takže si nedovedu představit mít v NB ten nejvýkonnější i7 model.
Já mám sice u svého povolené turbo až na 60W a teplota během léta mi nepřekročila u BF4 88C (NB nebyl podložený).

Stačilo málo udělat a teploty mohly být mnohem lepší jenže CLEVO se snaží vše vecpat do co nejmenšího těla a přitom stačilo udělat nožička v zadní části o kousíček větší a FAN mohl lépe nasávat vzduch než takto jak je NB téměř u země. A nebo druhá varianta mohli NB protáhnout o cca 0,5cm až 1cm dozadu a udělat větší žebrování které by pobralo více tepla a FAN by to ochlazoval asi tak jako to má ASUS ROG kde je žebrování masivní :)

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 23 pro 2014 12:49

Bios je pouze na vyzadani, jelikoz jsou systemy osazene variabilnim hw, ktery se hodne lisi. Verze nejsou volne stazitelne a ani nikdy u EUROCOMu nebyly. Ty mas testovaci kus a nijak do nej nezasahuj prosim, mas prvni bios s podporou 9xx, takze nejsou otacky chlazeni vyladene, tod vse. Co se tyce silent modu, zjistil sem ze pro X7 neni k dispozici, za coz se omlouvam, plati ta regulace otacek, ktera vsak bude dostupna az nekdy za 3 mesice, coz je ted ale střejne irelevantni.

Poprosim ghosta opet o zalistovani recenze EUROCOM X7, ktery prave vysel na PCT. Je to mimochodem stejny kus, jako ma swarm ve shodne konfiguraci viz http://pctuning.tyden.cz/hardware/noteb ... 970m-v-sli

Dekuji Ghoste!
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 23 pro 2014 19:12

No já nevím ,ale já už četl plno recenzí a snad ve všech jsou podotýkány ventilátory u CLEVO NB ,takže čekat a doufat že nový BIOS něco vyřeší si moc nemyslím. U nový CLEVO NB FAN prostě v klidu nevypne a nevěřím že to nový BIOS opraví když to neudělali do teď :)

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 23 pro 2014 20:20

Netvrdim ze ventilator vypne, ale chladit by mel v idle na 40-50C, 35C je zbytecne nizka teplota = prilis vysoke otacky. Podle jinych recenzi to takovy problem neni, vyslo jich nekolik, takze se tim jiz zabyvat nehodlam a vyckam na standardni recenzi notebooku. U jinych recenzi vsech moznych magazinu se do styku s redaktorem bezne nedostanu, zasilaji maximalne nahled pred samotnym vydanim, ke kteremu se mohu vyjadrit a nektere veci upresnit, ale nikdy se nejdna o prubezne dojmy, proto se nyni maximalne muzeme domluvit na datu vyzvednuti notebooku z redakce a timto bych tema zapujcky na foru uzavrel...
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 23 pro 2014 21:21

Tak u mého NB se teplota ochladí na 30-35C a FAN vypne a až zase teplota vyleze na 50C tak FAN zapne ,ale když je teplota nad 80C tak FAN točí na plno i když podle dokumentu od CLEVO by toto můj NB dělat neměl a FAN by měli na max spouštět až od 90C.
Má to výhodu i nevýhodu no ,ale u těchto nový CLEVO je to prostě na prd řešené že FAN ani nevypnou či zbytečně jedou na vysoké otáčky.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 24 pro 2014 02:00

Vlastimil91 píše:No já nevím ,ale já už četl plno recenzí a snad ve všech jsou podotýkány ventilátory u CLEVO NB ,takže čekat a doufat že nový BIOS něco vyřeší si moc nemyslím. U nový CLEVO NB FAN prostě v klidu nevypne a nevěřím že to nový BIOS opraví když to neudělali do teď :)
Myslim, že jsi to trefil. V recenzích se to zmiňuje. Dle BIOS stringu je to Eurocom X8, a když si přečtu novou recenzi na stejný model na notebookchecku, tak se v mnoha ohledech naprosto shodujeme. Zejména pak v hlučnosti chlazení. Určitě to tedy není jen ojedinělý názor redaktorů z notebook.cz. Ostatně bavil jsem se i s Ondrou B., kterého dobře znám a píše pro konkurenci, a taky jsme nenarazili v názorech na moc rozporů.

Pokud jde o různé české recenze. Často jsou na webech, kde se primárně řeší jen ten výkon a ty ostatní věci jsou v pozadí (zejména v případě herních webů se to dá pochopit; jinde zas je vidět, že to dostane do rukou třeba redaktor, který notebooky moc nedělá). Někteří hráči mají nároky na hlučnost posunuté. Tady u nás se jede mnohem víc na srovnávání s obvyklými hodnotami pro danou třídu notebooků a mnohem víc bereme v potaz, že si to nemusí kupovat jen hráči, ale že by to někdo mohl chtít na práci (a u této cílovky jsou pak zas nároky někde úplně jinde).
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9097
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 24 pro 2014 02:09

Presne, ja rad hraji, ale zase u notebooku usinam a mam ho blizko hlavy, tak vyzaduji tichost, coz muj soucasny notebook splnuje na 100%.
Asus ROG Strix G18

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 24 pro 2014 14:05

Ono se třeba stačí podívat i na videa od XOTIC PC který měří hlučnost že hlukoměr přiloží k výdechu zatímco notebookcheck to měří nejspíše metr od ventilátoru. Takže když FAN běží na max ta hlučnost je nad 60db.

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 26 pro 2014 14:09

Hezky svatecni den panove,

Prosim opet o zalistovani dalsi recenze EUROCOM X7 z zive.cz viz http://www.zive.cz/clanky/eurocom-x7-ne ... fault.aspx

Co se hluku tyce, to u nejvykonnejsiho notebooku na trhu logicky ocekavat nelze. Nema (z dobrych duvodu) optimus, takze jede stale na dedikovane GK. Jine stroje s polovicnim vykonem a behem prepnuti na integrovanou grafiku jsou samozrejme tissi, o tom zadna. Eurocom X7 je kategorie highendu kde se hledi pouze na vykon a spolehlivost, kupodivu nabizi ale tez lepsi pomer cena/herni vykon nez treba jine nase stroje jednocipove ale to uz je zase jina pisnicka.

Preji hezky zbytek volna, Ondra
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 26 pro 2014 14:44

Také přeji hezké sváteční odpoledne a na sněhu :)

Ten hluk dá se na to zvyknout ,ale je zajímavé že u méno NB se také grafiky nevypínají (teda jen ta druhá) a primární běží pořád na snížený takt ,ale FAN i v klidu vypnou a nemusí běžet pořád jako u těchto nových NB s R9 či GTX a pokud vím tak spotřeba je cca pořád stejná :)

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 31 pro 2014 20:03

Taky čtu že česká klávesnice je za příplatek 1 800,- Kč! Co to sakra je? Notebooky Goldmax prodávaný v ČR a CZ klávesnice za příplatek? No to je teda sprosťárna. Zlaté XMG které nic takového nemá.
http://pctuning.tyden.cz/hardware/noteb ... li?start=5

Jinak všem přeji Štastný nový rok :)


Zpět na „notebooky - ostatní značky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů