Diskutovaná kvalita notebooku Asus

notebooky Asus a vše kolem nich

Jsou notebooky Asus obecně kvalitní?

Ano
172
27%
Ne
35
5%
Docela ano
186
29%
Docela ano
186
29%
Celkem ne
65
10%
 
Celkem hlasů: 644

pcnatko

A6R 4 letý

Příspěvekod pcnatko » 21 bře 2010 14:06

Lidi, nemám zkušenosti z jinou značkou, ale mám již 4.rokem Asus A6R. A nyní se poohlížím po novém K52JR i přesto, že můj notebook byl 4x v servisu.
1.odešla palírna - v servisu mi ji vyměnili, ale nechali uvolněnou klávesnici
2. Klávesnici utáhli, ale přestala fungovat zvukovka
3. zvukovku spravili ale asi vyměnili baterií, protože vydržela sotva 15 min
4. Baterií vyměnili (vyměněná vydrží více než vydržela nová) a vše funguje.

Tím jsem jenom chtěl napsat, že to nemusí být takový shit a kromě té palírny mi nic přirozeně neodešlo. Ale nevím co za automechaniky tam opravuji notebooky. Na druhou stranu, musím chválit rychlost servisu. 1.den (po) ráno jsem on-line objednal servis, úterý si pro něj přijela PPL a v pátek jsem ho měl doma.

Navíc, 3x mi notebook spadnul ze stolu, když jsem zakopnul o napájencí kabel (s otevřeným displayem) a kromě prasklého krytu vše funguje.

Zbavuji se ho (dávám ho rodičům) jenom proto, že již výpočtově nestíhá dnešním trendům. (1,6 celeron, 512 RAM upgradovaná na 2048)

faldicek
píše často
Příspěvky: 100
Registrován: 17 bře 2008 01:30
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod faldicek » 31 bře 2010 23:00

No já mám, respektive teď už vlastně měl, Asus A7Sv poměrně drahá mašina, ale bohužel zároveň i dost poruchová. Jednou závad mechaniky, vyměněno a teď už 3x za sebou vada na grafice, takže výměna základní desky. Nyní čekám na vyřízení formalit mezi obchodem a asusem apo vrácení peněz koupím nový notebook. Ale asus už to nebude, mám rád tuto značku, ale s notebookem jsem se spálil, až se dořeší reklamace jdu do Dellu...

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 01 dub 2010 01:34

faldicek:
jádra g86m (8400gs) a G84m (8600) byly poruchové všude (Dell, HP, Lenovo, ...)
Tyhle čipy prostě Nvidia zmršila (dokonce to i přiznala).

Jinak bacha na některé kusy multimediálních Dellů, hl. ve vyšších konfiguracích (studia s core i7, xps 16, apod), dost se přehřívají (50° povrch těla, apod). Pracovní notebook od dellu ano (vostro, latitude, precision), ale jestli koukáš po multimediáleh, koukal bych raději jinde.
na multimediálních dellech je lákový jen servis NBD v ceně, to jde ale k některým jiným značkám přikoupit i pro multimediály (Toshiba, Acer,..)
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

faldicek
píše často
Příspěvky: 100
Registrován: 17 bře 2008 01:30
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod faldicek » 03 dub 2010 12:16

No právě koukám po dell studio 1747. O tom přehřívání jsem cosi četl v recenzi, kde kvůli tomu dostal jen 80%. No ještě nevím, stále nemám zpět peníze za asus. Teď to prý prodejce nějak řeší s dodavatelem a ten čeká prý na vyjádření asusu, prostě začarovanej kruh, prodlužujou to jak jen to jde... Jinak A7Sv se taky dost hřál, dokoupil jsem si pod něj chladič... Jinak teď je tam nějaká novinka v 17" nový vostro, ale tam už se nevejdu s cenou...

Allnei
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 04 říj 2007 15:56

Příspěvekod Allnei » 05 dub 2010 22:48

Takže moje zkušenost s Asus jako firmou je dobrá neboli nemůžu si moc stěžovat :-D ( Mám od nich Wi-Fi router, Základní desku v PC, monitor a NTB). Notebook F3SV kupovaný v řijnu 2007. Byl už dvakrát na reklamaci jednou to bylo prasklé šasi u kloubu + nějaké prasklé plasty, podruhé nejspíš špatný kabel k monitoru (místo černé barvy byla zelená) do reklamace jsem uvedl i přehřívání vyměnili větráček a je to o něco lepší. Krom stříbrné barvy která má tendenci se víc kamarádit s rukou než plastem, jsou druhé plasty ktere na NTB mám kvalitní nikde nic nepraská. A na jejich servis si nemůžu moc stěžovat opravili mi vadu která se mi projevila asi tak jednou do týdne a velice náhodně. NTB byl v servisu max 14dní a vždy všechno v pořádku. Toť má zkušenost s notebooky od Asus.

Meo
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 06 dub 2010 11:25

Příspěvekod Meo » 07 dub 2010 18:30

CeCo píše:novotny_thomas:
Zjavne sa nevyznas v autach...
HP je minimalne o triedu lepsie nez ASUS (zacnem tym, ze HP ma v kazdom vacsom meste servis...).
C.


Ja by som neporovnaval značky notebookov ale predovšetkým ich implementáciu , kvalitu použitého hardware-u a s užívatelsky navrhnutým designom.
To že majú HP v každom meste servis svedčí len o tom že sa zrejme viac kazia ako iné značky.

faldicek
píše často
Příspěvky: 100
Registrován: 17 bře 2008 01:30
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod faldicek » 10 dub 2010 23:57

No ať to bylo s vadnými sériemi grafik jak chce, každopádně kombinace Asus a firma NC computers už nikdy více. Po poslední reklamaci si asus notebook nechal a poslali mi jen oznámení emailem. Předal jsem vše prodejci a teď už dva týdny čekám na vrácení peněz, prodejce se vymlouvá, na dodavatele, dodavatel na Asus. Prostě bordel největší. V pátek mi tvrdili, že dodavatel konečně dostal dobropis od Asusu, prodejce jim předal záručák atd. a snad už se začne něco dít. A nebo se neděje nic a oni mě jen tak lakujou abych je furt neotravoval... Mám tuto značku rád, ale těmito průtahy, že vše řeší zkrze dodavatele se mi to začíná hnusit...

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10669
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 11 dub 2010 00:58

faldicek píše:No já mám, respektive teď už vlastně měl, Asus A7Sv poměrně drahá mašina, ale bohužel zároveň i dost poruchová. Jednou závad mechaniky, vyměněno a teď už 3x za sebou vada na grafice, takže výměna základní desky. Nyní čekám na vyřízení formalit mezi obchodem a asusem apo vrácení peněz koupím nový notebook. Ale asus už to nebude, mám rád tuto značku, ale s notebookem jsem se spálil, až se dořeší reklamace jdu do Dellu...
Hm...celá řada A7 byla vadná.Vadné invertory apod.Nejhorší SHIT.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

caven
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 09 úno 2009 12:19

Příspěvekod caven » 18 dub 2010 12:47

Zdravím,mám už 4 letý asůsek A6Rp. Když ho ráno zapnu tak naskočí v pohodě, ale po chvíli běhu když se restartuje tak se normálně ukončí systém, ale už nenaskočí. Jakoby nenaběhla grafická karta či co, prostě se nezmění barva LCD. Z totálně vypnuté na zapnutou. Musím držet tlačítko ON/OFF, aby se vypnul, poté zapnu a opět nejde. Takto to udělám třebas 5x a zase šlape jak hodinky. MYslím, že je to deskou, ale kdyby někoho něco napadlo

Díky

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10669
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 20 dub 2010 19:05

To samé jako u A7 vadný invertor.Všechny tyto modely byli pěkný SHIT.Jedině vyměnit celou desku,ale po čase se Ti to stane znovu.Zmršený výrobek.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

caven
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 09 úno 2009 12:19

Příspěvekod caven » 20 dub 2010 19:07

prosímtě jaký invertor ?

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10669
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 20 dub 2010 19:21

Nemám poněťí co to konkrétně je,ale desítky těchto modelů opravovali v Ostravě.A ve spoustě případů vraceli kupní cenu zpět v záruce.(3x stejná závada)
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

caven
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 09 úno 2009 12:19

Příspěvekod caven » 20 dub 2010 20:46

tak pokud by to byla nějaká prkotina tak by se to dalo spravit. Proto se ptám zda nevíš jaký invertor. Kde to tak hledat v jaké oblasti

faldicek
píše často
Příspěvky: 100
Registrován: 17 bře 2008 01:30
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod faldicek » 20 dub 2010 21:06

Mě měnili desku celkem 3x poprvé notebook zamrzal a systém hlásil problémy s ovladači grafiky, servis vyměnil základní desku, podruhé odešla úplně grafika, obraz byl rozsypaný, opět výměna základní desky a po návratu ze servisu opět to samé jak před první výměnou, k tomu ještě vadná mechanika, takže 4 závady. Servis uznal závadu během týdne, další dva týdny to řešil asus, až poslali oznámení, že si notebook nechaj. Následovali tři týdny než jsem se dočkal peněz, prodejce to svaloval na dodavatele, dodavatel na asus.

Pakokun
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 24 črc 2010 16:29

Asus G51JX

Příspěvekod Pakokun » 25 črc 2010 21:47

mate nejaky nazor na tento notebook Asus G51JX ? povedeno/nepovedeno/kvalita/zname problemy.. jasny Dell to neni, ale tak hodnoceni tohodle modelu? konkretne tedy

i5-520qm
4gb ram
gts 360m
500gb

http://www.mironet.cz/asus-g51jx--i5520 ... +dp109142/


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů