Diskutovaná kvalita notebooku Asus

notebooky Asus a vše kolem nich

Jsou notebooky Asus obecně kvalitní?

Ano
172
27%
Ne
35
5%
Docela ano
186
29%
Docela ano
186
29%
Celkem ne
65
10%
 
Celkem hlasů: 644

GTX
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 26 pro 2007 20:23
Bydliště: Mutěnická 9

Příspěvekod GTX » 15 úno 2008 20:11

Však já tu jen poukazuju na kvality servisu (třeba doba reakce) a taky na to, jak si každý vychvaluje příslušenství navíc atd...

Jinak tu reklamaci mi doporučili přímo v obchodě, kde jsem můj ntb koupil.

polo

Příspěvekod polo » 15 úno 2008 20:21

Ja som za rok co mam book raz reklamoval s pokazenou mechanikou a reakcia na meil trvala tak 2 hodiny samotna reklamacia 5dni aj s dopravou stihli mi to doniest ten isty tizden ako si to zobrali a to som na slovensku...

Marekk

Příspěvekod Marekk » 15 úno 2008 23:16

hmm no s tym zahrievanim neviem ako to je u asusov, ale viem ze Acer, ted co z neho pisem , Extensa , tak dost hreje, ak by mal takto hriat aj Asus, tak dakujem pekne, ale zase som pocul, ze ta podlozka sa vyplati vzdy, ked mas notas, vlastne ked si ju kupis, uchladis to lepsie a tympadom predlzujes aj zivotnost notasu, co sa myslim pri nejakom notase za 30 tisiv oplati porozmyslat ... inak neviete jak je to s pouzitim AMD procesorov v Asusoch, je lepsie zvolit radsej Intel ? alebo je to viacmenej jedno, hlavne mi ide o vykon a aj o tu teplotu, predsa Intel bol vzdy vychytanejsi v tom chladeni ... :)

polo

Příspěvekod polo » 16 úno 2008 09:56

Ja mam intel core2duo T5600 a moja teplota po 4hodinach hrania unreal tournamentu3 je na procesore 51 pri kancelarskej praci 8hodin tak 42C grafika ma tak o 5-10 menej mam ASUS F3JC

polo

Příspěvekod polo » 16 úno 2008 09:59

AMD viac hreje len v starsich kusoch proti intelu ale zase najnovsie intely hreju este menej(AMD-90nm novsie uz maju 65Nnm, Intel 65nm najnovsie 45nm)0, cim menej tim aj menej hreje)

Marekk

Příspěvekod Marekk » 16 úno 2008 21:46

no ja sa predsa len rozhodnem pre ten dell , aby som mal aj kvalitku a vsetko .... hlavne co sa tyka tych materialov a aj toho chladenia ... :) dufa,, ze sa rozhodnem spravne , aj ked aj ten asus ma laka, ale tie materialy nemaju bohvieake, len v lepsich verziach ...

polo

Příspěvekod polo » 17 úno 2008 09:40

ASUS je velmy dobry pomer ceny/vykonu/kvlity ktory sa celkom oplati pokial clovek chce mat lacny book s celkom slusnym vykonom a vybavou , samozrejme pokial to nepotrebujes ale chces radsej kvalitu na ukor ceny ci vykonu tak je dell lepsia volba..

pat77rik

Reklamace

Příspěvekod pat77rik » 18 úno 2008 21:02

GTX píše:j ASUS bohatě vybaví, ale pak se na tebe vyj... Po 14 dnech snažení kontaktovat reklamační středisko mi odpověděli na žádost o reklamaci v tom smyslu, že reklamovat myš, která byla vadná od výroby nemám nárok a že mi přejí příjemný den... Baseballka do zad... TAKŽE: kdyby taška byla roztrhaná, tak je to podle nich "dárek navíc" a nemáš nárok na výměnu (to myslím vážne - napsali mi, že je to "DÁREK NAVÍC")

jinak jsem s ASUSem spokojený, ale pokud nechceš chladicí podložku pod něj, tak se poohlídni po nečem "dokonalejším" - třeba ten DELL ;-)


Co se týče reklamace příslušenství:
Na reklamaci máš nárok pokud příjde příslušenství (které dávají chytře jako dárek), tedy myš, taška a adaptér ihned nefunkční, pakliže se vada projeví až během užívání, tak máš tedy dle jejich reklamačního řádu smůlu. Reklamace myši a tašky to považuji celkem za nepodstatné, ale ten adaptér je sviňárna (myslím, že by se možná našlo v zákoně něco jako, že bez něj nemůžeš notebook provozovat, takže de facto právo na reklamaci by bylo)

Tady je přesné znění z jejich reklamačního řádu:

Vyjímky
Záruka se nevztahuje na:
8. Dárkové příslušenství dodané společně s notebookem jako myš, přepravní taška, síťový adapter a podobně s výjimkou příslušenství nefunkčního při dodání*

Zásady nefunkčnosti při dodání (DOA*)
1. Za nefunkční při dodání se považuje takový produkt, který je nefunkční před jeho prvním použitím
3. Asus následně nefunkční produkt vymění nebo opraví

GTX
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 26 pro 2007 20:23
Bydliště: Mutěnická 9

Příspěvekod GTX » 18 úno 2008 21:07

mno to už je jedno :-) už jsem si tu myš zpravil sám x-D Bylo to vadným drátem a tím pádem nevalil optickej snímač.

polo

Příspěvekod polo » 18 úno 2008 21:26

To mas ako bonus, aj ked nefunguje :lol: (Nahoda je zla vec)

GTX
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 26 pro 2007 20:23
Bydliště: Mutěnická 9

Příspěvekod GTX » 19 úno 2008 12:29

Mno problém je, že přehlédli asi tu část "VADNÁ OD VÝROBY" a to už bych měl nárok na reklamaci, ale nakonec šikovné ručičky dokázaly svoji kvalitu ;-)

vojtab
píše často
Příspěvky: 435
Registrován: 19 úno 2008 10:03
Bydliště: Třebenice

Příspěvekod vojtab » 19 úno 2008 12:45

celkem ne

vždy jsem o nich měl dobré mínění, ovšem potom co si kamarádka koupila asus (před rokem) jsem ho změnil a potom co si strýc koupil asus (před vánoci) jsem ho zavrhnul - lacině vypadající, vrzající už po vybalení z krabice..hlavně že to má webcam, X ghz cpu, X gb ram, X gb hdd

tohle všechno by se dalo oželet, kdyby byla kvalita plastu a celkový "look" notebooku na vyšší úrovni. což bohužel není

asus = aušuš (alespoň pro mě)

GTX
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 26 pro 2007 20:23
Bydliště: Mutěnická 9

Příspěvekod GTX » 19 úno 2008 12:59

mno a za kolik ten ASUS byl? za 13 tisíc že vrzal? V týhle cenový kategorii vržou všechny tak se prober. Já mám F3Sr kupovanej před Vánocema za cca 21 tisíc a plasty jsou v pohodě (nestěžuju si). Jinak odsuzovat podle designu může jen pako, protože každý má svuj styl a líbí se mu něco jinýho...

vojtab
píše často
Příspěvky: 435
Registrován: 19 úno 2008 10:03
Bydliště: Třebenice

Příspěvekod vojtab » 19 úno 2008 13:09

já jsem velmi probraný, takže si to odpusť, pokud chceš urážet - to si odpusť taky

kamarádčin cca 22, strýcův asi 18

jinak - mám za to že tohle je názor každého - já ti neberu že považuješ asus za kvalitní, proto budu rád když pochopíš že já to považuju za šunt

GTX
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 26 pro 2007 20:23
Bydliště: Mutěnická 9

Příspěvekod GTX » 19 úno 2008 13:17

Mno na ASUS jsem od nikoho neslyšel, že by si stěžoval na to, že plasty vržou. Rád bych znal modelové řady těch zakoupených booků.

Jinak názor má každej svůj, ale design odsuzovat nemůžeš - někdo si na jednoduchosti a přehlednosti zakládá (vem si třeba Lenovo - jednoduchý, "obyčejný", ale má to úspěch). Ale to tady řešit nebudu - to ti neberu, že se ti nelíbí. Jinak myslim, že ASUS = výborný poměr cena/výkon/kvalita.

Hádat se nebudu.


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů