Diskutovaná kvalita notebooku Asus

notebooky Asus a vše kolem nich

Jsou notebooky Asus obecně kvalitní?

Ano
172
27%
Ne
35
5%
Docela ano
186
29%
Docela ano
186
29%
Celkem ne
65
10%
 
Celkem hlasů: 644

polo

Příspěvekod polo » 21 led 2008 21:01

Nekvalitni napr. F3,F7.. prehrievajucasa a tym z niskou zivotnostou F5
Viacmenej kvalitne su napr.gaming serie V1,V2,F8 lambo,...(ostatne nepoznam ale riadil by som sa cenou) pomerne kvalitna je A7...
(viac neviem ake su nechcem klamat)

pat77rik

Příspěvekod pat77rik » 03 úno 2008 11:51

polo píše:Viacmenej kvalitne su napr.gaming serie V1,V2,F8 lambo,...(ostatne nepoznam ale riadil by som sa cenou) pomerne kvalitna je A7...
(viac neviem ake su nechcem klamat)


Tak k modelu Asus F8 - mám F8P někdy od začátku ledna. Myslím si, že by mohl mít za ty prachy (cca 33 000 Kč) kvalitnější plasty. Víko displaye se po přitlačení prohýbá a taky v prostoru na ruce, (jak je prostor pro reproduktor -> a je tam tedy plast perforovaný) tak po přitlačení vrže. Po delší práci docela dost topí a ventilátor jede naplno. Celkem kvalitní se mi zdá klávesnice - docela dobře se na ní píše, jen zamrzí přehozené ctrl a fn tlačítko, ale už jsem si zvykl. Horší je to s výdrži na baterie, kde dosahuje zhruba 2 hodin provozu na batery saving mod. Rovněž mně zamrzelo, že jako příslušenství byla obyčejná drátová myš v černé barvě(vzhledem k bílému provedení notebooku, je to jako pěst na oko :-D) Jinak si myslím, že to není špatný stroj co se poměru cena/výkon/design týče.

Sislik
občas něco napíše
Příspěvky: 92
Registrován: 27 led 2007 20:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sislik » 03 úno 2008 16:10

pred 2,5 lety jsem si koupil Asus M6VA (ve svy dobe stal neco pres 40k), byl to muj prvni notebook a jeho provedeni podle me nebylo spatne - az na chlazeni, dosahoval hodne vysokych teplot ... ale jinak byl dobrej

pred casem jsem vybiral opet novyho notebooka a Asus byl jeden z kandidatu, konkretne V1S (v podobny cenovy kategorii jako M6VA), ale nakonec jsem se rozhodnul pro Dell Vostro, pro jeho servis a kvalitu

ja osobne bych se Asusu nebal, nevim, jak jak tech levnych, ale tech nad 40k asi opravdu ne
Dell Vostro 1500 [Core 2 Duo T7500, 4GB RAM, 15,4" WSXGA+ (1680x1050), GF 8600M GT 256MB, 120GB 5400rpm, Vista Business 64b SP1 ENG]
Moje vlastní recenze - http://dell.sislik.net/
Dell Vostro forum - http://dell.sislik.net/forum/

polo

Příspěvekod polo » 03 úno 2008 18:16

Asus je velmy rozsirena znacka a nataketo fora vetsinou zabludia ludia ktory maju s notebookom problemy

nano
píše často
Příspěvky: 140
Registrován: 05 led 2008 19:42
Bydliště: Mestečko, SR

Příspěvekod nano » 04 úno 2008 12:03

ausu bol moj prvy (a zatial predposledny) book (A6M_Q050, cca 30k SKK, aspon ak si dobre pamatam :) ) a nepamatam si vaznejsi problem, az na to chladenie, resp. nechladenie, je fakt, ze bol dost teply :wink:
momentalne mam toshibu a nesiel by som na nu, keby to bratranec nedoniesol z USA a po mesiaci nezistil, ze ju vlastne nepotrebuje a mna uz dlhsie tahalo k mensim bookom (13.3"), tak ma to stalo relativne malo penazi a asus uz dalej sluzi sestre, ktora sa nan rychlo zvykla a ked sa pytam, co a ako, tak vsetko funguje, este som nerobil ani jeden opravny zasah (od oktobra, ci novembra), co sa mi zda fajn
takze ja sa nemam preco stazovat na asus, jedine dve vaznejsi eveci sa vyskytli pocas jeho zivotnosti u mna:
1. hned, ked som book kupil a nainstaloval veci (bol bez OS), vzhladom k tomu, ze som bol studentom stav.fak. potreboval som AutoCAD, nainstaloval som, vsetko, OK, zacal som robit a laptop zmrzol->vypnutie na tvrdo, vzdy seklo v rozdielnych casoch od zacatia prace, napadlo ma, ze by to mohla robit daka aplikacia, ktora funguje stale, tak som preinst.WIN a uz som nedal vsetky utilitky, ktore boli na CD ale som vynechal, myslim, ze sa to vola Power4gear, "spravca" baterie a spotreby, odvtedy OK
2. panty monitoru sa po case dost zvlastne vykyvali, ked som otvaral, tak nesli velmi lahko, dalo by sa povedat, ze takmer ako na zaciatku, ale ked uz bol otvoreny, monitor mal volu, hnevalo ma to najma, ked som cestoval vlakom, kde sa otrasmi monitor jemne kyval, tak to vse
aj napriek tomu som bol s tym laptopom spokojny
Lenovo ThinkPad Edge E320

vladsoft
píše často
Příspěvky: 141
Registrován: 10 zář 2007 11:50

Příspěvekod vladsoft » 04 úno 2008 15:22

No výko sa povolí na každom NB skôr či neskôr.. ale neni problem poslat Nb do servisu a za tizden ho mas s5 aj z odvozom a dovozom a panty budu drzat ako ani nove nedrzali... i ked je pravda ze panty na tejto A6 serii niesu bohvieako tuhe a dost sa za ten rok uvolnia..co sa tyka tuhnutia SW chyba takze to az tak ASUSu vycitat nemozes i ked to mohlo bit ich app... ale zasa P4G vobec nepouzivam lebo su omnoho inteligentnejsie nahrady.. inak s tym tuhnutim mal tusim aj kamos prob na A6M ale tusim bola zrada len v tom v akom poradi si to instalol...

nano
píše často
Příspěvky: 140
Registrován: 05 led 2008 19:42
Bydliště: Mestečko, SR

Příspěvekod nano » 04 úno 2008 17:36

to mi je jasne, ze ten zamrz bola SW chyba, ale tak uz som to napisal, ked som spominal na casy stravene pri nom
Lenovo ThinkPad Edge E320

pat77rik

Příspěvekod pat77rik » 06 úno 2008 14:23

vladsoft píše:No výko sa povolí na každom NB skôr či neskôr.. ale neni problem poslat Nb do servisu a za tizden ho mas s5 aj z odvozom a dovozom a panty budu drzat ako ani nove nedrzali... i ked je pravda ze panty na tejto A6 serii niesu bohvieako tuhe a dost sa za ten rok uvolnia..co sa tyka tuhnutia SW chyba takze to az tak ASUSu vycitat nemozes i ked to mohlo bit ich app... ale zasa P4G vobec nepouzivam lebo su omnoho inteligentnejsie nahrady.. inak s tym tuhnutim mal tusim aj kamos prob na A6M ale tusim bola zrada len v tom v akom poradi si to instalol...


Muzes doporucit nejaky program na tu spravu rezimu vykonu? A v cem je to pripadne lepsi nez original od ASUSu? Diky

vladsoft
píše často
Příspěvky: 141
Registrován: 10 zář 2007 11:50

Příspěvekod vladsoft » 06 úno 2008 14:56

RMClock pripadne NHC ale RMClock umoznuje aj znizit napätie CPU čím sa aj predĺzi výdrž na bat. Takže skôk RMClock 8) ale oboje lepšie než P4G

Sislik
občas něco napíše
Příspěvky: 92
Registrován: 27 led 2007 20:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sislik » 06 úno 2008 20:17

NHC taky umoznuje snizit napeti CPU
Dell Vostro 1500 [Core 2 Duo T7500, 4GB RAM, 15,4" WSXGA+ (1680x1050), GF 8600M GT 256MB, 120GB 5400rpm, Vista Business 64b SP1 ENG]

Moje vlastní recenze - http://dell.sislik.net/

Dell Vostro forum - http://dell.sislik.net/forum/

lipovcan
píše často
Příspěvky: 206
Registrován: 16 pro 2007 22:59
Bydliště: Kladno

Příspěvekod lipovcan » 06 úno 2008 22:50

No ASUS mam pres rok a az na vyssi teplotu HDD jsem plne spokojen... samozrejme za ty prachy :wink:
Sony Vaio FW31J, Zalman NC-2000, Logitech VX Nano, Windows 7

vladsoft
píše často
Příspěvky: 141
Registrován: 10 zář 2007 11:50

Příspěvekod vladsoft » 07 úno 2008 10:47

Sislik píše:NHC taky umoznuje snizit napeti CPU
Ale nie na AMD 8) i ked v novej verzii ma vraj uz podporovať aj AMD .. Ale zatial ide nap. menit len pre Intel

Marekk

Asus ?

Příspěvekod Marekk » 14 úno 2008 15:35

nazdar all , prave som sa tu zalogoval, za umyslom dozvediet sa nejake info o notasoch, kvalitke a tak ... chystam sa kupit nejaky svoj prvy "pekelny"stroj, len je to des nieco vybrat, vyberam asi uz dva tyzdne, kukam rozne thready, testy,porovnavacky ... sak to urcite poznate , clovek pred tym ako vytiahne z penazenky aspon 25 tacov, si dvakrat premysli co kupi ... aby som sa vyjadril k teme, mal som zajem o asus, ale ako to tu kukam, tak asi pass ... Acer, no comment, to si radsej kupim nafukovaci notas do vane ako Acer :D tiez som rozmyslal nad HP, len sa mi zda ze HP je trosku zaostaly co sa tyka vybavenosti notasov, teda v cenovej relacii 20 - 25 000 Kc, co Asus zase bohate vybavi takyto notas, ale samozrejme nekupujeme si notas aj kvoli vybavenosti, ale musi aj cosi vydrzat a tak som sa radsej rozhodol,po dlhom vahani kupit asi Dell 1530, necham si ju doviezt z U.K od kamosa, co poviete na tento napad ? robim dobre ? chcem urcite kvalitku co sa tyka aj vykonu, materialu a aj designu a dell sa mi zda ze je to "prave orechove" ... len neviem ako je to so zarukou, ci sa oplati predlzit, alebo ta jednorocna zaruka plati aj medzinarodne ... ak by sa nejaka chybicka samozrejme nasla , aby som neletel do U.K ... tak dik za nejake info, ale kludne ak mate aj nejake tipy na ine znacky, rad pocitam ....

inak myslim, ze v kazdej znacke sa najde nieco zle a nieco dobre, ako sa hovori, kolko ludi , tolko chuti ... holkam staci Acer s kamerkou :D a nam asi lepsie cosi co aj zvladne nejaku tu hru ... setko je to vec nazoru a samozrejme kesov .. :D tak koncim cuuus ...

GTX
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 26 pro 2007 20:23
Bydliště: Mutěnická 9

Příspěvekod GTX » 15 úno 2008 19:45

j ASUS bohatě vybaví, ale pak se na tebe vyj... Po 14 dnech snažení kontaktovat reklamační středisko mi odpověděli na žádost o reklamaci v tom smyslu, že reklamovat myš, která byla vadná od výroby nemám nárok a že mi přejí příjemný den... Baseballka do zad... TAKŽE: kdyby taška byla roztrhaná, tak je to podle nich "dárek navíc" a nemáš nárok na výměnu (to myslím vážne - napsali mi, že je to "DÁREK NAVÍC")

jinak jsem s ASUSem spokojený, ale pokud nechceš chladicí podložku pod něj, tak se poohlídni po nečem "dokonalejším" - třeba ten DELL ;-)

polo

Příspěvekod polo » 15 úno 2008 20:01

Maju to priamo na stranke ze prislusenstvo sa neda reklamovat, nie vsetky asusi hreju moj ma po 4hodinach v unreal tournamente 3 GPU-42C a CPU-51C


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů