ASUS F3SV-AP202C

notebooky Asus a vše kolem nich
jarkh
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 02 pro 2007 11:55

ASUS F3SV-AP202C

Příspěvekod jarkh » 02 pro 2007 12:01

Zdar.Mam v planu kupovat notas http://www.alfacomp.cz/php/index.php?ei ... chSubmit=1
muzete prosim vsichni kdo s nim mate nejake zkusenosti napsat zde nejake postrehy?Po precteni si obecnych nazoru na ruzne rady ASUSu jsem v rozpacich nad koupi,muzete me tedy pokud mozno co nejlepe informovat jake jsou Vase konkretni zkusenosti s touto radou.Diky vsem co se ozvou...prosim,piste..specha to :(

jarkh
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 02 pro 2007 11:55

Příspěvekod jarkh » 03 pro 2007 09:14

no tak..to mi nerikejte ze tento model nikdo nema ze nikdo neodpovida :(

prima-men

Příspěvekod prima-men » 04 pro 2007 04:09

Tenhle notebook má málokdo a taky mě to překvapuje. Ale nakonec jsem do něj šel. Bral jsem ho jako výměnu za svůj bývalý Asus A6T a je to jako nebe a dudy. Co se týče poruch, nemůžu ještě soudit(u A6T se mi sr-l displej, jak blázen), ale už to není malé topení, jako notebooky řady A6. I když už na tom notebooku teď dělám několik hodin, pořád je to v pohodě. Ani po hraní náročnějších her nebo pracování s náročnými programy na 3D modely se extrémně nezahřívá. Výkon dostačující, jede jak motorová myš. Jinak, ten 200GB HDD by klidně stačil, 250GB je docela dost, ale verzi s tímhle HDD jsem si vybral, protože jak víš, 200GB harddisky jely jen na 4000ot/min. s kolmým zápisem. Což je nic moc. Nevím, o kolik si to bere míň energie, ale myslím, že velký rozdíl v tom nebude.

jarkh
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 02 pro 2007 11:55

Příspěvekod jarkh » 08 pro 2007 12:54

tak jsem si vcera pořídíl tento noťas,zatím se ovšem především rozjet všechny ty věci čím notas disponuje.Stále mi nejde rozjet TV tuner,rovněž mi nelze navázat kontakt přes bluetooth,taktéz po vložení MMC plus karty je sice detekováno nové zařízení,ovšem jaksi nemůžu se na kartu v žádném případě dostat,nikde se nic nezobrazuje,pouze na kratkou dobu se objeví ikona bezpečně odebrat hardware....

můžete pls někdo kdo měl tyto problémy a již je vyřešíl napsat své poznatky?Pripadne ICQ je 219-196-482 .Díky vsem ochotnym lidem

imaiden
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 10 pro 2007 18:39

Příspěvekod imaiden » 10 pro 2007 19:53

zdravim, taky premyslim o koupi tohoto modelu, nemá někdo potuchy o běhu toho noťase....nemám zkušenost se značkou asus a poruchovosti. super by bylo kdyby sem něco kratšího vložili majitelá tohodle modelu- děkuju :) . já nevím zda si koupit tento model nebo sony vaio FZ21M, který se mi opravdu líbí, ale zas F3SV je fakt nabušenej.
nevíte jaký je šasi?

to jarkh: jak se daří s rozchozením těch problémů? viděl sem book s 250GB a hlavně 5400RPM, je tvůj HDD dost rychlej?

prima-men

Příspěvekod prima-men » 16 pro 2007 12:48

Běží dobře. Co se týče poruchovosti, nemám zatím jak moc hodnotit. Mám ho asi měsíc. S mým předchozím Asusem A6T ale bylo furt něco. Byl malý topení, sr-l se displej, relpráky, vypalovačka... Nakonec jsem si řekl, že po roce zkusím znovu Asuse(za A6T jsem dostal F3Sv). Tak zatim v pohodě. Jen ty Visty. Ne, že by to byly takový sh-tky, jak se tvrdí, ale na stabilitu XP nemají(za dobu, co jsem je měl od r. 2004 mi spadly jednou jedinkát, když jsem tak extrémně přehltil komp procesama). Holt to je to vylaďování nedokonalýho systému.

Co se týče HDD, běží dobře, jen mě začíná štvát, že je trochu slyšet. Není to ale nic výraznýho a rušivýho.

jrompf
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 13 črc 2007 11:03

Asus F3Sv = nie

Příspěvekod jrompf » 18 pro 2007 18:47

nekupuj F3Sv lebo:
- ma velmi slabu grafiku 8600M GS s DDR2 256MB !,
- velmi mala zivotnost baterie,
- niektore verzie F3Sv nemaju TV kartu/treba dokupit,
Odporucam pri vyrobcovi Asus radsej C90 alebo nb s podporou MXM kariet: http://www.mxm-upgrade.com/Table.html

prima-men

Re: Asus F3Sv = nie

Příspěvekod prima-men » 18 pro 2007 22:44

Velmi slabou? Kmitočtem se ta grafika od jiných 8600M GS neliší a 256 MB GDDR3 (DDR2 se taky píše, protože ještě 768MB bere z RAM) je tak nějak dostačujících. Výdrž baterie mě taky překvapila, ale 3 hodiny pod Vistami jsem nepředpokládal ani v nejoptimističtějších snech. Asi 2 hodiny ale dá v pohodě. Co se týče TV karty, tak myslím, že všechny modely F3Sv prodávané u nás TV tuner mají.

jrompf
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 13 črc 2007 11:03

F3Sv grafika-tv

Příspěvekod jrompf » 18 pro 2007 23:21


imaiden
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 10 pro 2007 18:39

Příspěvekod imaiden » 22 pro 2007 20:41

to prima-men: díky za recenzi:), dobře že fachčí bez potíží, možná by ten harddisk tolik nehučel, kdyby byl rychlejší, ale toť otázka...škoda že typ do f3sv prostě nedali rychlejší.

co se týká té grafiky, tak to je subjektivní otázka, ale uspokojí spousta her a aplikací, 256MB není tak málo a dá se rozšířit. nebyl bych tak náročný, myslím, že je dobrá. a tv tuner pokud sem se dobře díval má f3sv snad v každym shopu..

prima-men

Příspěvekod prima-men » 23 pro 2007 12:00

imaiden: Jak jsem říkal s TV tunerem. Na Slovensku to je asi jinak...

Na druhou stranu, po šťouchnutí od kolegy jsem si stáhl RivaTuner a měl pravdu. Grafika je podtaktovaná. Místo 600MHz jádra a 700MHz paměti to jede na 400 a 500 MHz. Což mě dost překvapilo... Ale to nejspíš bude maximální frekvence, na kterou se grafika taktuje, když se vsazují 512MB pamět. To ale nic nemění na tom, že holt se bude taktovat dodatečně...

jrompf
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 13 črc 2007 11:03

pretaktovanie 8600M GS

Příspěvekod jrompf » 23 pro 2007 15:55

pretaktovanie cez nTune nie je problemom (650/550 atd).Pouzite new verziu driverov pre grafiku 169.21 (zmaz stare, zmaz nTune /som to vedel len manualne z HDD a z registra/).
problem je HW stabilita a riziko GPU poskodenia nakolko F3Sv nie je na taketo teploty a GPU Hz stavana.
Osobne som dosiahol cca 3100 bodov s 3dmark06 po pretaktovani.
Raz mi vsak uz nb zamrzol - problem s chladenim....:-(
Have a nice day....

prima-men

Příspěvekod prima-men » 23 pro 2007 18:57

No, když na to koukám dál, tak kdybych si koupil notebook s GF8400, tak bych dopadl líp. :cry: Tam to jede na 600 a 400 MHz. A 128 bit už tu naší 8600 nezachrání. To jsou ku-vy u toho Asusu!!!


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů