Jak vyndat(vyčistit) klávesnici ASUS A6M

notebooky Asus a vše kolem nich
M4n1k
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 06 zář 2007 07:45

Jak vyndat(vyčistit) klávesnici ASUS A6M

Příspěvekod M4n1k » 06 zář 2007 07:58

Zdravím a prosím o radu. Na akci mi "kámoš" vylil slazenou minerálku do klávesnice... Notebook je OK! Jen tlačítka která jsou v "zasažené"oblastni nemají chod jako by bylo běžné (Některé jsou jakoby přimrzlé v horní poloze a dolů se jim moc nechce, nicméně si nakonec dají říct. A pochopitelně návrat do horní polohy není tak rychlý, jak by bylo zdrávo. Psal jsem si s jedním servisním střediskem a bylo mi zděleno že mám klávesnici "normálně" vyndat a vyčistit, tak jsem chtěl poprosit, jestli někdo nemá informace, jak se klávesnice vyndavá(kolik je šroubků, jestli jsou nějaké uchytové "packy". Prostě jak "nejjednodušeji" vyndat klávesnici a přitom ji mít i potom funkční :-D)

Snad mi někdo poradí, předem děkuji !!!

Trefort
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 10 říj 2007 15:18

Příspěvekod Trefort » 10 říj 2007 15:25

To bych taky potreboval vedet....

achiles
občas něco napíše
Příspěvky: 75
Registrován: 17 pro 2006 03:07

Příspěvekod achiles » 10 říj 2007 16:20

ze spodu jsou dva sroubky oznaceny K, takze je odsroubovat a klavesnice by mela jit ven
Asus A6KM-Q072 / Turion 64 ML37 2Ghz, 1GB RAM, GeForce GO 7300 256MB, 100GB, DVD-RW, WIFI, BT

dxr_cz
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 16 říj 2007 11:14

Příspěvekod dxr_cz » 16 říj 2007 11:20

A nejsou tam nějaké "pacičky":?:, něco sem o tom slyšel .. ale nevím kde přesně.. hodil by se spíš nějaký návod v pdf nebo tak něco :wink:
before :
ASUS A6KM-Q072||Turion 64 ML37~2.0 GHz, 1GB RAM, GeForce GO 7300~256MB
now :
Fujitsu Siemens Amilo Pa 3553-Z80 || Turion X2 64 2.2 GHz, 4GB RAM, ATI Mobility Radeon HD3470 256 MB + crossfire ATI Radeon 3200 + turbo memory

rijo
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 21 říj 2007 21:37

Příspěvekod rijo » 21 říj 2007 21:53

...vyšroubovat na spodní straně dva šroubky označené "K", potom plochým šroubováčkem (nožíkem) postupně odjistit tři západky při horním okraji klávesnice - jsou při bližším pohledu vidět mezi okrajem klávesnice a šasim notebooku u kláves >ESC<, >F8< a >DEL< - malé ploché výstupky v mezeře mezi klávesnicí a šasim. Klávesnice po odjištění západek povyleze ze svého místa, stačí už jen vyklopit horním okrajem napřed a směrem k displeji vytáhnout. Pozor na plochý kabel, kterým je klávesnice propojena s notebookem - odjištěním zámku kenektoru jej lze vysunot a klávesnici tak odpojit a zcela vyjmout...
v případě nejasností mohu poslat nějaké fotky

josefkalous
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 28 říj 2007 22:17

klavesnice

Příspěvekod josefkalous » 28 říj 2007 22:28

Prosim o ty fotky, pokud mozno zespodu se sroubky K a taky co je pod klavesnici. Mam A6JE, zapadky nahore jsou ale spodek je asi jiny. Poslu PM s adresou, dik

Sent
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 15 kvě 2008 12:29

Re: klavesnice

Příspěvekod Sent » 15 kvě 2008 12:39

Fotky nemam, ale vyndaval jsem ted klavesnici na ASUS A3000, jsou to dva hluboke sroubky v mem pripade oznacene jednou carkou, ze by to bylo I? Pote staci z vrchu postupne (treba slabouckym plochym sroubovackem) zamacknout 3 zapadky s pruzinkou a klavesnice postupne sama vyskakuje. Spojovaci kabel ma asi "uhlikove" koncovky a je zasunut a primackavacim mechanismem zajisten, ten je tedy treba nejdrive po obou stranach povolit. Nehtem nebo treba opatrne drevenou spejli, no proste minimalizovat moznost, ze vam to vyklouzne(napr. sroubovak, ktery byl prvni po ruce) a neco poskrabe. Klavesnici jsem profoukal kompresorem, ovsem neprisel jsem na to, jak vyndat jednotlive klavesy, vylitalo mi par chuchvalcu, zustava vsak dost vlasu namotanych okolo klaves. Snad se toto bude nekomu hodit.


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů