Asus - tma?

notebooky Asus a vše kolem nich
Zoubek97
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 28 srp 2017 15:39

Asus - tma?

Příspěvekod Zoubek97 » 04 led 2019 16:28

Zdravím,

dostal se mi do ruky stařičkej notebook Asus X55A, kterej chtěl předchozí majitel oživit/zrychlit tím, že tam koupí SSD. Koupil a po ukončení klonování disku se mu prý počítač několikrát restartoval (po třetím restartu ho prý vypl - neptetejte se mě, proč to vypínal, taky to nechápu).
Poté už počítač nenaběhl. Po "spuštění" notebooku je tma. Kontrolky svítí, ale obrazovka není ani zaplá (nesvítí černě, je prostě vyplá).
Zkoušel jsem vyndat disk a pustit ho bez disku, nic.
Zkoušel jsem tam dát čistej disk, že provedu čistou instalaci z USB, nic.
Zkoušel jsem hned po zmáčknutí power tlačítka mačkat a držet všechno možný. (F2; F10; F12; ...)
Notebook vypadá, že běží, ale jen nejde obrazovka, tak jsem zkusil se "naslepo" bez obrazovky přihlásit a připojit přes HDMI druhý monitor, nic.

Prolezl jsem fóra a nic moc jsem nepřišel. Byl jsem tak zoufalej, že jsem zavolal na Asus podporu, kde mi pán mermomocí tvrdil, že to je tím, že tam jsou W10, ale já mám ten problém, že tam nemám žádnej disk, tudíž žádnej OS a BIOS mi nenaběhne. Jsem v koncích. Někdo nějaká tipy a nápady? :)

Děkuji za smysluplnou radu

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: Asus - tma?

Příspěvekod orgasmic » 04 led 2019 17:11

Zkusit reset Biosu
Asus ROG Strix G18

Zoubek97
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 28 srp 2017 15:39

Re: Asus - tma?

Příspěvekod Zoubek97 » 04 led 2019 18:50

Nepomohlo. Pro jistotu jsem tu baterku CR2032 zkoušel i vyměnit za novou, ani jedna nepomohla. Furt stejné


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů