Asus Zenbook UX303LN

notebooky Asus a vše kolem nich
charliex3
občas něco napíše
Příspěvky: 50
Registrován: 03 čer 2014 11:00

Asus Zenbook UX303LN

Příspěvekod charliex3 » 03 pro 2014 14:08

Čaute!

Dlhú dobu som hľadal prenosný, výkonný notebook s peknou výdržou batérie. Po roku hľadania som sa zaľúbil do tohto ultrabooku. Aktuálne mám verziu so 128GB SSD a 1080p dotykovým displejom no musím povedať, že aj keď som dlhú dobu protestoval proti dotykovému a lesklému displeju tak je prosto úžasný :)
Pozeral som aj na MSI GS60 2QE s 970M no radšej som zvolil cestu dlhšej výdrže ako veľkého výkonu.

Krátka recenzia:

Špecifikácie:
Displej: 13.3" 1920x1080 IPS lesklý dotykový
CPU: i7-4510U 2.0 - 3.1GHz
GPU: nVidia GT 840M 2GB
RAM: 8GB DDR3
SSD: 128GB Kingston
Batéria: 50Wh

Displej:
Počas dňa v izbe s jasom nastaveným na Auto je displej fakt super. Jediný menší problém je ak je displej na 30% tak vtedy vidno svoj odraz, síce len veľmi slabo a aj to zväčša len pri čiernom pozadí no nič čo by sa nedalo prežiť. :)
Cez noc tá pravá krása displeja ešte len začína :D 30% jas pri pozeraní Avatara na otestovanie pretože je to jediný film, ktorý je plný neskutočne veľa farieb. Výsledok? Až príliš pekný je ten displej :D Nemohol som sa od toho filmu odtrhnúť aj keď som ho už videl minimálne 10 krát :D musel som to proste dopozerať ...
Pri všetkých tých kladných veciach je tu jeden problém a ten je pri tmavších scénach... nie je to TV takže ten jas to až tak neutiahne :/ no aj tak to nie je až taký veľký problém :) čo sa týka problémov ako je napr. na iných fórach že žltá farba niečo blbne hmm tento problém som na svojom FHD kuse nezaznamenal.

Klávesnica/TouchPad:
Nikdy predtým som nemal notebook s podsvietenou klávesnicou takže o tomto veľa napísať nemôžem akurát to že je to veľmi nápomocné ak ležím už večer v posteli po tme. Nie je to klávesnica ako SteelSeries pri MSI no stále je z nej cítiť prémiovosť :D Písať sa na nej píše dobre, taktiež to neviem veľmi porovnať s iným notebookmi lebo mne sa na každej klávesnici píše dobre s výnimkou Lenovo klávesníc, na tých sa proste normálne písať nedá... Jedno mínus je ale že Power Button je zakomponovaný v klávesnici hneď vedľa Deletu takže bude to chcieť chvíľku čas a prax nestláčať Power Button namiesto Deletu :D

Čo sa týka touchpadu/clickpadu alebo akokoľvek sa to nazýva občas nie je mojim priateľom. Raz za čas sa stane že priložím ešte aj malíček a sa potom čudujem že prečo mi do čerta nejde myš -_- v porovnaní s MacBookom by som povedal že sú na dosť podobnej priečke.

Výkon:

Jediné čo som zatiaľ vyskúšal je Hawx 2, LoL a Shadow of Mordor...
HAWX 2 išiel bez problémov na MAX detailoch bez AA pri FPS od 45-80 takže predpokladám že ak by som zapol AA tak by to nejaké veľké problémy nerobilo. No AA na FHD a 13.3" je zbytočné, rozdiel to veľmi neurobí.
LoLko som skúšal aj na batérií vtedy bežalo na Nvidii s FPS 30+ poprípade na Inteláckej grafike niekde medzi 15-25FPS, so zapojeným adaptérom FPS poskočilo o 10-20FPS vyššie takže som si nastavil aj Frame Limit na 30 čo úplne stačí a aby to šetrilo batériu... o tom viac nižšie
Shadow of Mordor na high cca 10-15FPS pri FHD... po znížení na medium a nastavení rozlíšenia na 1366x768 FPS poskočilo na hrateľných 25-35FPS

Taktiež som urobil nejaké tie benchmarky v 3DMarku: NVIDIA GeForce 840M video card benchmark result - Intel Core i7-4510U,ASUSTeK COMPUTER INC. UX303LN

Teploty:

V kľude/Facebook/Youtube: CPU max 30-45°C, GPU: vypnuté, Chassis: bez náznaku zahrievania, nikde nič...

Gaming: CPU max 75°C, GPU: tiež cca okolo 70°C, Chassis: trošku teplejšie v okolí "9tky" na klávesnici ale ináč som ho vedel mať v pohode na nohách s teplákmi, cítil som, že je teplejší no to je asi tak všetko...

Benchmarky: približne ako pri hraní a bez throttlovania...

Hluk:
Aký hluk? :D Noťas je tichý po celú dobu, či už behám po nete alebo niečo hrajem, stále zostal ticho.
Ventilátory sa zapli len pri hraní a aj to boli len ako šepkanie, Appka na mobile ukázala 35-38db tak polmetra od notebooku.

Výdrž batérie:
Čítanie vo Worde: 9+ hodín (Podsvietenie vypnuté, Jas 30-50%)
Behanie po webe: 6+ hodín (Podsvietenie 30%, Jas 30-50%)
Hranie(LoLko): cca 2 a pol hodiny ... stihol som zahrať 2x 5v5 Summoners Rift(obe hry po cca 40-50minút) + 2x ARAM(cca 15-20minutové hry)
Pozeranie filmov: Kedže pozerám viac filmov ako hrám nejaké hry tak je to aj hlavný dôvod prečo som uprednostnil výdrž a tento notebook ma maximálne fascinoval jeho výdržou... Pozrel som si 4x 20 minútový Bleach + 2x 90minútový film, čo dáva dokopy cca 4.5 hodiny ! + 15-30 minútová rezerva pre ľahkú prácu...

Takže čo sa týka výdrže batérie som neskutočne spokojný a nemohol som si priať viac :)

Chassis:

S tým som mal asi začať :D no nič, aj tak k tomu nemám veľa čo povedať len asi toľko že je fakt prémiový a dosť podobný Macbooku takže pohodka :)

______________________________________________________________

Ak máte nejaké otázky ohľadom notebooku kľudne sa pýtajte :)
DELETE_ME

airmt
píše často
Příspěvky: 249
Registrován: 18 zář 2006 13:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod airmt » 09 pro 2014 17:40

Díky za sepsání podrobných zkušeností.
S tím hlukem jsi si jistý? Měl jsem chvíli doma UX32LA s i3 Haswellem a integrovanou grafikou a ten zapnul ventilátor klasicky "asusovsky" při 45 stupních a pokud se neuchladil zpět pod 40 C, tak už se nevypnul a točil poměrně tichých, přesto však v tichu dobře slyšitelných 3300 RPM. Zkoušel jsem přes jeden program nuceně vypnout ventilátor a notebook se i při pouhém surfování na webu dostal v létě k 75 C, takže se mi nechce věřit, že by s tím něco zázračného udělali, že se ventilátor skutečně netočí při kancelářské práci.

charliex3
občas něco napíše
Příspěvky: 50
Registrován: 03 čer 2014 11:00

Příspěvekod charliex3 » 10 pro 2014 09:21

áno s hlukom som si 100% istý :) bol som v izbe úplne bez hocijakého hluku a jedine keď zapol aj dedikovanú(pri hraní) tak bolo počuť že ventilátor beží no to bolo všetko ... hluk max do tých 38db podľa mobilnej aplikácie s položeným mobilom priamo na notebooku...takže reálne tak 35db ak máš hlavu meter od neho :)
DELETE_ME

airmt
píše často
Příspěvky: 249
Registrován: 18 zář 2006 13:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod airmt » 10 pro 2014 13:39

Tak to nevím, jak to udělali. Ten UX32LA měl dva ventilátory a měděné chlazení a roztočily se do deseti minut po zapnutí notebooku.
Ten tvůj jsem neviděl jak vypadá uvnitř, ale UX303LA (nástupce té 32ky s integrovanou grafikou) má jeden ventilátor a žádnou měď. Možná, že Asus konečně dostal rozum a točí v základu konstantně jen nějakých rozumných 1500-1800 RPM a udržuje CPU kolem 50-55 C (ne zbytečně kolem 40-45), Takové otáčky pak opravdu nejsou slyšet ani ve zcela tiché místnosti, pokud člověk nepřiplácne ucho na ventilátor.

charliex3
občas něco napíše
Příspěvky: 50
Registrován: 03 čer 2014 11:00

Příspěvekod charliex3 » 11 pro 2014 22:17

Je to možné :) no zatiaľ som s ním nanajvýš spokojný :)
DELETE_ME


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů